Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
beоs

Ето как: Чистачки - Регулиране на интервала

Recommended Posts

Само да попитам при Астра Ф въпросното реле заменя ли оригиналното за чистачките или се поставя някъде до него? Благодаря предварително!

Да, заменя го! Вижте първият пост в темата!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Само да попитам при Астра Ф въпросното реле заменя ли оригиналното за чистачките или се поставя някъде до него? Благодаря предварително!

Колега вземи си реле номер 99 от VW Golf 3, сложи си го на Астрата. Не ти трябва нов лост. Релето е "програмируемо", т.е. ако искаш интервал от 7 сек. пускаш чистачките на "интервал" за 7 сек. Изключваш и после като включиш, интервала е "нагласен" на 7 сек. Аз съм с такова реле на Калибрата, срещу 2 лева от автоморга. :super:

Редактирано от matrix_man

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Да, заменя го! Вижте първият пост в темата!

Благодаря ти за пояснението някои от снимките, които си дал в първия пост не се отварят и затова не можах да видя, че релето се заменя :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега вземи си реле номер 99 от VW Golf 3, сложи си го на Астрата. Не ти трябва нов лост. Релето е "програмируемо", т.е. ако искаш интервал от 7 сек. пускаш чистачките на "интервал" за 7 сек. Изключваш и после като включиш, интервала е "нагласен" на 7 сек. Аз съм с такова реле на Калибрата, срещу 2 лева от автоморга. :super:

Колега мерси за инфото имам въпросните лостче и реле и смятам да сложа тях :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз си монтирах лостче с потенциометър, но честно казано останах малко разочарован. Потенциометъра регулира в диапазона от 6 до 16 секунди... Има ли вариант да сваля долната времева граница и да стане примерно от 3 до 16 секунди. В горните постове виждам схеми с подмяна на резистора и предполагам, че ще стане по този начин. Ако има някой по-запознат нека да каже дали е постижимо подобно преправяне на релето.

Също така забелязах, че ГМ кода на омеговото реле което ползвам се различава от по-горе показаните талива. Това оказва ли някакво влияние? Ето го:

2014_04_27_20_37_07.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой може ли да качи снимки кои точно кабелчета се режеха от буксата на колата и кои от лостчето понеже нали има и една малка букса на лоста която е за Мид-а и дали и там се реже нещо или не. Въобще каква точно е процедурата нагледно, защото снимките в първия пост са изтрити. Благодаря предварително на отзовалите се. Може и на ЛС.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване