Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
bbhsoft

Коя компания препоръчвате за Авто-Каско ?

Recommended Posts

Здравейте!

Чудя се, в коя компания да си направя каско за колата, Вие коя бихте ми препоръчали ?

Мерси.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

булстрад я хваляд най много

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
булстрад я хваляд най много

От 2000 година ползвам услугите им и досега нямам оплаквания от тях - винаги са били коректни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз от 2-3 години само в булстрад(от както имам каскота на кола). Доволно е.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До декември 2008, номер едно бяха Generali, но от тогава насам много завишха критериийте.За това аз препоръчвам Български имоти - много са коректни и цените са нирмални.С Булстрат имам негативен опит, както аз, така и много мои познати и приятели в близкото минало.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук един приятел се шляпна наскоро, не знаех кой му е застраховател, попитах го и са Булстрад, 3 седмици чака за парите, извади всичките пари от джоба си. Поне в Севлиево не се представят добре май, може да скоча във Виктория...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от това на колко години ти е колата.Ако си до 14г ДЗИ са за предпочитане(може да ползваш сервиз), при Булстрад до 7 години ползваш сервиз.Булстрад до тази година не маркираха колите до 35 000лв, но сега и при тях е необходима маркировка(качва цената на каското с 50лв)

Дали ще си доволен от застрахователната компания зависи от много неща- методика при изчисляване на цените за боя и рез. части, вещото лице извършващо огледа(е от това най-зависи дали ще си доволен)

При стара кола(над 14г) всичко е въпрос на калкулация на щетата.Така например Булстрад дават около 80лв за боядисване на основен детайл(основни детайли са брони, калници, капаци, врати , таван), а частите изчисляват по следната методика - цена по шваке на рез. част Х коефицент 0.3(за коли над 14г говоря).При това изчисление се вземат повече пари от колкото при това на ДЗИ примерно- ДЗИ ползва ценовите листи на Интеркар(фирма за части менте), не знам само как смятат частите които ги няма в тази ценова листа

Пример: пр. калник на Астра Ф: ДЗИ-50-55лв , а Булстрад около 75лв(това само за части, боята и смяната са отделно)

Сервиза в който работя, работи с почти всички застрахователи и най-малко проблеми имаме с Булстрад и Дзи(преди и Алианц бяха безпроблемни, но си смениха метода на работа)

ПП: Когато се сключва застраховката попитай как се калкулира стойността на щетата(виж примерно за боя на броня какви пари ще ти платят и тн)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Тук един приятел се шляпна наскоро, не знаех кой му е застраховател, попитах го и са Булстрад, 3 седмици чака за парите, извади всичките пари от джоба си. Поне в Севлиево не се представят добре май, може да скоча във Виктория...

Това че е чакал 3 седмици означава че хората си вършат работата - срока за получаване на парите е 21 работни дни. Никоя компания не плаща веднага.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

препоръчвам за каско ЛЕВИНС,АРМЕЕЦ,ДЗИ, БУЛСТРАД имат много завартяни условия не са изгодни, джнерали станаха скъпи, БЪЛГАРСКИ ИМОТИ също не за каско

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,Дженерали ме изненадоха неприятно.онзи ден ми изтичаше каското и като отидох да го подновявам ми сервираха едни много завишени цени :eusa_naughty:

моя позната ми препоръча български имоти или виктория,тя се занимава със застраховки

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен Дженерали ме шашнаха днес,кото отидох да си подновя каското-миналата година беше 290лв а сега 620лв,понеже съм имал 2 заведени щети( не по моя вина).те за щетите ми платиха общо 270лв-сега си ги взимат даже с горница.досега не съм го правил,ама маи таз година ще имам фалшиви щети.и при други компании ходих-по танко идва,ама искат нова маркировка,аларма(сега съм само с оригиналната и някои не я признават) и пак идва същите пари.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Булинс. С предишната си кола бях в дзи и като се наложи да платят нещо беше да си ...... Че ме карах да пускам факс до варна , че да си взема парите ама аз така и не ги взех. В булинс са точни сега си го поднових никой не ме пита имам ли заведена щета нямам ли. Един калник за боя 65 лева ми дадоха. Което според мен е добре за 15 см драскотина с пирон. Тази година я снимаха а миналата година само я описаха и това беше. Не искат протокол за малки щети и ти я застраховат за толкова за колкото ти си кажеш.

Редактирано от Nedqlkov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

булстрад съм от миналата година декември и не е маркирана колата(много ме дразни тая маркировка). Плащат до 20дена според щетите. Последно за блъсъка отпред ми платиха колкото ми излезе ремонта, ако бях по-разумен щяха и да ми останат пари. От 2009-та наистина става много лошо... и с гражданските.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Булстрад, имал съм щети - винаги са били коректни и парите са ми стигали за ремонта. Лошото е, че вече като имаш щети ти се вдига премията, а от другата година става и с ГО, така че ще настане ад с тия застраховки....

Редактирано от EiZo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не в Дженерали.Те искат само да ти вземат парите и като се опре до плащане на щета,започват с едни обяснения,че ти не си разбрал определени клаузи от договора или,че е трябвало да платиш още за да покрият и тази щета.По-загубена компания от тази едва ли има.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Булстрад са коректни ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрвейте колеги я споделете сега как са Автокаското как плащат говорим за кола Вектра Б 1996г? Кажете къде я направя,щото вече незнам кои плащат добре! :confused:

Редактирано от sex_niki

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:blink: Никой ли нищо няма да напише? Добре е да има някой познат при нужда от съдействие! Редактирано от sex_niki

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар тази година да съм на Армеец, миналата бях на ДЗИ и съм страшно доволен. Имах доста щети и то големи и ми платиха доста добре. Дано и тази година при Армеец да е така.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно къде да бъде най добре като за кола (Вектра Б 96г.) ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен също ме интересува коя компания да избера. Колебая се м/у Лев Инс и ДЗИ.

Притеснявам се, че проблемите на "трактора" оказват негативно влияние на първата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато купих колата нова каското беше на Бул Инс. Имах две щети и оправиха всичко без проблеми. Миналата година малко преди да дойде време за подновяване се заядоха и за боя на един калник се разправяхме близо 2 седмици. Тогава реших, че с тях няма да продължа. Отидох в Булстрад и от тогава живнах. Супер бързо и организирано обслужване, когато отидеш да завждаш щета. Тъй като колата ми е нова все още и всички проблеми се отстраняват в Дженеръс Ауто, така че не мога да коментирам как плащат, но за сега съм доволен. Не са ми искали маркировка. Излезе човека, който ми правеше полицата, снима си колата и се приключи въпроса. Вече 2-3 пъти отивам да завеждам щети, всичко се случва много бързо и без никакви проблеми. За сега съм доволен.

Предишната ми кола (Омега 95 година) беше пак в Булстрад и за 3 години каране имах само една щета, оправиха я пак без проблеми.

Имам позната, която се занимава от много години със застраховки. На нея любимци и бяха Бул Инс и Армеец и Лев Инс. Напоследък вече се отрича от всички и казва, че стават супер взискателни и започват много да не плащат. Така че еднозначен отговор няма според мен.

Проучвайте добре условията на всички компании, и което ви се стори по-малкото зло, при него подписвайте! :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване