Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
cecko5979

Isuzu 1.7td повишаване мощността

Recommended Posts

колеги нчкои мойе ли да кайе как се свурзва манометур каде се свурзва от каде взема вакум

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, включвам се малко късно в темата но сега я видях.Преди известно време попаднах на следната снимка на исузу мотор в купе от Корса Б

160220081021.jpg

09062007165.jpg

160220081018.jpg

Автомобила е бил с атмосферен дизелов мотор и затова въздуховодите минават така.Мисълта ми беше да обърнете внимание при използването на всмукателен колектор от атмосферен дизел колко по чисто и опростено изглежда коша.А замисляли ли сте се за по голям интеркулер или поне да не е закачен за водния радиатор (поне така е при Вектра Б и все си мисля че се нагрява доста от него).

Успех с проекта и чакаме снимки и клипове :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега здравей,/запитването ми е към колегата Prilo/ разглеждах темата за ИСУЗУ двигателите и тази твоя тема много ми хареса.Аз имам същия мотор Вектра Б 1.7ТД и имам същия проблем с мощността, колата я имам от скоро и съм много доволен от нея/разход,возия и т.н./, но тази слаба мощност явно е заложена при производството.Но сега като чета ти май си оправил проблема, бих искал да ми обясниш по подробно как става това нещо, ако може да ми пуснеш и снимков материал естественно ако имаш разбира се.Благодаря и Поздрави

Редактирано от stue

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей колега първо моля те пиши на български,погледни снимките в темата и ще разбереш как става колега prilo го е описъл

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги,и на моята астра мотора е исузо,но има един проблем,турбото нещо не иска да работи,закарах го при един маистор и каза че турбото вартяло,но като се кара няма ефект от него ако можете да помогнете мн ще съм благодарен Мерси предварително!!!! :opel_forever:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеита казааха ми че турбината ми мойее да не работи защтото катализатора мойе да е заапушен,дали може да е така..???? :huh:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво трябва да означава турбото върти но няма ефект от него ... или работи или не. И кога най-сетне ще осъзнаете, че катализаторите на нашите СТАРИ автомобили преди мнооооооого време са се запушили и е време да ги махнете.

Седя последните дни и разглеждам снимки и характеристиките на 8 и 16 клапановото Исузу и се чудя дали главите са взаимно заменяеми, като останем с помпата от 8 клапановото Исузу. Попаднах преди време на подобен въпрос в чужд форум и няколко човека бяха обяснили, че не си заслужавало заниманието и средствата, но необясниха дали е възможно или не.

Не съм тръгнал да го правя, просто ми е интересно с колко ще се повиши мощноста в сравнение с 8 клапановата глава.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата opel astra 1,7dtI катализатора го свали, изтърбуши, че даже 130 и направил на 3-та. :biggrin: Вие си преценете дали катализатора е добре да го има, или ужасно добре да го няма. :th_up: Живот и здраве, тази неделя ще караме само по турбина, и 1 метър генерация след нея. :naughty::mhihi: Първо смятам да сваля въпросната гадина, да направя 1-2 тестови прашки да видя дали ще бяга повече, и после ако намеря заварчик, ъглошлайф и тръба, режа фланците и ги слагам на тръбата. А катализатора ще го продам на Колега от София, от другия форум, много добри пари ми дава. :blush: Но и друго си мисля, Драги Колеги. Колата ми дава разход извънградско при 70 км/ч 5.0 литра нафта (до село карам със 70, че бащата не дава да натискам :biggrin: ) турбината свисти след 2500, изпушва черно, е кое не е наред? Ако има нещо по дюзи или ГНП няма ли разхода да е по висок? Турбото е омаслено от вентилацията на маслените пари, а луфт няма, 3 пъти е проверявано от мен. :help: Когато сваляхме мъркуча влизащ в турбото, татко си сложи ръката пред входа и каза дай газ, после ми каза че веднага тръгва да засмуква ръката му навътре. Пали от четвърт оборот, няма хър хър, докато завърти и пали. От 1000 до 2000 оборота като дадеш мъжката газ, се усеща как дърпа, но от 2000 до 3000 няма никой! От 3000 нагоре незнам как върви, страх ме е да натисна, но веднъж и направих на 3-та 90, и си дърпаше доста доволно. Мислих го мислих го, всичко отива към запушен ама много запушен катализатор. При тоя разход, и съссскане на турбина няма какво друго да е, ако греша ме поправете! :th_up:

Поздрави. :turbo: :drive:

Редактирано от boichev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така. Ходих на канал, но само да видя болтовете на фланците какъв размер са, за да си купя 5-6 болта, да се подсигуря ако се скъсат. Решено е, ще се маха катализатора. Но имам няколко въпроса. Ако сложа резонатор/тръба на мястото на катализатора, и ако затегнат прегледите, к'во прайм ако човека ми кажи, а катализатора къде е? А да го свалям, и да го отварям, да го кормя, и после пак да си го затварям, няма да е. Чувал съм че изкормен катализатор не е добре за кола с турбо, въпроса ми е, има ли опасност да се случи нещо на турбото? Или да го натроша, и да му бутна една права тръба вътре? А най ще ми е лесно да го сваля, да го наложа със щангата едно хубаво, и пак да си го сложа??

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен по скоро ако някой на прегледа ти мери емисиите в изгорелите газове тогава може да имаш проблем. иначе какво може да му е на турбото, не съм чувал както при болидите да има ограничения за повишаване на мощноста :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kolegi izvinqvam se za kirilicata no ne sum na moq komp...o6ti vednuj sorry.taka vuprosa mi e kogato puskam poveche gorivo ot pompata ot bolta i zapo4va da durji visoki oboroti kak da reguliram oborotite puskam poveche ot bolta i oborotite se uvelichavat i te 1500-1800 kak da pusna i da ne se dignat oborotite.?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет Колеги,Днес ще правя процедурата по съживяването на на Сузуки-то(Isuzo-то),всичмо ми е ясно,само искам да попитам каква е ролята на този клапан за свръх налягането и защо се налага неговото затапване ?

Поздрави. :turbo: :3:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото колега този клапан не ти позволява да надуеш турбото повече от 1.0 бар защото тои е направен така че след като се повиши налягането над 1.0 бар тои испуска налягането вув всмукателния колектор и няма ефект от надува на турбото :) дано съм бил полезен

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,свърших цялата процедура,че дори свалих и изпускателния колектор за почистване(доста сажди се беха насъбрали в него)Колата вече се осеща много по приятна за каране и малко по-остра :super: Сега чакам да дойде и Бууст контролера и надувам на 1.0-1.1бар. и пак ще пиша да споделя.М/у другото днес попаднах на един клип в нет-а и ми се завъртя идеята,та да питам какво мислите за въпросния Blow off,знам че няма положителен ефект при дизела,но ме интересува има ли отрицателен ?Иначе мисля да го сложа само заради едното "СссСсСССсСсс" просто ме радва,не друго

ето и клип-а

Чакам мнения.Поздрави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,по темата не е писано доста отдавна но аз реших да я поразбутам :biggrin: Въпросът ми е ,дали някой е добавял газова уредба на исузу мотора?И ако има такива опити,какъв е резултата?Изчел съм доста теми по въпроса,но нищо конкретно за този мотор.Интересува ме,не толкова икономията на гориво,а по скоро повишаването на мощноста.В доста от темите изписани по въпроса се говори за повишаване от порядъка на 20-25% което доста сериозно според мен.Надявам се тук някой да сподели личен опит.Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази тема се разисква за дизелови двигатели на исузо,не мога да разбера за какво газово питаш и вдигане на мощност? :dontknow:

Знам,че на градските автобуси правеха някакъв опит ,но до там!

Редактирано от stoqn

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
В тази тема се разисква за дизелови двигатели на исузо,не мога да разбера за какво газово питаш и вдигане на мощност? :dontknow:
Колега явно и представа си нямаш,че от няколко години се поставя газ и на дизелови двигатели,в който дизела работи в комбинация с пропан бутан,а повишаването на мощноста идва от по-доброто изгаряне на нафтата(почти пълно изгаряне)! Затова въпросът ми е към запознатите :dry: Редактирано от niki_sot

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това ти казвам,че въпроса ти е за друга тема! Например "монтиране на газово на дизел"!

Надали някой на корса ще сложи газово! Затова ти казвам,че на големи двигатели се слагат за икономия и да не замърсяват въздуха!

Не ,че несъм запознат ама се губи смисъла и то на корса!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Точно това ти казвам,че въпроса ти е за друга тема! Например "монтиране на газово на дизел"!

Надали някой на корса ще сложи газово! Затова ти казвам,че на големи двигатели се слагат за икономия и да не замърсяват въздуха!

Не ,че несъм запознат ама се губи смисъла и то на корса!!!

Продължаваш с излишните коментари :angry: Написал съм,че ме интересува повишаването на мощноста след газифициране на този мотор,което е точно по темата!И също така никаде не съм писал,че става въпрос за Корса,а за исузу мотора,който се обсъжда в темата!Стана ми ясно колко си запознат :dry:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11alkd4.jpg

Здравейте колеги,

може ли някой, който не е разбутвал ГНП-то да ми каже какво е фабричното разстояние, което е отбелязано на снимката. Може би ще има разлика от помпа до помпа, но все пак...

Благодаря предварително!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че ви занимавам, но можете ли да ми обясните(като на олигофрен) как точно се свързва буустконтролера и как със него се регулира налягането на турбото.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги карам опел астра г 1.7дти исузу колата има чип мога ли да вдигна мощността още като направя някои други промени.благодаря ви!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване