Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
fifa

Ето как: Боядисване на джанти

Recommended Posts

1.Трябва добре да истаркме със шкурка 180 местата кадето е нужно да се китоса..

jyqhS.jpg

2.Внимателно да китосаме местата и да изтъркмае кита със 180 или при сериозно китосване със 120 и след това 180 шкурка

Ето това е кита който аз използвах препорачвам ви този

BKABJ.jpg

48TXA.jpg

3.След като сме готови със китосването и изшкурване му трябвя цялата джанта де се матира със 320

jANXr.jpg

4.Пръскаме джантите със спереи шприц кит ако е нужно облепяме гумите (е при мен не беше нужно :biggrin: )

CQvRS.jpg

jC1gS.jpg

5Най гадната част търкане на водна но преди да започнем пръскаме със спереи контрола шкурим със 800 водна.При търкане гледаме да не пробием шприца и да савалим контролата .

CRbgi.jpg

6.Почистваме и избърсваме добре джантите да са сухи и пръскаме със избрания спери боя и слет това лакираме със спреи лак

Това е резолтата:

CRAcJ.jpg

CRU9S.jpg

УСПЕХ :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво страхотна тема.Преди да пръскате джантите със спрей или с друго, залепете и убвийте хубаво гумите със хартиено тиксо и встник около самата джанта така става най добре :). Аз мойте джанти направих грешка че ги пръснах със спрей за джанти, защото са железни и боята от спрея изглежда не е хванала хубаво, и след 2 години почнаха да ръждясват и малко по малко спрея падна от тях. Разбрах че железните джанти не трябва да се пръскат със спрей, а трябва да се минат с прахово покритие и да се изпече боята върху тях, когато имам възможност следващия път ще ги занеса да ги пръснат и изпекат с прахово покритие..

Редактирано от dido8704

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за добрата тема :bravoo: мноого полезна - особенно за Варна след карането през тези кратери по улиците :newsm69:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Браво страхотна тема.Преди да пръскате джантите със спрей или с друго, залепете и убвийте хубаво гумите със хартиено тиксо и встник около самата джанта така става най добре :). Аз мойте джанти направих грешка че ги пръснах със спрей за джанти, защото са железни и боята от спрея изглежда не е хванала хубаво, и след 2 години почнаха да ръждясват и малко по малко спрея падна от тях. Разбрах че железните джанти не трябва да се пръскат със спрей, а трябва да се минат с прахово покритие и да се изпече боята върху тях, когато имам възможност следващия път ще ги занеса да ги пръснат и изпекат с прахово покритие..

Да така е но за хората който няма да сменят гуми :biggrin: или по точно за хора който гумите им стават за нещо

Редактирано от fifa

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам забравих да напиша нужните матеряли:

Шкурка:120 , 180 , 320 , 800 водна

Спреи: Шприц кит , боя , лак

кит: "BodyAlu Aluminium Polyester filler"

чифт щпатоли за китосване

Много търкане и тарпение

Помошник :biggrin:

D87zA.jpg

и една би турбо метла за почистване :61:

E46KS.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега колко спрея шприц кит отидоха колко боя и колко лак аз досега не бях чувал шприц кит във флакон

Предтои ми и на мене пребоядисване та да попитам

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега колко спрея шприц кит отидоха колко боя и колко лак аз досега не бях чувал шприц кит във флакон

Предтои ми и на мене пребоядисване та да попитам

Има шприц кит на сперй и то моного разновидности.

Еми по един флакон от всичко само че имах малко проблеми с боята понеже трудно покрива такаче зависи и от боята :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Какво е "контрола"?

Контрола е спрей който се пръска преди да се търка шрица или кита но може и да се използва "черен мат " използва се за да се вижда какво търкате и дали има дупчици или граница

Редактирано от fifa

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много добра тема !!! :th_up:

а за тези които ще им се налага да китват и борда на джантата най-лесно е да махнат винтилите и да отлепят гумата от джантата - като приключат с операцията на гумаджия да я напомпи с големия компресор :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
много добра тема !!! :th_up:

а за тези които ще им се налага да китват и борда на джантата най-лесно е да махнат винтилите и да отлепят гумата от джантата - като приключат с операцията на гумаджия да я напомпи с големия компресор :)

Да точно така :th_up:

така ще да е по лесно

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее много ви благодаря за темата че скоро ще ми е от голяма полза :respect::opel_forever:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, найстина много добре си обяснил всичко. Но според мен, както ти е написал и колегата който съм цитирал. Нищо, че ще хвърляш гумите трябваше да ги махнеш, както и вентилите за да можеш да изшкуриш и пръснеш по-добре на тези места. За да не почне после да се люпи от някъде

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ам забравих да напиша нужните матеряли:

Шкурка:120 , 180 , 320 , 800 водна

Спреи: Шприц кит , боя , лак

кит: "BodyAlu Aluminium Polyester filler"

чифт щпатоли за китосване

Много търкане и тарпение

Помошник :biggrin:

D87zA.jpg

и една би турбо метла за почистване :61:

E46KS.jpg

Шкурките хубаво ама трябва да има и някой да търка. Съветвам ви ивас да се уредите. Даже ако може по бански:

opt1323959946g.jpg

и и пускате:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност аз от тая оклепана гума не мога да определя крайния резултат, може би колегата, ако има снимка на джантите с др. гуми да качи! Шприц кит на спрей има много малка покривност и шанса да се свали до дъно е много голям, а ако се напластява с няколко ръце там има други рискове и ще заминат доста спрейчета. Също не разбрах основата пак ли е спрей и, ако е спрей основа с лак отделно или един смесен е използван. Според мен най-доброто решение е всичко да се направи с бояджийски пистолет и да се използва база след което да се над лакирва, като за лак има доста варианти които издържат на удари от камъчета.

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам след търкане с шкурка с какво трябва са се почисти преди да се боядисва? Парцал напоен със спирт или корселин да се мине? Или нещо друго по подходящо?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване