Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Стана ми интересно с този ЕГР клапан, но някои неща не ми се връзват... Моя все още си работи и нямам никакви грешки, чистил съм го преди време веднъж и сега го проверих отново - при подаване на повечко газ се вижда как мембраната сработва и отаря палчето... но... когато нещо не се разваля само, се намесвам АЗ!

От доста време имам проблем с аванса, т.е. особено на студен мотор тропа доста, като позагрее почти изчезва. С газов инжекцион съм и това се случва и на газ. Реших да видя какво отношение има ЕГР-а върху аванса.

Моето лично мнение е че при товар и бедна смес аванса тропа. Забелязах че точно при подаване на газ, клапана сработва и вкарва допълнително въздух /изгорели газове/, с което обеднява сместа. Какво би станало ако в този момент клапана не вкара въздух, а компа неразбирайки за това си добави необходимото количество гориво - по богата смес, по малко детонации, разбира се голям вървеж в ниските и средните обороти, както колегите споменават.

Ами да видим. Свалих го и му резнах една гарнитурка /тапа/. За разлика от доста мнения който прочетох, че аванса ще се увеличи, се случи точно обратното - чукането изчезна, тягата на мотора се подобри но до около 2500-3000 об/мин, след тях набира ама... го няма това изстрелване което имаше преди, това и на газ и на бензин. За разхода е рано да кажа. Сега мотора работи по-тихо и по-гладко, с две думи ефекта е че все едно намалих предверението /върнах аванса/. Ще покарам така и пак ще споделя...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе колеги на 1.4 nz каде е тва чудо гледам гледам ама не го виждам някой ако може да обясни и да даде снимка :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
click-me.gif така ли го направи ?

Или като в линка, или нямаш. Не съм сигурен 14нз дали е с егр

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи нямам :th_up: трябва да си затапя вакума явно

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги , много от нещата и наблюденията Ви са верни .... но никой не спомена , че ЕГР системата от своя страна повишава и компресията в цилиндъра с посъпването на недоизгорели газове ,които по състав в много малка част са кислород и различна температура /според темп.прозорец/. И тук вече става дума за хомогенност на горене - това е процес , който производителя е имал предвид при проектирането на мотора и оборудването му със съответния тип ЕГР. Това е сигурно - ЕГР не работи в ниските об. /до 1500 - според типа на двиг. и софт. е различно / , осезаема е загубата на КПД. от липсата му след средни обороти, защото освен че формува част от компресията а и подпомага увличането на сместа със съответното авансиране на запалването в този момент по точно определен алгоритъм . Затова при премахването на един фактор / ЕГР / се излиза от точно зададения алгоритъм , и това обикновенно води до по-бързо износване на мотора или повредата му . Намесата трябва да е доста компетентна и то при определени случаи .... по евтино е да се запази орг. схема за работа , когато не става дума за спорт или тунинг. Поздрави и Успех.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги при мен беше следното.............................

Сменях гарнитура на главата преди време и майстора който я прави без да иска мръднал един зъб на ремъка (не знам в коя посока), колата гореше малко над 11/100 градско,....... Но както и да е , от мой познат получих съвет да изолирам "вакумния регулатор" (едно кръгло нещо върху входящите колектори) и колата варвяла по добре и харчела по малко, но аз естествено не вярвах. Както и да е , направих го..... искам само да кажа че моя познат се оказа много прав, но никой не ми вярва че колата гори 9/100 в града, и извън пада под 7/100...... и доста пъргавее за 75 коня, и ето проблема ми...... Наскоро откарах колата на същия майстор да ми смени ремъка и ролката, и той каза, че ремъка бягал с един зъб и го бил направил сега точно, но за моя жалост колата качи на 10/100 в града и 8/100 извън него.

ПОМОГНЕТЕ!!!!!!!! Някой ако знае напред или назад е била мръднала центровката, защото майстора на който я карах не си спомня в каква посока е бил!!!!!!!!

ТОВА КОЕТО СЪМ НАПИСАЛ ПО ГОРЕ Е РЕАЛНО!!!!!!

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Аз имам Опел Атра G 1.2 16V и имам следния проблем: колата си пали, карам известно време и като качи температура в работен режим изведнъж загасва. И колкото и да въртиш на стартер не пали. Не пуши през аспуха,когато въртя на стартер, което е следа, че няма бензин до цилидрите. Възможно ли е да е от ЕГР клапана и като загрее да гаси колата и да и пречи да запали. От снопа с кабели на буксата на ЕГР клапана излизат кабели които влизат в управлението на дюзите. Което ме подсети че може да е от ЕГР клапана. Колата като поизтини и пак си пали без проблем. Някой има ли подобни проблеми или може ли да ми помогне да рзбера от какво ми гасне колата? Благодаря предварително.

(Сменил съм бензиновата помпа в резервоара и релетата за управление на помпата,защото мислих че проблема е в тях.Но не беше.)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване