Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
cecko5979

Isuzu 1.7td повишаване мощността

Recommended Posts

Не ти препоръчвам да надуваш този мотор. Много лесно влиза в сервиза, като почнеш да го помпиш..

Няма ли някой да даде инфо по моят въпрос? Ударете една ролетка на гърлата на всмукателя за 2 минути, моля.

Аз не искам да го правя баш спортен,а да надуя с 0.1-2 барчета, да не е баш толкова тромава. :)

Предполагам, няма какво толкова да и стане от 0.2 бара налягане повече.

А и съм объркан малко, четох че 68 коня дизеловите двигатели са само с турбо. Моя двигател е 68 коня по документи, а имам и интеркулер ? А на багажника съвсем др. пише (1.7D).

Редактирано от CappY

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

cecko5979, гледам, че си с Вектра Б, 1.7 Исузвият мотор. Точно на твоят мотор ме интересуват диаметрите на гумените ръкави за въздуха. Би ли ми казал какви са размерите? Дори няма нужда да разглобяваш нищо. Ще ми бъде от полза.

Мерси предварително.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега ето ти размерите входа и изхода на всмукателния колектор са 60мм,от колектора до турбото също е 60мм,тръбата идваща от кулера е с диаметър 45мм,поздрави и извинявай че чак сега ти отговарям дано да съм ти п.омогнал

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря :beer:

Учудва ме, че е 60мм към турбото. При мен (Вектра А) там е 55мм на изхода на гуменият, а пред самото турбо е 40мм.

Интересуваха ме тези три размера на снимката. Ти казваш, че "А" и "В" са по 60мм. Това добре. До тук идеално.

Но ако размер "С" е също 60, значи няма да я бъде мойта. Там ми трябва да е 55мм.

018716129.jpg

Айде сега някой да ми предложи цена за два такива гумени маркуча, моля :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега при мен маркуча които отива от всмукателя към турбото не е точно като на снимката която си дал ти,при мен има една лека вдлъбнатина при акумулатора и след това пак си става 60мм

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-сетне :a049: Откога го чакам да дойде.

Сега, ще се надуваме на 1 Бар.

019218053.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колего cecko5979 до колкото виждам снимката моя мотор е абсолютно същие и до акумулатора е вдлъбнато леко както е на снимката. Но има и друго от един дето искаше да ми види мотора щото и неговата била исузу и тогава той ми каза че неговото турбо е зад ДВГ-то и при тебе ли е така или е отпред. И дали има такива дето турбото им е зад ДВГ-то :confused:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на всички исузу мотори 1.7 турбото им е отпред,поздрави

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колего cecko5979 до колкото виждам снимката моя мотор е абсолютно същие и до акумулатора е вдлъбнато леко както е на снимката. Но има и друго от един дето искаше да ми види мотора щото и неговата била исузу и тогава той ми каза че неговото турбо е зад ДВГ-то и при тебе ли е така или е отпред. И дали има такива дето турбото им е зад ДВГ-то :confused:

Здравей колега,

ако турбото е отзад то значи че мотора не е Исузу а е немския дизел.Правилно ти е отговорил колегата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Иииии...... Брадъ :blink:

шо бе? :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер. Линкове към другият форум не бачкат тука. От къв зор?

С две думи: - буустконтролера ми, се оказа за прекалено голям надув. Не може под 1 Бар да работи. А на мене предпазният клапан за свръхналягане ми сработва баш тогава.

Редактирано от Prilo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива са тия китайски ментета, даже им пише от 0.1 бара до ---- :) растройва се лесно. С две думи изхвърли го или смени пружинката му с по- мека.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно с по-мека мисля да я сменя. Или да пилна тази на шмиргела ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакво развитие по модовете...че ми стана много интересно и чета темата със интерес...въпреки че нямам турбо и съм със чистия 1,5Д на Изузу...Успех на колегата и да прикача някоя друга снимка :th_up: DIESEL POWER

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Развитието се забави, но си струваше чакането ;)

Батко си намери комшийски, гаечен 36 и си разви предпазният клапан на всмукателя. После отиде при едни стругарчета, които му напрайха една тапичка като клапана, само че с по-малък шестостен. Поне да не търся пак комшийски ключ.

020082289.jpg

Оказа се, че клапана е с конусна резба 1", с 11 навивки в цол, 5/8" стъпка. Също така, се оказа, че е стандартна 1" тапа и на магазина за ВиК ги има готови за някви левчета. Умрях от яд, че знимавах стругаря. Просто трябваше да отида до Практикер и за 10 мин щях да си имам готова тапа.

Затапих. Оставаше да се оправя с налягането на турбината.

Разглобих Т-тката на буустконтролера. Прост съчмен клапан, който се оказа, че е с толкова силна пружина, че отваря над 1.4-1.5 бара. Не посмях да видя на колко точно. Достраша ме за турбината.

020066354.jpg

Реших да опитам, просто да подложа малко по-дебела шайба на едното щуцерче, за да намаля натяга на пружината и така прага на отваряне на клапана да падне по-ниско.

020066355.jpg

И пак, прага се оказа над 1.4 бара.

За това, просто изрязах две витки от пружината. Прага слезе на 1.2 бара. После клъцнах още половин витка и станахме на 1.0-1.1 бара, което се ядваше :)

Направих си няколко тестови прашки и да Ви кажа..... останах мнооого приятно изненадан :)

На първа скорост я изтървах. Не усетих кога стрелката е отишла над 4500 мин-1. На втора се опита да си стъпи на гумите и да стои в пътя. На трета вече се усети, как дръпна мноооого доволно.

Зад мене е имало някаква голяма, нова Алфа, която го е взела много навътре и е решила, че просто тряа да ме издуха. Не я бях забелязал, докато не ме изпревари отдясно. Докато ме изпреварваше, имах достатъчно време да прочета, че е 2.4 JTD :mhihi: Стана ми много смешно, а още повече ме досмеша гордия собственик вътре :biggrin:

Та.... Доволен съм от това, което става за сега. Остава да си направя модификация на въздуха и ще съм 6 по 30 :th_up: Вече съм приготвил половината неща за там. Само ми трябват две гумени колена ф55 и ф60, на малък ъгъл.... около 30-45 градуса.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си Истински Маняк колега...доста си зарибен...отпушил си вектричката и то доста...мн ми е интересна тая теме...продължавай в същия дух и очакваме продължението... :th_up:

ПП:От модераторите очакваме емотиконка "Diesel Power" :biggrin: че много зехме да ставаме :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето новата всмукателна тръба, с конусен филтър.

http://media.snimka.bg/7137/020530211-big.jpg

Издава отвратителен звук, при работа намясто :angry: Характерно е за дизел без филтър.

Наложи се да подам още гориво от помпата, щото не стигаше хич с тоя конус. Сега, хукна да върви още по-добре, но на ниските и средните пуши яко.

Ето клипче - старт на права. Първа до четвърта, смяна при 4000 об. Можеше и на 4500 об, но трябваше да си поиграя с помпата.

http://www.vbox7.com/play:232643cf

Върнах обратно старите филтри, докато не реша въпроса с шума. Ще стане скоро ;). И ако не се навия за по-голям кулер, това ще е финала на моят мунинг.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшен си колега...нямам думи :respect:

Пък от клипа доста добре си назвучава мотора,но на живо може да е друго... :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наживо е все едно тракаш с налъми по ламинат.

Мерси.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега как е продужава ли тунинга по печката имам сащо вектра исузу само че с пластмасовия капак на всмукателите следя темата с голям интерес тези дни моита влиза в сервиза за по голямо турбо по голям кулер надув на помпата и мисля да направя тез модификации кадето ти си ги правил.... поздрави от бургас ще пиша в темата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз сам купел почти всички работи остана да взема турбо патищата и сам готов ще пиша в темата развитието по колата .аз се надявах колегата да пишеше вав темата но явно не е влизал.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ами аз сам купел почти всички работи остана да взема турбо патищата и сам готов ще пиша в темата развитието по колата .аз се надявах колегата да пишеше вав темата но явно не е влизал.

Айде ще чакаме равитието и при тебе :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в сабота вкарвам колата в сервиза и я мятаме.ще има снимков материал и клипове .

поздрави от бургас :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване