Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Lombardo

Corsa B с двигател 18Е

Recommended Posts

Пускам темата с намерение да получа адекватни и компетентни отговори, тъй като ми е под ръка такъв двигател - 18 Е.

В момента е на Опел Аскона - в движение е и е голям самолет! Идеята ми е да го сложа на Корсата! Ще очаквам полезни съвети от всички! :flag_opel:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пускам темата с намерение да получа адекватни и компетентни отговори, тъй като ми е под ръка такъв двигател - 18 Е.

В момента е на Опел Аскона - в движение е и е голям самолет! Идеята ми е да го сложа на Корсата! Ще очаквам полезни съвети от всички! :flag_opel:

Аз да дам ли компетентно мнение :eusa_whistle: Ще я бъде тая работа баткаа :drive:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай смело ! Щом имаш и 2те коли няма да има какво да те изненада, имаш всичко необходимо, трябват ти само време и сръчност ! ! !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай смело! Ще помагаме с акъл яко :devil-smiley-019:

Ето една снимчица на моята Корса

009268448.jpg

поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес, успях да я дотътря до вкъщи - беше голямо приключение :icon_biggrin: ! Понеже е без номера я дърпахме на буксир от Кайсиева чак до Слънчев ден. Малко инфо за двигателя:

18 Е 115 к.с. главата е шлайфана; сменени сегменти - по думите на колегата държал компресия 13.5; има раздвижено колело на вала;

това е като цяло!

И точно в този момент искам да сложа началото на моя скромен и непретенциозен проект! :opel_forever: :beer: :flag_opel:

Малко свежи фотоси от тази вечер!

Снимки

Редактирано от Lombardo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Др.седмица трябва да я почваме мен,че като стане и мойта да подивеем малко :devil-smiley-019:

Ето снимки да се види:

010151808.jpg

сега на ДВГто

010151824.jpg

:opel_forever:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам , че темата е за размяна на ДВГ.

Да питам , дали мога да сложа двигател 20LET на скорости F13? / Корса В /

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да може.....ще издържи около 1 2 мин. според мен

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи за тази Аскона ставаше на въпрос . . .познаваме се с бившият и собственик, който я докара в такъв външен вид. Ми маняк си е той, саом неможах да преодолея бронята от ГОЛФ 3 , напасната на Опела ... И НИКОГА НЯМА ДА МОГА !!!! хахахаха

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Значи за тази Аскона ставаше на въпрос . . .познаваме се с бившият и собственик, който я докара в такъв външен вид. Ми маняк си е той, саом неможах да преодолея бронята от ГОЛФ 3 , напасната на Опела ... И НИКОГА НЯМА ДА МОГА !!!! хахахаха

Ние сме колеги с бившия собственик - раздели се с голяма мъка, но поне зане че двг-то попада в сигурни ръце :icon_biggrin: до 2 седмици ще трябва да запрятам ръкави...че няма да е лесно!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
да може.....ще издържи около 1 2 мин. според мен

Категорично НЕ може.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да посъживя малко темата, че мина доста време: И така днес баба Аскона роди :mhihi: като бебето излезе нормално не се наложи да прибягваме до цезарово сечение! :naughty: И сега започва филма... по принцип замисълът бе да го набутам в Корсата, която имам, но май ще се ориентирам върху Корса А или Кадет :dontknow: :unsure:

Ето малко снимки от днешното раждане:

http://www.pazi80.snimka.bg/album.php?album_id=361046

Редактирано от Lombardo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е що реши така.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
по принцип замисълът бе да го набутам в Корсата, която имам, но май ще се ориентирам върху Корса А или Кадет :dontknow: :unsure:

Ако го мислиш сериозно това за корса А или кадет значи въобще не ти пука за сигурността ти в тая кола. Първа да намериш читаво купе което да не е изгнило на корса А или кадет си е доста трудно второ с тия скапаните ламарини на кадета и корса А ще има бая да подсилваш за да стане по сигурна за теб. На корса Б роговете отпреде мога да кажа че са доста дебели и хората са помислили и за челен удар и за страничен удар като са сложили тръби във вратите и други подсилвания, второ корса б гние доста по малко от кадет и корса А. Според мен щом ще се прави бегачка трябва да помислиш и за твоята сигурност и трябва да спреш на здраво купе със добри показатели на краш тестовете имайки предвид габаритите си и това е ако държиш на малко купе е корса Б ако искаш голямо астра Ф.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване