Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
kraskoval

Допълнително окабеляване при подмяна на Tid с Mid

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Искам да си подменя TID(жълта букса) с MID на Вектра Б'00 с двигател x18xe1.

Оказа се, че за този двигател е необходим MID със сива букса. Намерих си дисплей със сива букса обаче имам въпроси относно подмяната(мапването) на жълтата със сивата букса. В TIS четох за окабеляването двата дисплея, общо взето доста кабели съвпадат и на двата по цвят и функция, за други обаче не ми е ясно откъде да хвана сигнал и дали въобще трябва да се свързват. Въпросните пинове са(давам описание от TIS):

1(кафяв) - разпределение двигателен отсек

15(черен/жълт) - стоп светлини

17(зелен/бял) - управление на проверките(Check control)

18(зелен/бял) - управление на проверките(Check control)

26(син/черен)- контролно измервателен инструмент(Instrument)

27(черен/кафяв) - управляващ блок на двигателя(Engine control unit)

Ползването на MID се ограничава до функцйи за разхода и пробега - не ме интересуват разни нива на масло, течност на чистачките и подобни.

Въпросът ми е някой може ли да помогне с по-конкретна информация. За първите 5 нямам представа трябват ли изобщо, за последното(27) предполагам, че се говори за ЕКУ-то на двигателя, но него нито го знам къде е, нито на кой пин(или къде) да го вържа.

Благодаря на отзовалите се и Весели празници на всички!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги и ЧНГ!

С много четене и ровене в ТИСа успях да понавържа повечето кабели и повечето неща тръгнаха, но останаха 2 неща които не работят както трябва и ме дразнят:

1. МИД-а не ми показва разхода на място - седи си 0.0 l/h. А иначе точно преди спиране на колата в покой, за момент ми показва(да речем 1.3 l/h). В движение колата си показва моментния разход.

2. Другото което не ми изписва е показанието за наличното гориво/км .до края. Подал съм сигнал от нивомера до МИДа, но нищо не ми изписва.

МИДа е кодиран по следният начин: 027 3

14972

Ако някой може да помогне ще съм много благодарен!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не пускам тема само за 1 въпрос ...

След като сложих рециклиран дисплей с жълтата букса на Вектра б, температурата/ на дисплея и има снежинка, макар че вън вече е 30 градуса / започна да ми показва от мунус 7 градуса. Доката наглася таблото се вдигна до мунус 2 и си остана там.

Къде да търся проблема? :wave:

Проблема е в датчика на предната броня. Като го залях с гореща вода , ми показа 30 градуса и после пак падна на минус 10. За смяна е!

Редактирано от Nomad

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не пускам нова тема и аз , някой знае ли в Бургас кой може да програмирва МИД-ове. Смених на Зафира-та ТИД-а с МИД от Вектра Б нея знам с какъв двигател е но ми показва разход 38,9л/100км.С ОпКом немога да се свържа с него пише че трябва да променя канала нещо такова.МИД-а е с жълта букса двигателя е Х18ХЕ1 някой ако знае щесъм благодарен да ме насочи. И защо не може да се сложи МИД със жълта букса на този двигател какви са причините да не става

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно и с Tech 2 няма да стане, защото МИД-а със жълта букса не поддържа Х18ХЕ1, затова трябва да е със сивата букса :icon_wink: Показва ти такъв голям разход защото е от дизел.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези екстри могат ли да се направят и по какъв начин. ако някои е запознат да сподели.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване