Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

абе интересува ме някой ако знае къде боядисват джанти на прахово в кв.Надежда или някъде наблизо и колко пара е на джанта? :bishop:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
абе интересува ме някой ако знае къде боядисват джанти на прахово в кв.Надежда или някъде наблизо и колко пара е на джанта? :bishop:

Прахово не е оферта! :eusa_naughty:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда, едно че за да стане ще е скъпо, второ че ако не знае какво прави човека ще ти ги направи да се олющят на автомивката.

Кажи от кой град си(или го попълни в профила си че да не те питат пак :D ), за да те насочат колегите при кой да отидеш за да ти свърши работа. Във Варна имам човек който за 10 до 30лв на джанта според джантата и работата по нея(отстраняване на дълбоки дефекти) ги прави перфектни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
мда, едно че за да стане ще е скъпо, второ че ако не знае какво прави човека ще ти ги направи да се олющят на автомивката.

Кажи от кой град си(или го попълни в профила си че да не те питат пак :D ), за да те насочат колегите при кой да отидеш за да ти свърши работа. Във Варна имам човек който за 10 до 30лв на джанта според джантата и работата по нея(отстраняване на дълбоки дефекти) ги прави перфектни.

Не,не става дума за качеството,става супер,но се нагряват до 300 градуса и стават меки джантите! :icon_biggrin:

Редактирано от сашо

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Не,не става дума за качеството,става супер,но се нагряват до 300 градуса и стават меки джантите! :icon_biggrin:

нямаше ли пещи за алуминиеви детайли, мислех че има или поне съм чувал за подобни неща? За нормалните пещи за боядисване на стомана - ДА ще се прецакат. Там пък съм чувал че изправят счупени и изкривени като ги нагряват те си връщат формата сами.

ПС Най-добре по старомодния начин ама не всеки може и трябва и подготовката да се направи добре щото на алуминия не хваща току тъй боята ама то са си тънкости на майсторите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джантите се правят по технология на отливане под налягане,която е създадена тук в България,а като ги пекат след боядисване им е" майката(тва е за праховото)!

Все пак с това се занимавам.Ще пусна снимки на моите как са станали! :icon_biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де това за омекването не го ли знаят?Тук в Бургас един пич доскоро взимаше 30лв на бр.-сваляне на старата боя с пясъкоструйка,прахово боядисване на 120 градуса макс.Така съм чувал и мислех есента да си карам моите там... :icon_eek:

Редактирано от boxer

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Добре де това за омекването не го ли знаят?Тук в Бургас един пич доскоро взимаше 30лв на бр.-сваляне на старата боя с пясъкоструйка,прахово боядисване на 120 градуса макс.Така съм чувал и мислех есента да си карам моите там... :icon_eek:

А сигурен ли си,че е на 120 градуса?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
А сигурен ли си,че е на 120 градуса?

Там е работата,че не съм и почнах да се замислям дали да не си ги правя сам...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Праховото не прецаква джантите. Ако беше така на Жоро от другия форум до сега да се бяха разпаднали :icon_biggrin: . Ако можете да си го позволите праховото става перфектно! Даже неговите бяха по-добре от оригинално как бяха защото са с повече перла сега. Ако нямате пари за прахово можете и сами да си ги направите с едни шпрейове на Cosmo. Аз съм правил доста джанти така и стават перфектно и държат без грам да се люпят с години. Има и лак на шпрей който също е добре да се сложи. Цялата работа като материали ще ви излезе макс 20лв. Резултата е много добър. Даже може да се ползва не точно шпрея дето го дават за джанти а един друг алуминиева се води. Ще потърся снимки да ви ги покажа ако искате. Та тоя алуминиевия има много перли в него но трябва задължително да се лакира след това. Джантата става да не може да я гледате на слънце. :devil-smiley-019:

Редактирано от Scorpion_BV

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батко,глей сега,аз не ти казвам че не става арно,то си става супер,но ДЖАНТИТЕ ОМЕКВАТ ОТ ПЕЧЕНЕТО а за спрей и други пулверизатори и дума да не ства,само ще си прецакате джантите,за перлите,ще ти солжа толкова,колкото искаш,нали ти правя и боята като ги пръскам!

Сега имам изпити и не бачкам,като завърша моите ще пусна снимки,да видитте как стават с кит,шкурка,вода,боя,много лак и перла! :opel_forever:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, джантите не знам как омекват. Казвам ти, че има хора с джанти боядисани така и нямат никакви проблеми с тях. Какво повече има да го коментираме?

За шпрейовете, мога да ти кажа, че става супер. Правил съм 10-на комплекта джанти вече като няма нито една която да се е и малко олюпила или да е грозно станала. Просто се специализирах вече :icon_biggrin: . Проблема е, че няма избор на цветове а сивото вече ми писна. Искам да направя сега едни джанти с тези бои дето седят като мокри но ще видим как ще стане.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това, че стават меки са пълни глупости..

един приятел, с когото съм всеки ден си направи 16-ката прахово, кара ги с гуми на 40 и не е кривнал нито една за цяло лято в София и около 10000км, не са се и олющили, струваше около 120лв за всичките, почистване с песъкоструй и праховото..

пича се намира в София по пътя за банкя - стария път, където е сервизът на Субару, трябва да се сетите..

а джантите стават много красиви, но трябва да са сравнително без забележки, че не може да се китват преди праховото :opel_forever:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
това, че стават меки са пълни глупости..

един приятел, с когото съм всеки ден си направи 16-ката прахово, кара ги с гуми на 40 и не е кривнал нито една за цяло лято в София и около 10000км, не са се и олющили, струваше около 120лв за всичките, почистване с песъкоструй и праховото..

пича се намира в София по пътя за банкя - стария път, където е сервизът на Субару, трябва да се сетите..

а джантите стават много красиви, но трябва да са сравнително без забележки, че не може да се китват преди праховото :opel_forever:

и аз там съм си правил така джантите и вече 2,5г. не са мръднали нито пък са криви. когато ги правих беше около 20-25лв. за джанта. 0887804884 това му беше телефона тогава но не съм сигурен дали все още е той.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Праховото не прецаква джантите. Ако беше така на Жоро от другия форум до сега да се бяха разпаднали :icon_biggrin: . Ако можете да си го позволите праховото става перфектно! Даже неговите бяха по-добре от оригинално как бяха защото са с повече перла сега.

Шо риече? Кой той?

А сега не темата! - имам Алесио 16" карам го с гуми 205/45, когато си ги купувах ми казаха, че Алесиото били малко меки ама да ги вземам. След първото лято ги занесох на прахово боядисване тук:

София, ул. Банско шосе 3 в двора на ИММ -

по булевард Европа по посока Божурище, след светофара на околовръстното шосе, разклона за Банкя, там завиваш наляво и на 50,60 метра пак в ляво е входа - една кафява ограда и има сервиз на Субаро.

Телефони

02/ 927 56 37

0887 80 48 84

0888 51 63 57

Адреса ми го даде едно момче, дет вече беше правил джанти там. От тогава ги карам 2 лета / 15-20 хил. км/ и тази година се появи съвсем леко биене, ама с нащите хубави пътища, това е нормално. Не зная на колко градуса ги пекат, но там имаше и 20ки от едно БМВ, както и още 20 комплекта джанти за правене. Ако ги разваляха дали щеше да има толкова "глупаци"?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

в момента Корса-та ми е с железни джанти, които откровено казано са ужасно грозни, боята се е прецакала и т.н. Според вас има ли смисъл да ги боядисам и да ги държа за зимно каране, а сега за лятото просто да си намеря други или директно да купувам нов комплект?

Дали има смисъл да сложа на Корсата 14" джанти за лятото? (В момента е с 165/70/13)

Благодаря предварително!

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте,

в момента Корса-та ми е с железни джанти, които откровено казано са ужасно грозни, боята се е прецакала и т.н. Според вас има ли смисъл да ги боядисам и да ги държа за зимно каране, а сега за лятото просто да си намеря други или директно да купувам нов комплект?

Дали има смисъл да сложа на Корсата 14" джанти за лятото? (В момента е с 165/70/13)

Благодаря предварително!

Поздрави!

ми корсата ти според профила е 1.4 90 коня, хич да не е едни 185 широки 14-ки ще са и къде къде по-добре от 165 с които можеш да се пребиеш порядъчно. И даже на 14" можеш и големи спирачки да и вденеш отпред да спира по-добре.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не те знам с какво се занимаваш точно,но със сигурност знам ,че не знаеш за какво става дума и се изказваш абсоютно некомпетентно!

Силно се съмнявам,че знаеш при каква температува какво се случва с алуминия!Да знаеш случайно,че алуминия използван за направата на джанти неможе да стане по-мек от това което е ?!?Дори след нагряването му до тмпература много над критичната за тебе 300градуса е по-вероятно да се втвърди и заякчи отколкото да омекне!!!

Лично аз не виждам по-добър и траен вариант от праховото боядисване!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Не те знам с какво се занимаваш точно,но със сигурност знам ,че не знаеш за какво става дума и се изказваш абсоютно некомпетентно!

Силно се съмнявам,че знаеш при каква температува какво се случва с алуминия!Да знаеш случайно,че алуминия използван за направата на джанти неможе да стане по-мек от това което е ?!?Дори след нагряването му до тмпература много над критичната за тебе 300градуса е по-вероятно да се втвърди и заякчи отколкото да омекне!!!

Лично аз не виждам по-добър и траен вариант от праховото боядисване!!!

Krasi,напълно съм съгласен с теб!Алуминия колкото повече бъде нгряван и преправян (за да бъде преправен се нагрява) със всеки път повече заяква,именно затова една алуминиева джанта можеш да я испражяш преправяш да речем докъм 15-20 пъти...повече оттова метала се калява и започва да се цепи/пука както искате го наречете!Относно праховото за алуминките-супер яко си е...без никакви критики!Пробвал съм в алуминиева пещ да ги нагряжам,така само метала става по лъскав само :) това е моето мнение

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Шо риече? Кой той?

А сега не темата! - имам Алесио 16" карам го с гуми 205/45, когато си ги купувах ми казаха, че Алесиото били малко меки ама да ги вземам. След първото лято ги занесох на прахово боядисване тук:

Адреса ми го даде едно момче, дет вече беше правил джанти там. От тогава ги карам 2 лета / 15-20 хил. км/ и тази година се появи съвсем леко биене, ама с нащите хубави пътища, това е нормално. Не зная на колко градуса ги пекат, но там имаше и 20ки от едно БМВ, както и още 20 комплекта джанти за правене. Ако ги разваляха дали щеше да има толкова "глупаци"?

Малко да изровя темата от прахта... Този адрес, който са ти дали - утре ще го посета, да видим за джанти 13' какви пари ще ми искат. Но до колкото се сещам сервиза на субару не е на 50-60 метра, а доста по натам от самия разклон за Банкя

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗДРАВЕЙТЕ,ЧЕТОХ....ЧЕТОХ....И ВСЕ РАЗЛИЧНИ МНЕНИЯ!АЗ СИ БОЯДИСАХ ДЖАНТИТЕ В БАЗАТА НА "ХИМСНАБ" СРЕЩУ "БЕСТАЛ" НА БУЛ."ИЛИЯНЦИ"123.бОЯДЖИЯТА Е МНОГО ГОТИН И ВСИЧКО ОБЕСНЯВА КАКВОТО ТЕ ИНТЕРЕСУВА...БОЯДИСВА НА 160-180'С И ДО СЕГА НЕ Е ИМАЛ СЛУЧАЙ С РАЗМЕКНАТИ ДЖАНТИ,ЦЕНАТА Е СПОРЕД ДЖАНТАТА ,НА МЕН МИ ВЗЕ 40 ЛВ,СТАНАХА ПЕРФЕКТНИ....МНОГО СЪМ ДОВОЛЕН,ОПРЕДЕЛЕНО И ЗА НАПРЕД ЩЕ ПОЛЗВАМ НЕГОВИТЕ УСЛУГИ!ЕТО ТЕЛЕФОН ЗА ВРЪЗКА 0897075536!!!! :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Малко да изровя темата от прахта... Този адрес, който са ти дали - утре ще го посета, да видим за джанти 13' какви пари ще ми искат. Но до колкото се сещам сервиза на субару не е на 50-60 метра, а доста по натам от самия разклон за Банкя

Колега, на тази улица има 2 сервиза и единия е точно там, минава се през един портал и след това има сервиз! Там на портала като питаш, ще те опътят. Тази същата фирма отвори и нов "офис" който е като караш по Адам Мицкевич от лабиринта към моста на пурвия и единствен светофар завиваш в дясно по ул. 3019 отляво има портал и табели прахово пръскане...

Сега малко актуална информация, карам си джантите вече около 6 години, джантите вече имат доста деруги но не са започнали да се люпят вобще!!! За тези години са изправяни само веднъж и сега на пролет пак ще ходят, но за 80 000км и нашите пътища, ако бяха умекнали...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ЗДРАВЕЙТЕ,ЧЕТОХ....ЧЕТОХ....И ВСЕ РАЗЛИЧНИ МНЕНИЯ!АЗ СИ БОЯДИСАХ ДЖАНТИТЕ В БАЗАТА НА "ХИМСНАБ" СРЕЩУ "БЕСТАЛ" НА БУЛ."ИЛИЯНЦИ"123.бОЯДЖИЯТА Е МНОГО ГОТИН И ВСИЧКО ОБЕСНЯВА КАКВОТО ТЕ ИНТЕРЕСУВА...БОЯДИСВА НА 160-180'С И ДО СЕГА НЕ Е ИМАЛ СЛУЧАЙ С РАЗМЕКНАТИ ДЖАНТИ,ЦЕНАТА Е СПОРЕД ДЖАНТАТА ,НА МЕН МИ ВЗЕ 40 ЛВ,СТАНАХА ПЕРФЕКТНИ....МНОГО СЪМ ДОВОЛЕН,ОПРЕДЕЛЕНО И ЗА НАПРЕД ЩЕ ПОЛЗВАМ НЕГОВИТЕ УСЛУГИ!ЕТО ТЕЛЕФОН ЗА ВРЪЗКА 0897075536!!!! :biggrin:

Пусни 2 лв в касичката за нарушение на правилата и още толкоз за рекламата която си направи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,така е!Реклама правя защото има защо,аз не знам за друго прахово където вземат 40-50 лв. за 4 джанти,забележете!!!! :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със малки букви е по-добре. Да наистина цената си заслужава. Тук в Бургас има едно място кадето е от 7,99 до 10,99 на квадрат в зависимост от боята. Мисля, че горе долу се покриват с това, което ти предлагаш. Друго искам да те питам аз. При ползване на праховото, джантите си ги потготвям аз нали? Премахване на старата боя и пръскане на основа?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване