Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

Колеги зимно време недейте зарежда никога от Лукойл нафта...Днес отидох да си припаля астрата в гаража и там беше -10 градуса по обяд въртя стартера запали си колата и точно след 5 сек угасна и дотам ... Замръзнала смотаната нафта :ranting2: Затова моят съвет е --> НЕДЕЙТЕ ЗАРЕЖДА ОТ ЛУКОЙЛ НАФТА ЗИМНО ВРЕМЕ Сега ще я чакам да се постопли времето че да се отмрази че ако тогава реши да запали ... :ranting2:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз не зареждам на Лукойл дори и да е топло.Мисля си обаче,че е въпрос на конкретна бензиностанция.Принципно има бензиностанции който само ползват името като реклама,а горивата си ги зареждат те от ...не се знае от къде.Бензина им беше единственото гориво за баща ми месеци наред,но от седмица насам вече не е.Както не е и за колата на един познат...

Въпреки,че за много от членовете на нашия Опел клуб една марка коли(VW)не се харесва много-много ще си позволя да постна линк от техният форум.Не става въпрос за това коя кола е по-мощна и по-бърза.Всички сме зависими от това какво гориво зареждаме и затова си мисля,че темата ще бъде много полезна.

Ако някой от прецени,че не е за тук нека изтрие мнението ми!

Линк към темата

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега такава нафта дето не замръзва няма. Слагай си нормална нафта от някоя сигурна бензиностанция и добавка антигел допълнително за да си сигурен.НАй съм доволен от тази на Кастрол - палил съм дизеловата астра (17DR) при минус 23 градуса.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от ЛУКОЙЛ, Карам бензинова астра но имам и един ситроен дизел и тук в софия няма проблеми.Като се кача на планина с него и там вече пали сиг от 20 път.. Пак говорим за ЛУКОЙЛ! ОМВ спорет мене са най качествени..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мене не ми се е случвало да имам проблеми с нафтата на лукойл. От 3-и г. зареждам от една и съща бензиностанция и не съм имал такъв проблем с тях, понеже в нашия град са 2-е на лукойл.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ОМВ спорет мене са най качествени..

:rotfl:

Което и гориво на бензиностанция в страната да кажеш, че е качествено е смешка. Голяма част от горивата едвам покриват минималните изисквания на които трябва да отговарят поне на хартия.Всичко е на късмет ...

Гледната точка на биваш "бензинаджия" работил на голяма верига бениностанции.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яворе, за обикновените горива съм напълно съгласен всичко иде от нефтохима ,а там има лява естакада и дясна естакада за зареждане :tongue: Не така за премиум горивата които се доставят от Гърция и ли Румъния зависи от географското положение на Бензиностанцията. Както съм писал и друг път всичо зависи от коректноста на франчайзера към клиентите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също карам моята вектра с нафта от лукойл и до сега не съм имал проблеми.слагам си добавка на кастрол/TDA/целогодишно и няма грижи.въпроса е друг самата нафта е боклук тука в БГ.супер некачествена и това води до много проблеми.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колеги зимно време недейте зарежда никога от Лукойл нафта...Днес отидох да си припаля астрата в гаража и там беше -10 градуса по обяд въртя стартера запали си колата и точно след 5 сек угасна и дотам ... Замръзнала смотаната нафта :ranting2: Затова моят съвет е --> НЕДЕЙТЕ ЗАРЕЖДА ОТ ЛУКОЙЛ НАФТА ЗИМНО ВРЕМЕ Сега ще я чакам да се постопли времето че да се отмрази че ако тогава реши да запали ... :ranting2:

Колегата е прав , тая сутрин и на 3те ни буса беше замръзнала нафтата - служебно ги зареждаме от ЛУкойл :huh:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензин и преди нафта все от Лука зареждам и не съм имал проблеми.Понякога не ми харесва 95 ама какво да се прави понякога като няма леФ за 98...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Деско тука говорим за нафта,а не за бензин нищо лично :tongue::biggrin:

Редактирано от bili4652

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за затова съм написал бензин и нафта преди(1.7ДТИ исузу)от там го зареждахме :)

Редактирано от bertone70

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а аз да кажа понеже съм работил на бензиностанции и съм чел сертификати на горива като ги доставят и след -17 градуса става на каша демек пред замръзване :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги незнам дали сте наясно но според мен това с бензиностанциите няма да се стигне до решение, защото всеки ще оплюва различна бензиностанция. Един ще плюе лукойл,друг омв и така нататак, така или иначе всеки сие направил някакъв извод за всяка една и си зарежда от която си знае че е най добре за него. Ако не сте съгласни с мене здраве да е :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да се похваля запалих си колицата :devil-smiley-019: Отидох събота в гаража,сложих духалка да духа срещу помпата и дюзите там за 10тина минути и ги стопли тръбите станаха горещи после под картера и затворих капака да се "задуши" двигателя и там 15-20 мин. я оставих да работи и тя стопли двигателя.Качам се връткам контактния ключ чакам 1 път да подгреят свещите,въртя стартера(макар и със почти изхабен акумулатор с последни сили завъртя и на половин оборот запали :moderator: ) Държах я половин час на място у гаража запалена и после отидох до ОМВ сипах 30 лв алпин дизел и сега колата е пушка

ПС:Не съм сменял филтри викам да я помъча без смяна че зако да давам грешни пари и тя взе че запали :flag_opel:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
премиум горивата които се доставят от Гърция и ли Румъния

...или Австрия. Преди време имаше шофьори на Шел-ски цистерни, които спираха на някой черен път, а до тях Газ-ката с мешаното гориво. Преточване от хубавото и разреждане с мешаното....грозна работа. Сигурен съм, че това се прави още. Как мислите, че оцеляват малките, никому неизвестни бензиностанции. А фермерите с повече техника...На чисто нов комбайн John Deere му блокира ДВГ-то, буталата бяха на сол от измекярски изпълнения с дизел.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си направих един експиримент. Сипах в 2 прозрачни бутилки дизел от ОМВ, като в едната сложих обикновенния им дизел, а в другата Алпин дизел и ги оставих да седят през ноща в двора, точно когато беше най-големия студ. На сутринта бутилката с обикновен дизел имаше около 3-4см замръзнал парафин на дъното(нещо напълно нормално за дизела при такива температури), но по важното е, че в бутилката с Алпин дизел нямаше нищо, всичко си беше наред и нямаше даже и наченки да почва да замръзва.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
bladegooner готино инфо :th_up: това е най правилният начин за тестване на флуиди, Всеки може да си пробва нафтата с която кара и да сподели резултата - става и със слагане във фризера предполагам сте чели култовата тема от офрууд форума.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, чета и все още немога да си отговоря на ? как може да оплювате една или друга бензиностанция, на един гориво му замръзнало на друг друго, а като казваха по новините, че ще има такива ниски темп. някой взе ли мерки или ще се надяваме да стане чудо. Има колеги работили на бензиностанция, аз сега работя на такава, това няма значение, искам да попитам някой знае ли при колко градуса нафтата започва да кристализира ? на -15. Знаете ли, че основен доставчик на гориво за Бг. е Лукойл, а те зареждат и Шел, ОМВ и Петрол и мн. други? Защо ли на нас ни докараха добавка да сложим в резервоара на дизела?

Най-лесно е да виним друг за грешките си!

Това си е мое мнение и не задължавам никого с него. Същата работа е, как така зимата ни изненада през зимата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гледам, чета и все още немога да си отговоря на ? как може да оплювате една или друга бензиностанция, на един гориво му замръзнало на друг друго, а като казваха по новините, че ще има такива ниски темп. някой взе ли мерки или ще се надяваме да стане чудо. Има колеги работили на бензиностанция, аз сега работя на такава, това няма значение, искам да попитам някой знае ли при колко градуса нафтата започва да кристализира ? на -15. Знаете ли, че основен доставчик на гориво за Бг. е Лукойл, а те зареждат и Шел, ОМВ и Петрол и мн. други? Защо ли на нас ни докараха добавка да сложим в резервоара на дизела?

Най-лесно е да виним друг за грешките си!

Това си е мое мнение и не задължавам никого с него. Същата работа е, как така зимата ни изненада през зимата.

Ами като ристализира нафтата на -15 как така на -22 дизелите с немска нафта палят далу в автосалона и как същите коли с нафта от БГ немогат да запалят . Истината е една и бензина и нафтата са кофти в БГ обаче дизела го разбирате чак когато стане студено бензина неможеш го разбра че е скапан защото нямате база за сравнение , ако ви докарам немски бензин има да се чудите какво става с колата в защо върви като бясна същото е и с дизела. След като няма орган който да следи за качеството на горивата и по бензиностанциите и в нефтохима какво очаквате да получите много ясно че ще ви вземат парите и че ще ви набутат скапаните си горива. Мога да ви каже че дори и румънския бензин, газ и дизел е много по качествен от нашите , просто така се правят милиони продава се продукт който е трето качество за първо в нашата държава.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не отричам, че горивата са ни скапани, зареждал съм бензин в Гърция, като имах около 35л. и допълних, а колата полудя.Не съм сигурен и незнам дали има някой който да отговаря за качеството на горивата, трябва да има, а дали си гледа работата е друг ? това е, така стоят нещата в БГ.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колег не искам да те обиждам но кога за последно си сменял нафтов филтър.Случвало ми се е да ми замръзва в движение.Ако не си го сменял подменяш и проблема се решава.Сега карм калибра но преди това бях с кадет дизел след този случай го подменях всеки септември.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колег не искам да те обиждам но кога за последно си сменял нафтов филтър.Случвало ми се е да ми замръзва в движение.Ако не си го сменял подменяш и проблема се решава.Сега карм калибра но преди това бях с кадет дизел след този случай го подменях всеки септември.

колега, новите дизели имат подгревна филтъра

иначе като дадоха прогнозите за ниски температури аз сипах ОМВ алпин дизел

в култовата тема на офроуд форума той леко се беше желирал на -27 а на табелата на колконката пише че няма грижи до -33 но това е друга тема :)

та с алпина на -15 запалих верно малко трудно но аз си знам че има проблем с подгревните свещи

а по-късно като им ударих един мултицет се оказа че 3 бр са фира :wooow:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
иначе като дадоха прогнозите за ниски температури аз сипах ОМВ алпин дизел

И Алпина замръзна на -17... Същия боклук е и той.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване