Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

Здравейте,колеги! Наскоро си купих опел корса 1.0 12B.Може ли да ми кажете нещо за мотора,защото ми казаха,че екотек мотора не бил хубав защото е с 3 цилиндара.Ако някой има мнение,моля да го сподели.

Редактирано от dido8704

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до късмет е това има хора където са доволни че е икономичен мотор а други че не върви и се чупи такаче стискай палци да си късметлия :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че защо да е до късмет колега ,като моя така и твоя така и на всеки един двигателя може да се прецака .Аз лично вече 3г. нямам никъкъв проблем точно с този двигател,и да ти кажа честно много рядко посещавам бензиностанцията а когато го правя ми е едно такова леко и хубаво защото знам че ще си сипя за 20лв и ще забравя кога съм бил там.Апропо незнам защо но точно в този сайт корсичките са доста пренебрегвани да не кажа по лошата дума. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и на пътя ни пренебрегват, ама с мене не им се получава. Според мен си си взел най-неподходящия двигател. Подходящ е ако караш само градско и ако си сам в колата. Ще цитирам една обява в интернет: "Смених бля бля бля и не мога да разбера защо продължава да гори масло. За това я продавам"

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моят е x10xe 1.0 12v. и нямам никакви проблеми с масалцето единственият ми проблем е от рейката дърпа в ляво при по нискаскорост но ми казаха че мога да си я карам и така :wave:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никой н епренебрегва корсите (поне аз де )

до скоро карах корса и си бях доволен както казах чувал съм за този мотор че са проблемни и невървящи добри за градски условия :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С такъв мотор взехме на сестра и преди година и няма никакви грижи с нея нито с масълцето нито с мотора а както писа moksika рядко ходи до бензиностанция :icon_smile: Вече няколко пъти си идва до Варна с нея (живее в Самоков) няма проблем с идването до тук. КАрал съм я единственото което ме дразни е шума на двигателя - заради трите цилиндъра звучи като повреден сушоар :wink: Проблема с рейката си е задължитилен - има писано за него доста във форума.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам такава от година и половина, освен шума и че е мнооооооого бавна, е добър избор за ГРАДСКА кола, нищо не гори, лятото с вкл. климатик ми дава разход 4,5 на 100. Аз също имам проблем с дърпането волана в ляво, ама си карам и си я натискам яко. Проблем прави и ЕРГ клапана и найстина погорват масълце.

Редактирано от valio_78

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло е сполучлив двигател, много икономична, когато е изправна и не бих казал, че е толкова зле като динамика. Наистина заради трите цилиндъра звучи малко смешно и има повечко вибрации на празен ход, но се понася. Проблемите, които са често срещани при този двигател са EGR клапана, дебитомера, моторчето за празния ход и ангренажната верига. Ако всичко се отстранява на време си е една чудесна икономична градска кола. А това, че ЕСОТЕС моторите не са добри си е стандартната приказка на "майсторите", която не заслужава особено внимание.

Желая ти безаварийни километри!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз вече имам корса x10xe та да ви попитам с ангренажна верига е по ауто дата...шитам ви и вас за да съм сигорен :) иначе сложих минерално масло 15в40 сега ще слагам и дискове и накладки и отзад също и искам да ви кажа че с летни гуми в най големите снегове таа кола се държи као чероки :) хаха наистина малка удобна лека и стабилна е корсата -- да мисалта ми е за ангренажната верига --а и има едно тънко кабелче което влиза в една тръбичка отпред при двигателя изглежда ми като кабелче за някой датчик беше излязло и аз пак го напъхах там в щифчето което стърчи в тръбата знаете ли това за какво е:)--мерси

Редактирано от djaki

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигатела е с верига, няма ангренажен ремък.

Дай някаква снимка да го видим тва кабелче къде е.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да ви питам - имам такава корса с X10XE двигател. Светна ми жълата лампа на таблото на двигатела и се оказа, че е моторчето за регулиране на празния ход. Сега ще търся по моргите такова моторче и искам да ви питам - от друг мотор става ли и ако да - от какъв? Мерси предварително :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам на какъв друг двигател на Опел го има.

Знам че на VW Golf 2 1.8 е обсолютно същия, поне имах 2-ри и го дадох на комшията ми и колата му се оправи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колеги, да ви питам - имам такава корса с X10XE двигател. Светна ми жълата лампа на таблото на двигатела и се оказа, че е моторчето за регулиране на празния ход. Сега ще търся по моргите такова моторче и искам да ви питам - от друг мотор става ли и ако да - от какъв? Мерси предварително :th_up:

Колега един съвет, такова моторче за празен ход недей да търсиш по моргите, защото ако намериш не знаеш в какво състояние ще е, и до кога ще те изкара ако работи случайно. По-добре си купи ново, дай там 70-80 лева знам че са много пари, за твоя двигател може и да са по евтини, но поне ще те изкара за дълго време и няма да се занимаваш повече... При мен като стане дума за електрониката на двигателя, датчици,моторчета и т.н., вземам само нови оригинални части и забравям за проблемите, но ти пак си знаеш.

Редактирано от dido8704

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега от темата, която пуснах в ,,купувам" ми даде линк към английския ибей :)

направо ще го поръчам от там тея дни. Все пак благодаря за отговорите :th_up:

Редактирано от scratch

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги харесал съм една корса за женами,само че за този двигател нищо несъм чувал.

Само знам че е с верига,което си е предимство.Мотора е екотек работи доста тихо с две думи фана ми окото.

Мерси предварително..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега аз карам корса с такъв мотор X10XE!Моторчето е 3 цилиндрово за градски условия предимно е произведено,загрява по бързо до работна температура от другите двигатели!Като разход на гориво някаде 4.5 на 100 ми дава извън градско при скорост от 100 км!Като обслужване е много евтин с верига е!Като динамика не е кой знае какво,но все пак си варви добре мине ли 2000 оборота,масалцето си го бутва,общо взето съм доволен от колицата!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен!

Имаме с жената и ние една такава корса, която ползваме само за градско. За година и три месеца сме минали скромните 8000км, все пак 90% в града. Засега съм доволен, като я взех и смених масло, маслен и въздушен филтър и ми струваше 50тина лева всичко. Даже маслото е приста лидер полусинтетика 10w40 и беше наливно под 10лв./л. В момента маслото е на 8к. км. и е на максимума все още. Сега другия месец преди да застудее пак ще го сменя заедно с филтрите. Като цяло колата не е лоша, но не е по вървенето много, все пак е трицилиндрова. Градско лятото и изобщо, когато е по- топло 7-7,5/100 и до 9/100 през зимата като се кара на къси разстояния и неможе да загрее. Иначе наистина загрява бързо и парното е добро. Сменил съм жило на съединител и педал на съединител, защото има един пластмасов гребен капсулован в горната част на педала с две зъбчета да държи жилото и се счупи едното при късане на жилото. Мотора работи тихо, при условие, че веригата е ок, защото при мен звука се доближава до дизелите, особено когато е загрял мотора, но веригата не съм я барал- колата е на 184000км.

Доколкото съм запознат колега по- добре търси 1,2 16 пак с верига, повече ще върви, а няма да гори повече. Това ако искаш да е корса б от последните години на производство 98-2000, иначе предните от 94-95-96г са със старите мотори и примерно 1,2 8v моно е доста опростена и на газ се прави лесно и евтино.

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой кара ли е (кара) такава Корса Б Х10ХЕ с работещ климатик. Как се държи при пуснат климатик. Става въпрос за градско каране или на къси разстояния 20-30 км.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е спъната с климатик, ако се налага да се изтеглиш по-бързо от светофара, може и да не успееш.Иначе става за градско, ако не си спортист.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

верно ,колата и жената са винаги на късмет.Аз имам същата корса и ме е яд че е имам.. харчи ми 7-8 грацко и освен инжекционно газово от 1000 лв. нищо друго не мога да и сложа заради дебитомера.... На всякъде ми казват, че с обикновено ще ми гръмне дебитомера ,а той струва 400-500 лв......имам колега с корса 1,4 и си е сложил метан.. гори му 4- лв. на 100 км. какво повече да иска човек... Иначе частите са яки доста пъти съм ходел по чукарите пълен офролд ,здрава е като мерцедеса ама....пустия му двигател.......това е най големия проблем ....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

собственик съм на Корса 1.0 i 12V 1999 година. Доволен съм от нея. Имам само един проблем. Не може да се регулира влизане на въздуха от вънка от централната конзола. Лостчето седи почти максимално в дясно и въздуха се върти в купето. Като се опитам да мръдна лостчето наляво и сякаш нещо пречи да се помръдне. С много сила едва помръдва сантиметър, като го пусна и се връща пак в крайно дясно положение. Свалих централната конзола, но явно е е там проблема с жилото. Къде може да е проблема? Ако някой е имал подобен проблем, моля да каже своя опит.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли никой опит с такъв проблем? Наистина ли трябва да се разглоби цялото табло за да се намери проблема жилото?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам такава корсичка,не се оплаквам от нея като цяло,но незнам колеги как ви харчи тия 4,5 градско или 5 поне кажете как щото на мен ми харчи 7,5 градско ... Сменил съм масло,въз.филтър,дебитомер и помпата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Opel Corsa B 1.0 12v двигател X10XE е най-голямата тоалетна. Един от най-лошите варианти за автомобил на старо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване