Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

колеги вчера си затапих ЕГР клапана ,правеше ми големи мизериии светва ми чека постоянно и взе да гасне на светофара ,проблеми много с този клапан ,даже веднъж го свалих да го почистя нямаше кои знае колко ефект ,но сега вече мие решен проблема затапих го и краи карам си спокоиино даже и на гас.Х16ХЕЛ.....процедурата става за 30мин.. :flag_opel:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

промени в поведението, времето за загряване и изтиване на мотора?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега това несъм обърнал внемание,но се държи много добре смисъл вече неми прави мизерии :eusa_naughty:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
колега това несъм обърнал внемание,но се държи много добре смисъл вече неми прави мизерии :eusa_naughty:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Здравей:

значи аз имам подобен проблем сас ВЕКРА-Б 1/6 16.101кс и на мен ми гасне като натисна съединитела и трябва да спра на светофа ми падат оборотите до гаснене на двигатела.

Обясни ми как и с какво си изолирал ЕГР.И може ли и аз да го изолирам. :opel_forever:

Редактирано от liusi

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
колеги вчера си затапих ЕГР клапана ,правеше ми големи мизериии светва ми чека постоянно и взе да гасне на светофара ,проблеми много с този клапан ,даже веднъж го свалих да го почистя нямаше кои знае колко ефект ,но сега вече мие решен проблема затапих го и краи карам си спокоиино даже и на гас.Х16ХЕЛ.....процедурата става за 30мин.. :flag_opel:

Колега ако може малко повече инфо, и на мене ми прави мизерий, при студен двигател паля лесно, при загрял двигател ми прави мизерийте само, опитва се да гасне, мени обороти.... много е досадно, ще съм благодарен ако обясниш каде се намира клапана на C18XEL и как точно се изолира

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Здравей:

значи аз имам подобен проблем сас ВЕКРА-Б 1/6 16.101кс и на мен ми гасне като натисна съединитела и трябва да спра на светофа ми падат оборотите до гаснене на двигатела.

Обясни ми как и с какво си изолирал ЕГР.И може ли и аз да го изолирам. :opel_forever:

твоят проблем най-вероятно не се дължи на повреден ЕГР. Пробвай да почистиш дроселовата клапа с спрей за почистване на карбуратори. Друг вероятен проблем е стъпковото моторче.

@чоко80

колега, дай повече информация за това как си изолирал ЕГР-а

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги процедурата е много лесна ,трябваше да направя снимки да видите.клапана на х16хел се намира под смукателният колектор,значи като се свали ЕГР клапана които се развива с ТОРСК -45, има два болта и една букса да се откачи,когато развиете двата болта клапана се отделя има гарнитура от клингерит +ламарина оригиналната ,по нея гарнитура се изрязва от ламарина 0.02мм същата гарнитура само че бес да се разпробива в средата /както е оригиналната г-ра/пробоват се отворите само за двата болта които държат клапана и се монтира обратно и всичко сие ОК,по принцип рядко има кола над 100 000км с работеш такъв клапан ,еми това е от мене ,които нее разбрал нека пита :icon_biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самото "затапване" е ясно. При откачане на буксата трябва веднага да ти светне check лампата....

Как обаче лъжеш компютъра, че има наличен ЕГР ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега буксата пак я слагаш на съшото място..и компа не дава грешки изпитано от мен .. :eusa_naughty:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
колега буксата пак я слагаш на съшото място..и компа не дава грешки изпитано от мен .. :eusa_naughty:

Можеш ли да покажеш снимки , че ми стана интересно :icon_biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, като си затапиш клапана проблем с чукането на авнаса имаш ли? Аз моя клапан съм го затапил пак защото карам с хубав бензин /95Н от ЕКО/ иначе аванса чука здраво с бензин от ШЕЛ и Лукойл. Пробвах и с 100октана и проблеми няма защото е с по високо анти детонационно число. А колата става самолет :icon_biggrin: обаче ме е страх да карам с него макар в книжката на колата да пише че мининмум с 95Н може да се кара.

С уважение,

Русин Атанасов

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

коелги нямам снимки защото вече мие монтиран на колата ,а и ас карам с газов инжекцион и нямам никакви проблеми.. :icon_biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега, като си затапиш клапана проблем с чукането на авнаса имаш ли? Аз моя клапан съм го затапил пак защото карам с хубав бензин /95Н от ЕКО/ иначе аванса чука здраво с бензин от ШЕЛ и Лукойл. Пробвах и с 100октана и проблеми няма защото е с по високо анти детонационно число. А колата става самолет :icon_biggrin: обаче ме е страх да карам с него макар в книжката на колата да пише че мининмум с 95Н може да се кара.

С уважение,

Русин Атанасов

Х16SZR-а ми предната ми кола я карах най-малко с 98 и никакви проблеми, твойта май имаше преключвател за октана мойта беше с датчик за детонациите и сама се нагаждаше. То в БГ повече от 98 няма и се продава като 100 :). Егр-а ми на старата се беше издухала гарнитурата му и само ми качи разхода, като я смених се оправи и си бачкаше колата беше над 175000км(може и да е сменян ама...).

Питах за последиците понеже мисля на сегашната да и ударя тапата :).

ПС да добавя сега се сетих, човека за питане е swing ;) той ще знае точно как стоят нещата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ве хора наистина и моя егр нестава чука аванса смених го с др от моргата минаха 4 дена и пак само че колата вече не гасне а патка като натисна гаста и има аванс и си вдига градусите загрява можели да е от него и ако го затапя ще и падне ли мошноста ? и някакви последици ще има ли от прегряване такива неща кажете защотото вече немога да я трая !!! Двиагтеля е 1.2 :sad-smiley-046: :sad-smiley-046: :sad-smiley-046: :sad-smiley-046:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ще търсиш проблема другаде ,нее в ЕГР клапана ...гаранция ...няма нищо общо с твоят проблем :eusa_naughty:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де при диагностика откриха че клапана не работи ...ок смених го казах вече колата се оправи ! обаче след 4 ,5 дена пак се появиха някои симтоми ... колата пак и падна мошнуста и има аванс ... от кое да е според теб като нее от клапана ?

Редактирано от vencity

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега провери си кабелите ,и при мен се получаваше същият проблем....а ти затапил ли си ЕГР да пробваш така ....неси мисли че като вземеш някои друг втора употреба и всичко щее ОК.. :eusa_naughty:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ам кабелите са ок !има само на свещите един леко учукан но му няма нищо ам това ми е ясно за др кпапан уж новия ... ! ам ще пробвам да го затапя тея дни че сега слагам ел стаклата и ... нямам време ! но за инсталацията гарантирам ! неми казахте кави са последствията след като го запуша ?!?!! загряване, мошност ? :help: :help: :help:

Редактирано от vencity

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 1.7д ако се затапи клапана някаква промяна ще има ли?

Досега мисля 4е клапана беше запекал но след един ремонт започна отново да работи и мисля че има по добро поведение и гори по малко но чета негативни неща при дизелите така че може ли да ми кажете дали да го запуша

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя ЕГР е затапен отдавна но скоро го разкарах тотално с ножовката

aV1kRpFi.jpg

aV1kROBJ.jpg

Редактирано от Duke_BG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги :flag_opel: ,имам питане относно егр клапан.колата е вектра б 20 16v-x20xev,възможнен ли демонтажа :moderator: ,защото имам една помпа която се включва при студен двигател за издухване на изг.газове и е свързана с този егр.какъв ще е ефекта от това за динамиката,разхода и работата на мотора.направих аирмод на филтърната кутия и мисля че ми падат по бавно оборотите и моментния разход.иначе колата стана малко по пъргава-поне така ми се струва :dontknow: .благодаря на всички предварително.форумът е много готин и полезен :opel_forever:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
здравейте колеги :flag_opel: ,имам питане относно егр клапан.колата е вектра б 20 16v-x20xev,възможнен ли демонтажа :moderator: ,защото имам една помпа която се включва при студен двигател за издухване на изг.газове и е свързана с този егр.какъв ще е ефекта от това за динамиката,разхода и работата на мотора.направих аирмод на филтърната кутия и мисля че ми падат по бавно оборотите и моментния разход.иначе колата стана малко по пъргава-поне така ми се струва :dontknow: .благодаря на всички предварително.форумът е много готин и полезен :opel_forever:

въпроса е много спорен. Определено ще се удължи времето за загряване. Обаче вървенето и разхода не се знае какви ще са. В английските форуми повечето си сменят ЕГР-а ама те имат пари. Казват че е най-добре да го има. В бг класиката е тапа и чип, по възможност и 4 2 1 колектор от С20ХЕ за да се махне и тази помпа за газове "прахосмукачка" и викат и мотора става не толкова еко. Ми това е което знам ама още се чудя какво да го правя моя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така наречената прахосмукачка вкарва допълнително кислород защото при студен двигател смест е богата на бензин и така се запушва много бързо катализатора - затов е и направена да го щади.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване