Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
yav

Проходно гърне

Recommended Posts

Привет колеги!

Наскоро чух за този тип гърнета, и доста се порових из различни форуми и страници, никъде не срещнах точно обяснение какво представлява проходното гърне,каква е разликата му с обикновенно(фабрично) и т.нар. спортни гърнета.Какво се цели с монтирането на такъв тип гърне, какъв е резултата, шумно ли и т.н.

Мисля, че темата ще е полезна и на други незапознати като мен, с тази материя, колеги!

Благодаря предварително и поздрави!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проходно значи че вътре е с права тръба, а не като другите с разни прегради за намаляване на шума и т.н..Иначе са шумнички зависи от мотора и изпускателната система.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето това представлява проходно гърне или Mufflers

N1mufflers.jpg

Накратко : няма смисъл за обикновен мотор или за ежедневка - по скоро е за по мощни и направени с една цел да вървят мноооого мотори.

За повечко инфо click-me.gif

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си помислих че става дума за гърнето с което се заменя това с катализатора - права тръба с фланец/ци... :3:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правата тръба с фланци си е тръба , гърнето което се слага на мястото на катализатора се нарича резонатор :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове