Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
bobiboss

Имам проблем с ускоряването

Recommended Posts

Здравейте колеги

Карам опел вектра 2.0 16v. Нали има 2000 кубика и някъде около 136 KS

Преди един ден качих се да карам Вектра 1.6 с приблизително 100 KS, колата ускорява много по-добре отколко моята :icon_sad: :icon_sad:

Има ли някои идеа защо е така? Нали кат вземем предвид характеристиките, моята с двигател 2.0 с 16V и 136 KS трябва да има значително по голямо ускорение.

Двете коли се на бензин на също гориво 95 (използваме даже същата бензиностанция тъй че качеството на горивото е същото)

Каде може да е проблема? Може ли компютърна диагностика да ми помогне да лоцирам проблема или не? Наистина нямам си идеа и много се дразна :-)

Не съм сигурен за теглото обаче трябва да е приблизително същото, и другата разлика е че въпросната кола използва гуми 185/65 14" докато аз използвам 205/55 16" обаче едва ли това е проблема

Моля помогнете :icon_sad: :icon_sad: :icon_sad:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засечи я от 0 - 100. Моята бивша Вектра А GT 115к.с. ги правеше за 8 сек. Казваш че не е от гумите ама 36мм разликата в диаметъра е почти двойно над допустимото.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опел Вектра Б 101 коня- ускорение 0-100 км/ч: 12 сек., Вектра Б 136 коня: 10 сек. Не може 1.6 да се ускорява по- бързо от твоята, която е 2.0! Може би така ти се струва. Замерете ги двете на някоя права отсечка или се пуснете, за да видиш дали е така. По каталог на твоята кола дават гуми 195/65/15.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на диагностика най-вероятно няма да открият нищо ( ако гледат само компютъра), но ако ти е всетвала лампата за грешка ще открият някакъв проблем

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Опел Вектра Б 101 коня- ускорение 0-100 км/ч: 12 сек., Вектра Б 136 коня: 10 сек. Не може 1.6 да се ускорява по- бързо от твоята, която е 2.0! Може би така ти се струва. Замерете ги двете на някоя права отсечка или се пуснете, за да видиш дали е така. По каталог на твоята кола дават гуми 195/65/15.

При мен също има разминаване. Карал съм различни коли и по марка и модел с двг до 300 к.с., а тази Вектра Б , която имам нещо се дърпа различно за мотор 1.6 16 клапана. Реших да пробвам със старт от място на 200 м разтояние с Опел Вектра 1. 8 и 2.0. И при двете, аз ги дръпнах доста напред при старта, но след 120км/ч те ме изпреварват, а и съм дълга скоростна кутия.. Отворихме компютъра на колата и гледам ще има запоявания на 3 места. На една интергрална схема и 2 дреболии. Дали на всички мотори X16XEL, интегралата е една и съща и някой може ли да пише каква е при него. Дали италианеца е сложил чип на колата си навремето, сега само гадая. Отпред съм с гуми 185х60/14', напомпани на 1.8 атм.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с 2,0 16V, и чесно казано и на мен ми се струва, че не е много пъргава при старт. Обяснявам си го че двигателя е голям и по-бавно се развърта, но разбира се проблема може да е някъде другаде, например компресия. За сега не мисля да и правя някакви тестове, но ако почне много да ме дразни ще я видя и ако има нужда може да и сменя поне сигментите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

потенциала на този двигател е след 3500об/мин при 190нм мах.слаби са на старт моята направо ме изнервя трябва да се по изцежда повечко.трябва да се държи във високи обороти.моята ми харесва след 140-150 нямам стигане тогава много бързо ускорява .незнам защо обаче вектра а и вектра б със едни и същи двигатели като моя вектра а направо ме каса това бяга като лудо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
незнам защо обаче вектра а и вектра б със едни и същи двигатели като моя вектра а направо ме каса това бяга като лудо.

Ами защото Вектра А е по- лека от Вектра Б, пък и като окачване нямат нищо общо. В много отношения Б не е измислена така добре, както А.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Вектра Б мога да говоря само и единствено като за недоразумение и откъм мотор и откъм окачване и откъм килограми. Безумно тежка, безумно нескопосана кола. Но пък красива и ефтина.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване