Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
axeman

Списък с кодовете с грешки Zafirab

Recommended Posts

Здравейте!

Разполага ли някой със списък с кодовете за грешки, които се изписват в полето на километража. Интересувам се за по новите кодове за грешка, тъй като до момента открих списък само за по старите модели. Интересувам се конкретно от две грешки, но ще е полезно, ако някой разполага с пълен списък. Грешките са ECN38008 и ECN4005A. Автомобилът е ZafiraB Z19DTH 2007година

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко допълнение. И за ЗафираА и за ЗафираБ тези кодове могат да бъдат видяни по следния начин. Педалите на спирачката и газта се натискат до долу преди да е даден контакт, след това ключа се премества на позиция на контакт (тази преди запалването на двигателя) и на мястото на километрите на дисплея се изписват кодовете за грешки, които колата има съхранена в паметта на компютъра.

В моя конкретен случай се оказа филтърът за тварди частици препълнен, и след като покарах около час на 2500 оборота, грешката се изчисти (твърдите частици изгарят). Все пак, ако някой има списък с кодовете зза грешки, ще бъда благодарен, ако го сподели :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Порових се в Английски и Испански форуми и при тях е доста честа грешката 38008 .Повечето говорят за някакво реле ,най вероятно за подгряващи свещи ,което се намирало пред акумулатора.

Другия код 4005А го свързват с ЕГР ,но какво точно имат предвид не мога да разбера ,защото испанския ми е много зле.

В програмата Аутодата 3.18 тези кодове ги няма .Има много кодове, но са много различни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази грешка означаваше или постоянно отворен или затворен клапан, не се сещам точно. Решението е сваляш клапана и го чистиш на време или купуваш нов и го слагаш. Но мисля че беше постоянно отворен, колата става малко по тромава. Ако имаш въпроси за демонтаж и монтаж пиши мога да помогна доста :-)))))))). Два пъти го свалях за чистене даже и дросел клапана свалях ,но уви доста дълго време карах със светнала лампа и ЕГР клапана беше забил тотално от сажди и купих нов от приятел за 200лв. , после вече сам за около 40мин. го свалих и сложих новия .Препоръчвам на всички които имат дизели на повече от 90 000км. да го демонтират и почистят добре за да нямат ядове :-))))))))))))) Тези снимки са на стария ЕГР клапан който бе блокирал и бе отворен насилствено с чук, не подлежат на ремонт само за ваше сведение , само нов .:-)))))))))))

1353588721997.jpg

1353588738975.jpg

1353588746714.jpg

1353588753836.jpg

1353588794973.jpg

1353588808558.jpg

1353588832219.jpg

1353588880437.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,грешките ги има в Аутодатата.Когато кодът е с 6 знака,се махат последните два.Когато кодът е с 5 знака,отпред се добавя 0 и тогава махаш последните два. http://astra-h.ru/ecn.html

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих както колега от опел онлайн форум е написал с натискане на газ и спирачка и ми излезе 038008 и като махна последните две се получава 0380,а такъв код в списъка намирам само " P0380-Vorgl!hanlageshort-cirquit/interruption" което какво означава не мога да си преведа.Дали е реле или подгряваща

свещ.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно има изгоряла свещ.Можеш лесно да ги премериш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми казаха същото,но ми казаха,че ако се опитам да развия някоя може да се откъсне в блока на двигателя.Да имате някоя идея с какжо да напръскам или по какъв начин да ги развия( студен или топъл двигател-не знам дали има значение).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-лесно ще се отвият на горещ мотор.Продават се спрейове за по-лесно отвиване,но мое мнение е,че ако има да се късат,ще се скъсат и със спрей.Меренето е добре да се прави с + от акумулатора и се гледа за искра,защото мултицетът може да покаже съпротивление при изгоряла свещ.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3.03.2010 г. at 6:25, axeman написа:

Здравейте!

Разполага ли някой със списък с кодовете за грешки, които се изписват в полето на километража. Интересувам се за по новите кодове за грешка, тъй като до момента открих списък само за по старите модели. Интересувам се конкретно от две грешки, но ще е полезно, ако някой разполага с пълен списък. Грешките са ECN38008 и ECN4005A. Автомобилът е ZafiraB Z19DTH 2007година

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,

след смяна на скоростна кутия на Зафира B Z18XE ми се появи грешка PO141 Powertrain 02 Sensor Circuit  (Bank 1 Sensor 2)

Не мога да я изчистя.Имал ли е някой такъв проблем? Някакви съвети?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте от две седмици притежавам Опел Зафира 2006 година, от два дни ми светва индикатор жълта кола с ключ само когато съм по нагорнище. Направих това с педалите и ми изписа следната грешка ЕСП 190175. Някой има ли идея какво означава това? Благодаря предварително за отговора.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

запушен DPF филтър-иска регенерация.Изкарай я извънградско и  я напъни с 3000-3500 оборота за 20 минути.Ако имаш опком става и на място/принудително/

Може да е и от сензора https://www.youtube.com/watch?v=LeKc1Rr1M4M

Редактирано от pitbula74

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване