Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
1.6D

Всичко на едно място за исузу мотора

Recommended Posts

Каква хубава тема имало, а не съм я видял :biggrin: Та и моята корсичка е с Исузу и честно да призная... взех я на 135 000 км, сега е на 237 000 и до момента нищо не е пипано по двигателя, сменям само консумативите - маслото и филтрите. Единствено воден радиатор и алтернатор е сменяно, но то няма общо с двигателя. Напоследък взе да трака като че ли повече и мисля един преглед и диагностика да и се направи. Доволен съм като цяло от този тип двигатели, малко ми харчи ако не я натискам (то всяка кола ако не се юрка харчи малко) но да речем на дълъг път е стъпвала спокойно на 4/100л. при средно 100-110 км/ч

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей колега аз имам исузу ТС4ЕЕ и съм доволен много от опелчето,но имам един въпрос на нафтовия филтър имам награвател но неработи от какво далжи ?????? :flag_opel:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До преди 3-4 месеца мойто подгряване на филтъра също не работеше и все ми гореше бушона от 60А, че след това и не ми работеха и свещите след изгарянето на бушона. Но един ден съвсем случайно забелязах, че кабелите са се оголели и за това ми горял бушона. Сега при -15 градуса ми работи подгрева на нафтата и си :eusa_whistle: Така че провери кабелите като за първо.

Успех.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега но на мен не ми гори бушон можели да се провери нагревателят е здрав и как .Благодаря :turbo:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как можеш да го провериш дали работи, аз мойто един път бях го разглобил и видях че там има само две кръгли пластини. А взимат напрежение от буксата и по този начин се подгрява - поне аз така си мисля :dontknow:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да допълня инфото и аз.Ако на някой вземе да му пада акумулатора много бързо и сте сигурен че е здрав веднага ви казвам отговора-изгорял диод от диодния блок(45лв-с 4 букси Hitachi)(ЗА 95г И НАГОРЕ Е ТОВА ЗА ПО СТАРИЯ НЕЗНАМ СЪС СИГУРНОСТ) Сменете го веднага ако продължите така: ново динамо 284лв Hitachi(заедно с вакум помпата) :wall: (аз преди 2 дена го направих това) :wall: Изгоря от явно прекалена консумация при запалване(коментара беше такъв).Разпитвах за това нещо и било най-слабото звено при този двигател.Има вариант да се смени с немското BOSH но частично се подменя и инсталация динамото е около 180лв :blush: .

Също и ако сте с бели крушки Osrama или Xenon (мойте са такива за 14 лв) си сложете релета.Препоръчвам ви го гори инсталацията след като си заминават и става малко в г*за 50 лв ключ за светлините без монтаж.

Общо ми излезе 350 лв динамо с монтажа и 2 релета пак с монтажа.Не го подминавайте това като мен че после боли портфейла и мъките по ремонта.

п.п.:Когато запалите сутрин при минусови температури оставете да си работи около 5 мин без др да вклучвате защото както сигурно знаят повечето за нашите двигатели подгряващите свещи греят още след като е запален двигателя докато не стигне 20'С антифриза.

Друго също важно имам да кажа за силовия тунинг ние нямаме борд компютър (или само аз :blush: )и от чип нема смисъл.Помпата да се надува внимавайте аз все още го проучвам че стават бели без оправяне.Съвет:сложете си права траба ф60 от колекторите до края без гърне (нема снисъл не реве повече от сега :biggrin: )и ще усетите лек порив на сила.Също така намерете начин да влиза полесно свеж въздух до турбото (аз още го обмислям да стане като фабрично) :th_up:

Това е от мен за сега Isuzo Forever и леки и без аварийни ви пожелавам колеги.

:turbo: :2bg: :flag_opel:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,на корпуса на нафтовия филтър има две букси,горната с по-тънките жици е за датчика,който следи температурата на горивото(включва при темп.-6градуса,и изключва при темп. на горивото 15градуса) и подава захранване към едно силово реле(при мен на корсата се намира под жабката на дясната колона на вратата,там е и релето за свещите)което подава захранване към долната букса на филтъра с по-дебелите жици.Та именно тази букса е за нагревателя.

Първо вадиш буксата на нагревателя и с мултицет мериш съпротивлението на двете пинчета да е около 2 ома,ако нямаш мултицет може и пробна лампа.Ако е здрав нагревателя минаваш на втора стъпка.

Второ виж дали идва 12волта до буксата на нагревателя.Как става, ами палиш двигателя,изваждаш малката букса на датчика за горивото и свързваш двете пинчета с кламерче накъсо,а голямата букса също я изваждаш и включваш пробна лампа.Ако светне лампата си ОК.

Трето проверка на датчика.Ами аз моя го свалих свързах го с мултицета и във фризера на минус20,държах го известно време,но не включваше,значи е аут.Нов бил скъп втора употреба не намерих.

Какво направих аз,свързах едно цк прекъсвач на двете жици на буксата за датчика,изведох го вътре в купето и при минусови температури включвам подгрева на филтъра.Така ще е поне докато не намеря изгоден датчик,а може и за постоянно.

Дано съм полезен на някого,много здраве на всички.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

Аз карам корса комби 1.5D isuzo (без турбо,чистия дизел).доволен съм от колата и разхода,ама имам един проблем който излагам в долните редове,ако може някой да помогне.

Сутрин като запаля,работи 3-4 секунди и почва да се тресе и трябва да и подам за 3-4 секунди малко газ и започва да работи равномерно.

Мислех,че е от свещи и реле-всичко е проверено и работи.Бях се примирил с този проблем до днес.Сутринта ставам,отивам да паля и греда.Препали за 1 сек и угасна.Въртях,въртях неще да запали.

Отворих капака развих малкото болченце за обезвъздушаване на филтъра сипах малко навтичка с една home made фунийка и затворих болчето.Качих се и как видя ключа веднага запали.Стигнах до извода,че отнякъде влиза въздух или се връща нафата от филтъра.Кажете ми колеги как да процедирам?От къде тръгват маркучите за обратна нафта на моя мотор.Как мога да разбера от къде смуче?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно исузу-то кой какво масло слага, марка, модел и т.н. Малко инфо ако може да ми дадете, че наближава смяната и не знам вече какво да му сложа, че да не тропа като трактор ? Двигателя е 1.5 без турбо

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз съм с някъкво финландско НЕСТЕ 10на40,колкото до чукането и при мен го има сутрин когато е студено но като поработи малко после не чука.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Castrol 15W40 нямам чукане. Но да кажа този двигател ISUZO семейството не са предерчиви към марки от опит и познати знам сичко лапат :) по просто казано големи кучета са немат чупене(също от опит отебеш ли колата става още по голямо куче и да искаш много да се счупи неще и неще) Но да се върна към темата ако е над 200 000 км сипи 15W40 каквато марка да е (те повечето са еднакви) нема да имаш проблеми. А за чукането попринцип да не забравяме че са и на годинки и е нормално за тях особенно зиме. :OpelClubOnLine: :eusa_whistle:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата ogy_dog е прав, този мотор е идиото устойчив, стига да има достатъчно масло и охладителната система да е наред.Преди 2-3 седмици смених маслото с Wolf 15w40.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дали да е 10w 40 или 15w 40 над 200 000 километра е вече ;) а че е куче определено е така, различни масла и е сипвано, само последното турското Мобил го изгори мамицата му и боклук :D но ще знам за напред ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте колеги.

Аз карам корса комби 1.5D isuzo (без турбо,чистия дизел).доволен съм от колата и разхода,ама имам един проблем който излагам в долните редове,ако може някой да помогне.

Сутрин като запаля,работи 3-4 секунди и почва да се тресе и трябва да и подам за 3-4 секунди малко газ и започва да работи равномерно.

Мислех,че е от свещи и реле-всичко е проверено и работи.Бях се примирил с този проблем до днес.Сутринта ставам,отивам да паля и греда.Препали за 1 сек и угасна.Въртях,въртях неще да запали.

Отворих капака развих малкото болченце за обезвъздушаване на филтъра сипах малко навтичка с една home made фунийка и затворих болчето.Качих се и как видя ключа веднага запали.Стигнах до извода,че отнякъде влиза въздух или се връща нафата от филтъра.Кажете ми колеги как да процедирам?От къде тръгват маркучите за обратна нафта на моя мотор.Как мога да разбера от къде смуче?

Привет и от мен. Имах подобен проблем с Бабата преди време, махнаха ми подгряването на филтара ( още си стои в багажника така че колегите по- горе могат да спят спокойно ) и всичко се оправи. Ако си сигурен че свещите са ОК провери там.

дали да е 10w 4010w 40 или 15w 40 над 200 000 километра е вече ;) а че е куче определено е така, различни масла и е сипвано, само последното турското Мобил го изгори мамицата му и боклук :D но ще знам за напред ;)

Моето скромно мнение е че на турбото не му е много гот с 15-ката. На бабата маторя е на 450хил и си карам с 10W 40 квото има в магазина за марка не е придирчива. А за вас дето сте без охлювче магьосник смятам че няма кой знае къкво значение така че слагай по-евтиното :super: :2bg:

Редактирано от 1.6D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От днес вектрата влиза в бокса за повишаване на моштноста че да видим ко ще стане.. Въпрос от немския мотор удисва ли скоростната кутия на исузу ????

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ше стане ама след време да не стане за основен ремонт.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега моята скоростна котия е Ф18 както на някои C20ХЕ рядко но срещано също става май и с ф20 но за ф16 котия като на по малките двигатели незнам.Но мисля че няма разлика Ф18 дали ще е от исузо или немска бензинова или дизелова. Дано съм помогнал

Ще послушам колегата който предложи 10W40 след 2500км.

Леки и безаварийни дни колеги :2bg: :flag_opel: :turbo:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
От днес вектрата влиза в бокса за повишаване на моштноста че да видим ко ще стане.. Въпрос от немския мотор удисва ли скоростната кутия на исузу ????

Аве, сори ама що си не купувате бензиови коли. :super: :2bg:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

защото това е все пак Isuzu и е голямо "куче" както казаха някои други колеги по-горе в добрия смисъл разбира се ;) доволен съм от печката

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги. :wave: Имам Астра със Исузу мотора. Впечатления, много хубав и безпроблемен мотор! :th_up: Имам проблем само с прекъсването при палене сутрин, и понякога при топъл мотор, затова пък подгрявам 2-3 пъти, и не ми прави проблема със прекъсването. :bouncing: Но имам малко проблеми с мощноста. До 2000 набира супер, подадеш ли газ, тръгва, но мине ли 2000, имам чуството че нещо го спъва, след 2500 пак не тръгва, но след 3000, тогава просто набира много. Колата е на 195 хил. км. катализатора си стои. Дискутираме си в другия Форум с Колегата Prilo,(много много точен пич, обеснява всичко както трябва за да го разбереш, много много Ти Благодаря, Prilo. :th_up: :beer:), той ми казва че катализатора ми е запушен, и може би ми прави тапа след 2500 когато газовете са доста, и аз стигам до този извод в последствие, но дали е така, само като се свали катализатора ще разбера. Иначе съм свалял маркуча който влиза в турбото, омаслен беше маркуча, и в турбото имаше малко масло, до колкото можах го избърсах. Запалих я даже, и я форсирах до 2500, след 1800 оборота започва да свири, и на 2500 е просто супер.:super: Барах перката, как ли не я натисках, няма луфт, просто няма. :wooow: Ходих в моргата в Болярово, при Недялко, казах му че при по студено пуши повече конденз отзад, понякога и сино пуши, той ми каза турбото ти е заминало, 200 от него друго турбо. :huh: Ще си купувам Бууст Метър, и ще видя дали турбото прави 0.8 бара, ако ги прави значи си е наред. Иначе проблеми нямам други с Исузу-то. :blush:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Иначе съм свалял маркуча който влиза в турбото, омаслен беше маркуча, и в турбото имаше малко масло, до колкото можах го избърсах.... при по студено пуши повече конденз отзад, понякога и сино пуши, той ми каза турбото ти е заминало

И аз благодаря на колегата prilo за съветите които ми е давал. А относно проблемите някои които си описал- маркуча на турбото и мойто е омаслено, но то е от маркучето за маслените изпарения в това вече се уверих. А при студено даже и когато прекаля с оборотите на мотора и моя пуши(дори след като е загряла), колегата Прило ми спомена че може би и въздуха не достига(за това пуши много) и ме посъветва да увелича въздуха(със спортен филтър например). А щом ти пуши синьо най вероятно плачеш за сигменти, а това че пуши синьо не означава че турбото ти е заминало!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Синьо пуши понякога, и то доста рядко.. :icon_rolleyes:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ии явно всичко е от " хубавата " ни нафта в България.. :sad-smiley-050: Понякога след 2000 се е мудна, понякога върви като ненормална... Иначе въпреки че пак я карах на 2500-3300 оборота, след като постоя 10 минути, не пушеше сино.. :dance:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа и аз нещо което съм чувал и виждал.При бензинова и дизелова кола не е хубаво да има син и черен дим (това съм го чувал).Сега аз имах сиво бял пушък и се притесних малко (се пак е дизел и очаквах черно) и си казах сигментите ми или турбото се обаждат. Но уви не сичко ми се оправи от свещи нови и клапанче кеето не се е затваряло добре.От служебния бус Фолцваген ЛТ и голф 4 тди имат по една болест и се вижда.Буса има много черен дим това е от турбината гълта масло заради това.А голфа има синкабо-сив цвят то излезе от катализатора или поне съвпадение стана че се оправи като го махнаха.Да поясня несъм много на ти с колите (уви несъм механик) и затова пиша така ''глуповато".Като си гледам моята кочинка и слушам бащата най си е добре сивия пушък за дизелчето.

За подгряването който има проблеми.И по 5 пъти да подгрявате само едно знайте че има проблем някаде за да не пали или работи от парвия път.Все пак исузото подгрява докато дигне 20'С.Смени си свещите ако не си поне от 1,5г и си замери динамото (едвали проблемати е от там ама да си сигурен аз го имах и там).Сега да чукам на най-дебелото дърво немам проблеми с паленето зиме и пушака ми е добре.(Без катализатор съм)

п.с.: Дано съм помогнал

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове