Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
vankis

Проблем: теч на антифриз в купето

Recommended Posts

Колеги,купувате си 4броя оригинални гумички GM зелени и проблемът е решен. 2 между радиатора и бинокъла и 2 между бинокъла и тръбите.Успехи!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако все пак течът е от радиатора,което е малко вероятно,имам GM-почти ново за системата-BEHR.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на колегата АСЕН с астра ф,не му тече антифриз,а хидравлична течност от рейката.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля да разпилявам колата сам... някой може ли да ми каже болтовете от към двигателя за какво са? какво държат те? И дайте съвет как може да се разбере от къде ми капе течноста ? :blink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Болтовете минават през тръбичката за изтичане на конденза,мисля че после и тя се издърпваше за да не пречи.Като стигнеш до радиаторчето,надуваш системата и ще видиш от къде тече.Няма да сгрешиш ако махнеш предните седалки,лесно е,за да не те боли после кръста цяла седмица.Успехи!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

под надуване какво да разбирам Палене на колата да загрее и да пусна парното... това ли да разбирам. Извинявам се за въпросите ама малко съм неопитен в тия неща....с две думи не ми се дават пари за майстори.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P1020144.jpg

Вземи фенерче и виж до педала на газта тази връзка, на мен ми беше кристализирал антифриз по нея, пипни мокро ли е там. Хвани и този метален шплент да видиш дали не е хлабав. Ако от там тече и се мърда, като времнно решение може да го издърпаш, и да го изкривиш да стане като банан (дъга), но не много, и да го вкараш с изпъкналото на дъгата към теб, така ще стегне по добре, но както казах може би е временно.

Редактирано от nolimit

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надуваш казанчето за антифриза на 1-1.5бара и гледаш точно там където е снимал колегата.Това с изкривяването на шплента не помага,защото гумичките уплътняват външно,а не челно.Успехи!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги аз пак да попитам абе тия О пръстени ми казаха че ги имало в почти всички магазини за авто части, а тук във форума пишат за сервизи на опел само там се продавали, а този така наречен бинокал възможно ли е да се спука ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,ти кажи от къде ти тече,а пръстени сигурно има и по другите магазини.Оригиналните GM са комплект 4броя + щипките-23лв.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги днес от 10 часа до 16 часа се надявам че отстраних проблема с теча в купето благодаря за инфото много ми помогнахте. обаче най - голям проблем ми създаде болтовете от към двигателя, в крайна сметка проблема беше в гумените О пръстени и голям зор имаше при слагането на шплентовете с новите гумички, но успях. след това стегнах на всякъде напълних инсталацията затопли не прокапа от никъде за сега :blush: и пак благодаря на всички :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги днес и на мен ми се случи тази беда ,под краката ми стана наводнение но при мен до вчера не беше фрапиращо но след като налях антифриза вчера днес под краката ми е язовир ,сутринта имаше антифриз чак на земята .Искам да попитам какви са необходимите истурменти (само лимфуси ли) итова ли е клапата за топло студено

kii2.jpg

която може да е пукната !!!благодаря предварително !!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е заместителят на кранчето на парното,но е за BEHR системата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aa за BERH и заместител наи вероятно е механичен , а иначе ми казаха че днес че и моя може да стане механичен но най вероятно но ако е пукнат няма спасение так ли да разбирам!!колега само с лимфуси ли се бачка !!моя клапа издаваше страни звуци , колега ако я направя механична ще имали проблем разясни малко ако може !!!благодаря предварително !!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,по-новите Астри вече нямат кранче,а това което си снимал.Монтирай го,изолирай буксата и всичко ще е 6.Даже и звуците ще изчезнат.А това ЛИМФУСИ,не съм го чувал,трябва да е някой много специален инструмент???Абе някой друг имбус ще ти трябва.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е колега сори за израза ама не знаех как се пише и не ми се търсеше как се пише ,иначе благодаря ти за инфото sokole жив и здрав :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да колеги днес свалих радиатора на парното и както се очакваше кумичките станали на камък даже едната се счупи при ваденето ,системата ми е behr бинокела е не като на снимката в предишния пост интересува ме тази клапа ако не и закача кабели те на клапата ще изчезнат шумовете !Гумички в Кърджали не се намират ще търсим по магазините за семеринги о пристени какви да са да издържат на налягане или масло устойчиви !!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,това което си купил е точно за BEHR система,но без ел. клапана-вече само такива се продават.Най-лесно се разбира каква е системата по капачето на филтъра на климатика.Ако е с щипки,е BEHR,ако е с рапидки,е DELPHI.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе,nurime,ти май нищо не си купил,а само си качил някаква снимка.Откачвай смело буксата,само да е в отворено положение кранчето!Гумички потърси при някой майстор на климатици,те имат от тия зелените.Успехи!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да sokol n1 нищо не съм купувал , днес събрах всичко ,но жалост не само TAM беше теча появи се на едно друго място но да ли е от качествения антифриз на хилберт или от от това че 4 месеца карах с вода ,но както да е! Сега по същество работа не е толкова сложна отнема около 3 часа но намирането на гумички е доста трудно (след дава дена като и имам достъп до шублер ще пиша за точния размер на гумичките които пасват горе долу е поне при мен ) за нови в Кърджали искат по 9 ЛЕВА НА ПАРЧЕ мисля че питах в ЕЛИТ КАР ,КОСЕР въобще не се чували за тези неща е КЪРДЖАЛИ магазин на опел нема,истината е носете всичко и пробвате където стане (ако някой има проблем с намирането на гумички в Кърджали да пише има един магазин за плевматика в Кърджали но е на мамаси в .........)иначе искрено балагодаря на колегата SOKOL1 :beer: :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се,ако съм помогнал!Тия в ЕлитКар,малко са се увлекли-36лв. за 4 гумички.Аз ти бях писал,че оригиналният комплект с щипките е 23лв. и можех да ти ги изпратя.Аз съм си купил,от магазините за автоаксесоари,едни кутии с над 200 гумички-различни размери,мисля че беше 15 лв. кутията,и са ме спасявали много пъти.Не е добре да се кара дълго време с вода,защото после,като се сложи антифриз-протичат много неща-водна помпа,радиатори....Ти не каза от къде е протекло.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега потече от едно съединение под климатичния компресор но за съжаление тук в Кърджали нямам никакви средства за да сваля компресора или алтернатора ,от там също има достъп ,и както се сещате налях едно такова за спиране на течове за добро или лошо ,но спря но това е времено решение .Всъщност става въпрос за пак за гумичка защото се касае за една тръба която влиза в едно метално съединение но като споменах под климатичния компресор може и да се извади с издърпване от към акумулатора но хич не ми се занимава тука (двигателят е исузу 16 в ), а след седмица се прибирам ще видим!!!иначе вече ще почна да чета постовете до край колега , но след 3 4 дена имам път към Хасково(ще ида до моргата на опел) и там ще видя на някой свален двигател като моя за какво става въпрос!! и ще процедирам както му е реда и с нужните инструменти .

Редактирано от nurim

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успехи,тия от моргата в Хасково са точни пичове.Мисля,че в тема-продава,се казва PEPEL.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване