Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Corsa_Plovdiv

Проблеми с оборотите

Recommended Posts

Имам някакви опасения за това стъпково моторче. Обаче даже не го знам къде се намира и изобщо мога ли да имам достъп до него. Чета за почистване на моторчето, но как се прави идея си нямам. Осветлете ме малко.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ни споделиш за кои вид мотор питаш може и да ти помогнем :unsure:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ако ни споделиш за кои вид мотор питаш може и да ти помогнем :unsure:

Мотора е 1,4 mi, другите означения не ги знам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Мотора е 1,4 mi, другите означения не ги знам.

ДАЙ снимка на мотора. искам да вида нещо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в раздел направи си сам има тема забодена горе като "Важна" прочети я

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Извинявам се ако темата ми не е за тук :unsure: .Отвреме на време ми се случва когато спра на кръстовище и освободя от скорост и тъкмо когато започвам да отпускам съединителя Корсата ми гасне.Не го прави често,но тръгне ли да го прави се нервирам.Колата ми няма газова.Къде може да е проблема?Колата е Опел Корса 1993 1.4 i .Двигателя е C14NZ .Благодаря ви предварително :wave:

Редактирано от niki_555_sliven

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като начало, пробвай да почистиш стъпковото моторче за празен ход.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,едно време имах Форд Сиера,правеше ми същия номер по кръстовищата...беше излязло едно от маркучетата за вакуума на мотора ли нещо такова беше...прегледай своите...на моята корсичка беше станал подобен проблем...ходих на диагностика и се оказа такожа маркуче и просто дето е отчело грешка на check-а!изтрихме грешката сложихме маркучето и си потеглих като бял човек :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Като начало, пробвай да почистиш стъпковото моторче за празен ход.

Swing ще може ли да ми кажеш орентировъчно къде се намира стъпковото моторче,че идея си нямам къде да го търся :unsure: .Ще провера и за изваден мъркуч :) Благодаря ви,че се отзовахте толкова бързо за въпроса ми :knee:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако гастне при студен мотор може и да е датчика за подаването на горивото при студен и топъл двигател ... които се намира отзаде на смукателните колектори ....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам корса Б 1.4моно 96 година,и започна много често да ми прави проблеми с оборотите особено на дълго като карам и изключа от скорост и оборотите веднага падат и изгасва,а по светофарите паднат почти до 0 и псле се вдингнат или изгасне някой път,а един път си връщам на зад и изключвам от скорст и пускам гаста оборотите паднаха и след това се вдинагаха до 3000 и след това пак паднаха :blink::wooow:

Казаха ми че може да е от някой вакум или стъпковото моторче,може ли да ми кажте къде се намира и как да го почистя ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Имам корса Б 1.4моно 96 година,и започна много често да ми прави проблеми с оборотите особено на дълго като карам и изключа от скорост и оборотите веднага падат и изгасва,а по светофарите паднат почти до 0 и псле се вдингнат или изгасне някой път,а един път си връщам на зад и изключвам от скорст и пускам гаста оборотите паднаха и след това се вдинагаха до 3000 и след това пак паднаха :blink::wooow:

Казаха ми че може да е от някой вакум или стъпковото моторче,може ли да ми кажте къде се намира и как да го почистя ?

Потърси има такава тема или наши Почистване на стъпков мотор опел в гооглето ще ти излезе.Иначе той ти се бъзика :) намира се на МОНО блока в него влиза една букса

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

газово имаш ли ? и това на газ ли ти го прави или на бензин?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро потенциометър на дросела. Става от Лада - Нова или некъв там беше модела , от по-новите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че е точно под филтара ако не се лъжа черна пласмаска :blink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен!За да не пускам нова тема искам да споделя в тази.Аз имам същият Опел и от няколко дни се появи този проблем и при мен.Днес се поровихме с едно майсторче и открихме проблема.За съжаленмие незнам какъв е точно,но като откачихме един вакуум който се намира закачен на купето над кормилната щанга (ориентировъчно)и оборотите се оправиха а колата започна да върви доста добре.Проблема сега е че свети лампата за (предполагам стъпковия мотор не разбирам много)та ако някой може да каже какъв е този вакуум и как да се търси по магазините ще съм благодарен >

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте и от мен!За да не пускам нова тема искам да споделя в тази.Аз имам същият Опел и от няколко дни се появи този проблем и при мен.Днес се поровихме с едно майсторче и открихме проблема.За съжаленмие незнам какъв е точно,но като откачихме един вакуум който се намира закачен на купето над кормилната щанга (ориентировъчно)и оборотите се оправиха а колата започна да върви доста добре.Проблема сега е че свети лампата за (предполагам стъпковия мотор не разбирам много)та ако някой може да каже какъв е този вакуум и как да се търси по магазините ще съм благодарен >

а майсторчето дето ти намери проблема не каза ли как се казва това чудо дето му изтръгнахте вакуумчето и колата се оправи ??? :biggrin:

Редактирано от STAFO

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Изтръгнахме вакума и се оправи чиста случайност

Вече всичко и е наред само дето е влязла в сервизен режим , ама тва не е болка за умиране :biggrin: Важното е че върви по добре от преди :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не е вакума който излиза от сервото,не се заблуждавай че ако го искараш или го затапиш си решил проблема потарси го и го смени аз така напраих ,моя беше скъсан ,и 1 во нямах спирачки,2 ро оборотите бяха нестабилни и работеше като трактор :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За стъпковото моторче, ако си сръчен като мен ( а аз не съм особенно ) не го разглобявай ( Съвет ) просто го потопи в спирт 96 % за 12 или 24 часа, после пръсни малко ВД-40 и сглобявай, ако не проработи в моргите ги има по 20 лв. бройката. Че при мен тихите бяха на 3000 оборота. А това за "случайно проработила" , че сте измъкнали вакуума.... те хората са си го направили...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено този проблем е в стъпковото,сваляй и чисти,ако не се оправи,отиваш по моргите или ново,от това е,гарантирам ти.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, имам проблем с колата и се надявам да успеете да ми помогнете.

Значи от скоро когато покарам малко колата и тя позагрее започва да държи много високи обороти на свободна скорост, толкова високи че все едно я форсирам. Това го прави само когато е позагряла, а когато си я запаля отначало няма проблем. И това го прави мисля че само на свободна. От какво може да е?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване