Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
simbon4o

Колектор от С20ХЕ на Х20ХЕv

Recommended Posts

Ще почета още малко теории на вероятностите,дето изписахте и после ще ви кажа защо са тези меки връзки :smile3560:

сподели с нас нека да не се правим на мн разбиращи

нека още утре да си сложим тия връ3ки :newsm05_41:

BOSS---

"още на 1-ва страница даде думата на Симо да обясни ама тъй като гледам

обяснение няма още"

Редактирано от astra_16v_

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
като няма кой да ти огъне две тръби в пустата Варна прибягват до меките

Що да няма, просто не знаете къде да отидете явно :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви ги огънат лесно...............

Ама после изправянето е трудно :smile3560:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много мъдрост имаше в думите ти. Изрече цяла страница в два реда :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еее защо се издадохте закво са меките връзки! Преди да нападате замислете се добре! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Накратко това. Като му е интересно на някой да пита.

Здрасти колега!

Аз искам да питам възможна ли е подобна интервенция и за X18XE1 и ако да, би ли описал по-подробно процедурата, както и размерите и типове на необходимите тръби.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здрасти колега!

Аз искам да питам възможна ли е подобна интервенция и за X18XE1 и ако да, би ли описал по-подробно процедурата, както и размерите и типове на необходимите тръби.

възможна е, с различен фланец и пак подобни тръби трябва да стане малко по-закеркенечено е понеже има по-малко място но ще стане.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фланеца и процедурата са същите........

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aз предположих че фланеца ше е друг понеже ХЕ1-цата не беше ли различна главата?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не напълно еднакви са с хев :icon_biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, на моята процедурата като на твоята ли ще е, в смисъл картера ми дали е като твоя? Знам само че е от две части(картера де).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идентични са......

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги помислете малко и после приказваите ,че не може без меки връзки.Първо мотора е на тампони и при подаване на газ и отнемането и се мести мотора малко или много,колектора е хванат към мотора и се мести с него и ако я няма меката връзка ще почнат да се късат тръбите и да думкат по пода :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не говорим че моя особено е с много меки тампони и се разхожда мъжката, а при дръпки не знам как остава в коша. Ето още един колега който мисли правилно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
колеги помислете малко и после приказваите ,че не може без меки връзки.Първо мотора е на тампони и при подаване на газ и отнемането и се мести мотора малко или много,колектора е хванат към мотора и се мести с него и ако я няма меката връзка ще почнат да се късат тръбите и да думкат по пода :th_up:

това е анти логика колега :eusa_naughty: нали затова цяла генерация е на тампони за да не се късат трабите дръг е въпроса ако няко си я завари за купето на твърда връзка

а относно блъскането по пода ако някой си е оставил ръцете там да вероятно е

Симич смени ги тия тампони на мотора бе че при тия коне :devil-smiley-019:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

меки връзки та меки връзки :huhsign: за конкретни случей е ясно че така става по лесно за майстора ,но в оргинал конкретно за X20XEV такива няма заложени никъде по генерацията ,има си фланец връзки който вършат същата работа. А на който му са омекнали тампоните на мотора да си ги смени ,а не да чака меките връзки да спасяват положението :icon_rolleyes:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно си в грешка, най-простата логика е- ако имаше нужда от завода щяха да сложат меки връзки, отделно как така аджеба оригиналните колектори дето са монолитна стомана (чугун при другите мотори) не правят никакъв проблем, даже мога да се обзаложа на едно мятане от аспаруховия мост във Варна без въже :mhihi: че ако точно тоя колектор се направи както трябва БЕЗ меки връзки няма да има никакъв проблем даже напротив :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Напълно си в грешка, най-простата логика е- ако имаше нужда от завода щяха да сложат меки връзки, отделно как така аджеба оригиналните колектори дето са монолитна стомана (чугун при другите мотори) не правят никакъв проблем, даже мога да се обзаложа на едно мятане от аспаруховия мост във Варна без въже :mhihi: че ако точно тоя колектор се направи както трябва БЕЗ меки връзки няма да има никакъв проблем даже напротив :)

Владко Мамин,скачаи душко :smile3560:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
меки връзки та меки връзки :huhsign: за конкретни случей е ясно че така става по лесно за майстора ,но в оргинал конкретно за X20XEV такива няма заложени никъде по генерацията ,има си фланец връзки който вършат същата работа. А на който му са омекнали тампоните на мотора да си ги смени ,а не да чака меките връзки да спасяват положението :icon_rolleyes:

на вектрите В са слагани меки връзки! Фабрично!

Владко - правят, чугуна ми е бил проблем за доста неща. Гарнитурата му беше изфъщяла почти навсякъде, на око на около 70% беше духнала. Този ако го направим твърд щях да имам доста грижи, започни с липсващата шпилка и т.н. много са факторите.

За тампоните - с пръдня боя правим щото няма лев. Тампоните и да стане за смяна няма ги сменя ми ще си направя тампони при майстор Чоста от онези вечните. Новите нещо не изкарвали много.

Утре евентуално ще видим генерацията как ще я довършим и да се приключва.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги навлизаме в един спор които не ви е мн ясен,значи обяснявам още един път.Понеже имам сервиз и се занимавам точно с това,било генерации колектори заварки и каквото се сетите по колите и пак ви казвам не може без мека връзка,до сега не съм виждал кола без мека връзка или конус ,които изпълнява същата функция,а тампоните по генерцията,които спомена колегата,служат да не ви се търкат гърнетата по земята.И повече спирам да ви пиша защото като гледам повечето завд компютрите сте дипломирани инжинери и ги знаете как стават тия работи.Без лоши чуства,колеги просто искам да ви обясня как са работите :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
колеги навлизаме в един спор които не ви е мн ясен,значи обяснявам още един път.Понеже имам сервиз и се занимавам точно с това,било генерации колектори заварки и каквото се сетите по колите и пак ви казвам не може без мека връзка,до сега не съм виждал кола без мека връзка или конус ,които изпълнява същата функция,а тампоните по генерцията,които спомена колегата,служат да не ви се търкат гърнетата по земята.И повече спирам да ви пиша защото като гледам повечето завд компютрите сте дипломирани инжинери и ги знаете как стават тия работи.Без лоши чуства,колеги просто искам да ви обясня как са работите :th_up:

Колега ти май нещо не си прочел темата изцяло или не си разбрал :blush: Фабрично има леща а не мека връзка. Никой не говори за заварено на всякъде. Колкото до тампони за какво служат не съм много съгласен че са да не висят гърнетата а може би зада обират вибрацийте.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже имаш сервиз да ти кажа да не се излагаш-има коли без меки връзки,без лещи и т.н.Но с надлъжен мотор.Понеже си маистор,ще се сетиш защо не са нужни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги вектра б имат мека връзка зад поема вибрациите на двигателя! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разковничето е другаде,но темата все още е интересна :smile3560:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
на вектрите В са слагани меки връзки! Фабрично!

Владко - правят, чугуна ми е бил проблем за доста неща. Гарнитурата му беше изфъщяла почти навсякъде, на око на около 70% беше духнала. Този ако го направим твърд щях да имам доста грижи, започни с липсващата шпилка и т.н. много са факторите.

За тампоните - с пръдня боя правим щото няма лев. Тампоните и да стане за смяна няма ги сменя ми ще си направя тампони при майстор Чоста от онези вечните. Новите нещо не изкарвали много.

Утре евентуално ще видим генерацията как ще я довършим и да се приключва.

Приемам критиката, съгласих се :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване