Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
paralesa

ЗА и против екотек двигателите...или каква кола да избера?

Recommended Posts

ЗДРАВЕЙТЕ,ПРЕДИ 4 ДНИ СЕ СДОБИХ С АСТРА -2000 Г..ЕКОТЕК 1.4.16-90 К.С

ПРЕДИ ТОВА СЪМ КАРАЛ КАЛИБРИ,ИМАХ 2.

ИСКАМ МНЕНИЯ ЗА ТОЗИ МОТОР НА АСТРАТА И КАКВОТО ТРЯБВА ДА ЗНАМ ЗА ЕКОТЕКА

БЛАГОДАРЯ

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ЗДРАВЕЙТЕ,ПРЕДИ 4 ДНИ СЕ СДОБИХ С АСТРА -2000 Г..ЕКОТЕК 1.4.16-90 К.С

ПРЕДИ ТОВА СЪМ КАРАЛ КАЛИБРИ,ИМАХ 2.

ИСКАМ МНЕНИЯ ЗА ТОЗИ МОТОР НА АСТРАТА И КАКВОТО ТРЯБВА ДА ЗНАМ ЗА ЕКОТЕКА

БЛАГОДАРЯ

Че носи на метан ;) поне моята от 14к до 131к , освен консумативи , друго не се е сменяло.

Редактирано от Calibra_Fan

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,нов съм в сайта. Имам проблем с горенето на масло, Вектра 1.6 16 v X16XEL,смених гумичките на клапаните,ама май порблема си остава,колата е на метан,слаган в Италия, колата е 96г производство и съм чел и слушал,че точно тези модели страдат от голям разход на масло,имам ли поводи за притеснение и има ли проблем да си карам така още дълго,колата върви добре,здрава е и ми харесва много,но горенето на масло се явява голям недостатък :( Благодаря предварително .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, току що успях да се регистрирам тук. Търсих инфо относно модификацията на двигателя на Опел инсигния ,на който евентуално ще се спра,но не открих и се надявом някой тук да ми отговори .Атова е пълната версия на изписване на двигателя и трансмисията: A 1.6 LET, 132 kW / 180 к.с., 6-степенна механична. Другата модификация е A 2.0 NFT, 162 kW / 220 к.с.автоматична трансмисия. Колебанията са ми между тези два модела на инсигнията.НО ОСНОВНОТО,КОЕТО ПИТАМ Е какво означава LET и NFTслед кубатурата?Благодаря предварително!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LET - L е степента на сгъстяване - 8:5, Е - е начина на впръскване - многоточкова инжекция, Т - Турбo

NFT N е степен на сгъстяване - 9:3 , F - е начина на впръскване - Директно впръскване, Т - Турбо

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От екотека е. :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да каже в груби линии колко излиза основен ремонт на 1,2 16v като части и работа? Ако може да ми пишете на ЛС

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Нов съм във форума , а и вече стар за гонките, на които не съм участвал от 2005 г.

Голям фен съм на Опел от 2002 г. Имам Астра Ф 1.6i,Корса А 1.2 карбуратор, двг с верига, Корса А 1.4 i,Korsa A 1.5D Исузу и Вектра Б 1.6 16 v. Сега съм си наумил за Зафира / 2000-2005г/ 2.2 бензин. Търся мнения за двигателя, може ли да се форсира-чип, смяна със 6-степенна кутия, дали стават 18 и 19 ' джанти, дали мога да разделя ауспуха на 2, още от двуцефката на изпускателя и кои цилидри трябва да хвана, че да се имитира V-образен мотор?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кой от всичките опели коите си имал си най-доволен като купе и отделно като двигател двигател ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Да използвам и аз темата. Виждам, че е стара, но не можах да намеря по подходяща!

Реших да сменя старото возило с Астра хечбек бензин след 2005г.

Въпроса ми е кой мотор е за предпочитане, като цяло. Четох за 1,6 който е 105кс,

не особенно добри отзиви. Следващият след фейса 1.6 115кс по добър ли е, или да търся 1.8 виждам, че и той е в вариант 125 и 140кс.

Дайте мнения, кой мотор е за предпочитане!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега си взех 1,6 105-то ми икономичен и що годе има динамика,

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове