Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

относно катализатора мина месец от както се спомина :bishop: и сега когато я нагазя на газ /г.инж./ ми гърми отзад но мисля че настройките не са добри и си поръчах кабела със софта -голямо баране ще падне :th_up: .преди да го махна от 4000 до 6000 малко тегаво ставаше особенно на газ.а за този колектор 4 2 1 писано ли е някаде из форума и като сума кво излиза-ще живне ли малко каляската че не съм карал друга такава ама предната ми астра караван 96г 18 16v по-добре се представяше като динамика :dontknow: иначе с тая съм стигал почти до 240км на тракия.и това е първата ми кола която не гори масло.карам с 5w30GM и е на 8000км след смяна.астрата ми след 5000км дърпаше 1л до 10000км ама си вървеше но нямаше никакви егр-и от италия беше а тази е от швейцария-много по поддържана е и дойде от там с кастрол 0w30.карах я 3000км с него и в олимпия ауто ми казаха че не е добре за България това масло -било за по студени места. за тия 3000км на щеката маслото не падна -поне видимо.колата е на 155000км. май се унесох мерси за мненията :beer: поздрави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже отдавна съм се подготвил за 4-2-1 ето какво знам за манипулацията . Втора ръка колектор от XE от 50 до 90 лв фланец за XEV - около 40лв на лазер да ти го изрежат с материяла. Труд за майстор поне 50 лв и една нова гарнитурка не помня точно но май беше под 20 лв. Колегата batigogo го е правил това при това успешно за повече инфо към него на ЛС - има и снимков материял.

Има и готови колектори - supersprint с место за прахосмукачка и тн в BG се внасят от Хеед 91 цифра са ,но са един път

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
а чека не ти ли свети?

Ми не свети...на тая "турбинката" имам букса,но на клапана отпред няма никви букси?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ми не свети...на тая "турбинката" имам букса,но на клапана отпред няма никви букси?

абе човек ти говориш за secondary air pump не за EGR

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
абе човек ти говориш за secondary air pump не за EGR

Да бе :doh: Баси колко съм зле :bduh:

Видях го къде ми е ЕГР,като го затапя дали ще има подобрение във вървежа и разхода на автомобила? :unsure:

Редактирано от Vinchenzo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбира се че ще има колега,аз карам вече 7-8месеца така ,неми прави вече мизерии този ЕГР....затапваш и краи нито ми гасне,нито ми свети чека,има си мощност както на бензин така и на газ...успех,ако нещо се затрудниш пиши ще те олесним.. :20ashley_results:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
разбира се че ще има колега,аз карам вече 7-8месеца така ,неми прави вече мизерии този ЕГР....затапваш и краи нито ми гасне,нито ми свети чека,има си мощност както на бензин така и на газ...успех,ако нещо се затрудниш пиши ще те олесним.. :20ashley_results:

че на гас роля на егр ...незнам дали има и дали тогава работи моя го затапвам карам 2 дена и ми светва чека и почва да прекъсва колата ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи колега аз съм го изпитал на Х16ХЕЛ мотора сега незнам на твоят дали щее същият резултатът....може да тие другаде проблема.. :eusa_naughty:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно че след 10 диагностики и 4 месеца ходения по муките ...и все още проблема е в клапана ... но незнам ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като моят клапан е затапен и имам детонаций /чукане на аванса/ защо е така след като съм с датчик за детонацийте и би трябвало компютъра да си настройва предваренето сам? Или греша нещо :icon_rolleyes:

С уважение,

Русин Атанасов

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
След като моят клапан е затапен и имам детонаций /чукане на аванса/ защо е така след като съм с датчик за детонацийте и би трябвало компютъра да си настройва предваренето сам? Или греша нещо :icon_rolleyes:

С уважение,

Русин Атанасов

точно че и при мен го има това кат го затапя има ванс и чука ... и си вдигна разхода от 6 на 12 грацко ... след като налях 98 бензин ... и сега незнам как да го оправя и ко и стана !!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема се решава със 100 октанов бензин тогава колата е самолет, а портфейла празен :sad-smiley-046: . От друга страна си мисля че няма как компютъра да прави предварене сам защото има таблици в паметта, с който трябва да се съобразява :dontknow: Обаче тези детонаций не са много подходящи за клапаните и от онзи ден на сам пак отворих клапана до като не реша дилемата.

С уважение,

Русин Атанасов

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е добре можели след като налях 98 да е станало нешо и да се е качил разхода 2 заради това ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
е добре можели след като налях 98 да е станало нешо и да се е качил разхода 2 заради това ?

Мисля че не, защото колкото по-високо октаново число сипваш толкова заради високото антидетонационно число на бензина вероятноста от детонаций е по-малка. Сипи за проба 100октана, но хубав бензин и би трябвало да нямаш проблеми с аванса. Ако имаш делко може да направиш предварене, а при мен е почти електронно запалване и освен да ръчкам по чипа на компютъра друго не ми остава.

С уважение,

Русин Атанасов

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с делко е ... ама за тоя 1.2 моно няма ли да е множко тоя 100 октана ? аи информативно питах за качването на разхода възможно ли е междо другото незнам защо но като затапя егр ... карам един ден и колата е супер няма аванс предръпване да качва обороти да загрява ...и на другия ден ... почва аванса да се спува ...неми се дават 400 лева за нов егр ... и нали ви казах преди това 7 гразко с 95 сложих и наи големия студ 98 .... и след това само 95 и дава разход в града 12 !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eх, и аз да имах делко...щях да направя центровка да не ми чука аванса и щях да карам с затапен клапан. сега от както го затапих много ми е трудно с този муден мотор.

100 октана бензин мисля че няма да ти навреди макар да не съм срещал еднозначен отговор за това. В кинжката на колата в графата вид гориво ми пише че трябва да карам с минимум 95Н, а и този 100Н не ми се вярва да е точно толкова.

За останалите "аномалий" при теб мислря че е не е виновен клапана и затапването му.

С уважение,

Русин Атанасов

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам за този клапан на мотор 1.0 Х10ХЕ на корса Б, как стоят нещата, излиза ми грешка за него, като му махна буксата и няма никаква промяна в поведението на мотора, чека ми свети постоянно. Иска ми се да му туря тапата, ама са чудя да не стане някой фал. Колата е малко мудна на ниски обороти и при тръгване иска повече газ от нормалното. Сигурен съм, че е запекъл яко-кажете какво да правя!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е моя клапа когато карах Калибра Х20ХЕV .

011378138-big.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Това е моя клапа когато карах Калибра Х20ХЕV .

011378138-big.jpg

колега тази клапа почисти ли я или я елиминира и имаше ли помпа за издухване на изгорелите газове при студен двг.колата ми е вектра б x20xev.поздрави и благодаря предварително :opel_forever:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Да попитам за този клапан на мотор 1.0 Х10ХЕ на корса Б, как стоят нещата, излиза ми грешка за него, като му махна буксата и няма никаква промяна в поведението на мотора, чека ми свети постоянно. Иска ми се да му туря тапата, ама са чудя да не стане някой фал. Колата е малко мудна на ниски обороти и при тръгване иска повече газ от нормалното. Сигурен съм, че е запекъл яко-кажете какво да правя!!!

колега и на такава корса с двигател като твоя същия проблем както обясняваш ти даваше и го раглобихме и почистихме и се оправи виж го ...ако трябва го и почисти и ако няма ефект ...затапване ...нов ... ,при мен проблема е че за 10 път ходя в опел и неми оправят колата тук в Търново !!!! и съм се разочаровал накрая ще доида в софия или варна ... да видя някои маистор

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
колега и на такава корса с двигател като твоя същия проблем както обясняваш ти даваше и го раглобихме и почистихме и се оправи виж го ...ако трябва го и почисти и ако няма ефект ...затапване ...нов ... ,при мен проблема е че за 10 път ходя в опел и неми оправят колата тук в Търново !!!! и съм се разочаровал накрая ще доида в софия или варна ... да видя някои маистор

Мисълта ми е като го изчистя и не ми дава вече грешки да речем дали да го затапя и дали ще има проблем за колата

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Мисълта ми е като го изчистя и не ми дава вече грешки да речем дали да го затапя и дали ще има проблем за колата

Никой не ми отговори :sad-smiley-050:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Никой не ми отговори :sad-smiley-050:

Чакам превода на една статия за функционирането на ЕГР а от сервизната документация на Тойота , но накратко : затапване на ЕГР без да се направи RE MAP на на софтуера е неудачно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е премахнато маркучето от ЕГР-а до дросела, като е затапен

входа на дросела. Колата върви по-добре, ЕКУ-то не отчита грешки.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване