Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Stoykov

Максимална Скорост на Вектра Б X20xev

Recommended Posts

С Омега А 1.8 115 к.с. направих 220 км/ч по равен път. Незнам какъв е мотора и скоростите, но колата тогава беше на 6 г и на 150 000км реални. За Вектрата Б ,X16 XEL върви с 200км/ч с малко зор и над 6000 оборота, но ги подържа за 30 км без проблем. После имах чувство че се изчисти от нагар ауспуха и края му придоби леко сив цвят. Бенз. 95.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

235км кутия Ф-18 на прав път гонех се с един пасат незнам дали можеше още бяхме на между градско и застигнах коли

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Със 18-ката кутия и тоз мотор на хечбега ми съм удрял прекъсвача на 5-та и е около 235км/ч. F23 до колкото съм чувал е с предавателни числа почти като F18 дългата. На 120км/ч на 5-та съм със 3100-3200 оборота. Това с почти фабричен диаметър на гумите.

Опа....

120 км/ч = 3100-3200 оборота

240 км/ч = 6200-6400 оборота

как така си направил прекъсвач на 235 км/ч ?!?! та това е под 6400 оборота

малко сметки:

- 120км/ч при 3100 оборота => 38,7км/ч на 1000 оборота => прекъсвач на 255,5км/ч при 6600 оборота

- 120км/ч при 3200 оборота => 37,5км/ч на 1000 оборота => прекъсвач на 247,5км/ч при 6600 оборота

А за да няма повече чудене колко ви е максималната скорост ето какво бях правил преди време и благодарение на други коелги опелисти ;-)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз с моята вектра '96 съм правил 190км/ч на четвърта беше към 6200 или 6500об/мин незнам колко може да вдигне но и на втора по баир (след драгичево светофара за софия) направих 90км/ч. Ниво на оборудване CD.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
аз с моята вектра '96 съм правил 190км/ч на четвърта беше към 6200 или 6500об/мин незнам колко може да вдигне но и на втора по баир (след драгичево светофара за софия) направих 90км/ч. Ниво на оборудване CD.

Абе цецко, ти си и изкарал буталата на колицата

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

толкова. на втора при 90 за (1.6 мотора) удря прекъсва4а. за 3-та е към 140. на 4-та несъм я пробвал........ много зависи и с какъв размер гуми е колата аз карам с 195-65-15

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с Ф-18 и на 5-та с 3000об. е с 110км.Това късата или е или дългата?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги, при мене на 3000 оборота на 5та колата се движи с около 180 км/ч , първо си мислих че ме лъже километража, но до 200 съм го засичал с gps и има отклонения от 2, 3 километра, все се каня да проверя каква ми е кутията и деференциала но не ми остава време

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 3000 оборота 180 км в час??? :wooow: :wooow: :wooow:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега каква е тая скоростна кутия?:wooow:

Редактирано от slavi_kn

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е объркал цифрите- вместо 5 е видял 3. :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам снимки и клипчета даже, ще ги потърся и ще ги покажа, пък ако не ги намеря ще направим нови да потвърдя това което казвам :biggrin:

Редактирано от valll4o

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей колега ако е така 180км 3000 оборота идвам ти купувам или ми търси такава кутия да сложа на мойта ще икомунисвам гори извън града! :) Даже чудя се дали неси взема Ф16 от дългите и да махна мойта ф18 ама нз дали стават съединителя от ф18 на ф16 кутията? Знае ли някой :n055:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ей колега ако е така 180км 3000 оборота идвам ти купувам или ми търси такава кутия да сложа на мойта ще икомунисвам гори извън града! :) Даже чудя се дали неси взема Ф16 от дългите и да махна мойта ф18 ама нз дали стават съединителя от ф18 на ф16 кутията? Знае ли някой :n055:

аз съм със задно колега :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо си объркал или не си видял....Такива обороти и на S600 няма да е с 180...Омегата има 2 вида ръчни и с едната трябва да си със 5000 оборота,другата 4500 :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нали се сещаш че не зависи само от кутията, за съжаление не мога да си намеря снимките незнам къде съм ги записал, но малко да се оправи времето ще направя нови не е проблем даже ще извикам и някой колега от варна за да няма после тън мън :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,с цялото ми уважение,но Дори още един ХЕВ в багажника да сложиш,това няма как да стане! :loser: :bishop:

Ти тая Омега я изкара некое АМГ на 6-та скорост... :lol:

Редактирано от milcho2005

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване