Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

Здравейте колеги,

от няколко години ползвам крушки LUXLITE H4 12V 60/55W Xenon Blue, Светят бяло(не синьо) и доста по силно от обикновените, цената е около 6лв. Изтрайват около година, понякога и повече. По добри са от Осрам със същите параметри. Купувам ги от Руди 96 Горни Лозен. Там има и други модели но несъм ги пробвал защото твърдо това са моите крушки.

Сравнявал ли си ги пряко с Осрам-а? Дай снимки ако имаш. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сравнявал съм ги с Осрам, веднъж ми изгоря една от крушките и се наложи да я сменя с осрам, покарах така около месец докато ми се отвори път до магазина за да си взема Лукслайт. Субективното ми впечатление е, че Осрам са малко по слаби. Сега си държа осрам-а за резерва. Нямам снимки но като си купя следващите крушки, непременно ще направя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Сравнявал съм ги с Осрам, веднъж ми изгоря една от крушките и се наложи да я сменя с осрам, покарах така около месец докато ми се отвори път до магазина за да си взема Лукслайт. Субективното ми впечатление е, че Осрам са малко по слаби. Сега си държа осрам-а за резерва. Нямам снимки но като си купя следващите крушки, непременно ще направя.

А с какъв точно Осрам си ги сравнявал? Все пак те имат доста модели.

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Osram H4 Cool Blue, сега използвам Luxlite P43t Xenon Blue

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз от бая време искам да си взема някакви бели. Бях взел някакви, но не обърнах внимание какви са, само си спомням, че дадох 12 лв за 2те, сега като гледам ще отида да си потърся Лукслайт и ще провам да видя за какво става дума.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и как става далаверката,ако някой от варна си хареса такива крушки

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
И аз от бая време искам да си взема някакви бели. Бях взел някакви, но не обърнах внимание какви са, само си спомням, че дадох 12 лв за 2те, сега като гледам ще отида да си потърся Лукслайт и ще провам да видя за какво става дума.

здравей колега,

не очаквай чудеса от тези лампи:)

те са малко по силни и малко по бели от обикновените, не са скъпи и изтрайват повече.

Просто за мен са оптималните крушки.

Също да ти кажа, Луксламп имат много модели +50%, +30%, All Season +30%, но ти си вземи точно Xenon Blue.

Ако ти трябва яко светене, сигурно NightBreaker +90% са по добри, но смяна на 3 месеца не ме устройва:)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
здравей колега,

не очаквай чудеса от тези лампи:)

те са малко по силни и малко по бели от обикновените, не са скъпи и изтрайват повече.

Просто за мен са оптималните крушки.

Също да ти кажа, Луксламп имат много модели +50%, +30%, All Season +30%, но ти си вземи точно Xenon Blue.

Ако ти трябва яко светене, сигурно NightBreaker +90% са по добри, но смяна на 3 месеца не ме устройва:)

Аха ясно. Добре де, аз бях чел някъде из форума, че от тези 50%, 30% (аз не разбирам много) нещо гърмяли някви неща там из буксите... :blink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги гледам на пазара са се появили нови крушки Osram Cool Blue Hyper 5000K.Някой има ли преки впечатления от тях?наистина ли светят толкова бяло,добре ли осветяват и каквото се сетите. всякакви лични впечатления са от полза.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги за опел астра ф 1995 колко вата позволява да сложа крушки за фаровете 100 може ли

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не слагай повече от 60W,защото ще се стопят много неща.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава тема сте подхванали.. В тоя ред на мисли, можете ли да предложите поне няколко различни модела/вида обикновени халогенни лампи, различни от "жълтия" цвят и на сносни цени ? Щото някак си не ми се връзва, за комплект PHILIPS H7 (моят цокъл) да дам над 70лв. :blink: То за тия пари хората без скрупули ксенони си купуват и се радват на осветеност/визия.. но за жалост, не всички мислим така и не бодем ксенонови крушкин а рефлекторни фарове..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колеги за опел астра ф 1995 колко вата позволява да сложа крушки за фаровете 100 може ли

Здравей,

крушки 100вата вероятно ще предизвикат доста щети по самите фарове и това е най-малкия проблем. Отделно не мисля, че са легални.

55вата са напълно достатъчни ако не са прецакани рефлекторите. Намери някой познат със силни крушки (аз примерно вече доста години карам с Nightbreaker - 17-18лв на бройка, но светят супер бяло и силно).

Поздрави

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си 200W. Поне да сме сигурни, че ще се подпалиш като хората.

Все пак, ако не сте млад меринджей (като мен и колегата) заповядайте да ви покажа инсталацията на А-то на баща ми, на което преди 8 години сложих 100 ватови крушки. Много е красивен! Миналата година пусках нова инсталация за фаровете, но дизастър-а е пълен. Добре, че има 5 бушона на кръст, че минах само само с това...

kak da gi napravq da svetqt po silno

Ко каза ко?

Хубава тема сте подхванали.. В тоя ред на мисли, можете ли да предложите поне няколко различни модела/вида обикновени халогенни лампи, различни от "жълтия" цвят и на сносни цени ? Щото някак си не ми се връзва, за комплект PHILIPS H7 (моят цокъл) да дам над 70лв. :blink: То за тия пари хората без скрупули ксенони си купуват и се радват на осветеност/визия.. но за жалост, не всички мислим така и не бодем ксенонови крушкин а рефлекторни фарове..

Филипса е страхотен! Брат ми кара с такъв, заслужава си всеки лев.

Осрам Куул Блу - около 20 лв мисля, че беше масовата цена на комплекта, на дългите съм с такива. Уви няма как да ти кажа как светят - не ги ползвам, но светлината е много близка до филипса.

Компромисен на това - Ауто Практик Блу нещо си... 8 лв. Много приятна светлина, не е като на Найт Брейър но като цвят си е доста близко до Куул Блу.

какви да взема за да свети по силно
Добрите фарове не са резултат само от крушките.

1. Виж в какво състояние са ти рефлекторите, ако са в лошо състояние, каквито и крушки да сложиш ефект няма да има. Подменяш ги или подменяш самите фарове.

2. Реглаж. Нерегулираните фарове са най-честия причинител на "лоши фарове". Реглажа струва 10 лв и става за минути във секи един пункт за ГТП.

3. Стигнахме най-накрая до любимите ти крушки. Малко вероятно е, но все пак ако всичко останало ти е ОК да имаш "лоши фарове" заради крушките. Аз поне като автофен и човек карал достатъчно много, до сега не съм виждал крушка, която да свети и да не осветява поне колкото трябва.

Но ако все пак смяташ, че имаш нужда да подобриш тази точка. Горещо препоръчвам Осрам Найт Брейкър +. Цената на комплект варира между 30 - 40 лв, но си заслужават всеки лев. Казвам ти го от личен опит, допреди месец карах с такива.

Ако ти се струват много като парички, но все пак искаш да си вземеш нови крушки - Нарва е чудесен вариант (на практика това е Филипс) - 10 лв за комплект. Достатъчно качествени и на много добра цена. А-то вече е с такива исвети повече от добре. Ако пък не ги намираш - Със сигурност около теб има Лукойл - там предлагат Хелла - 15-тина лева за комплект. 1:1 с Нарва, просто марката изисква по-висока цена. За същите пари в общи линии си купуваш стандартен Бош, Филипс или Осрам.

Но ако искаш хубави фарове, започни с едно, после две и чак накрая отиди при крушките.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Не намерих отговор на въпроса, който ме интересува, и за да не пускам нова тема реших да попитам тук. Намислил съм да сменя крушките на късите светлини Н7 със LED крушки, и габаритите отзад, и стоповете, и светлините на номера също! Въпросите ми са два:

-- ще имам ли проблем с бордкомпютъра, в смисъл от "умните" компютри ли е, които следят консумацията на тока и съответно ще ги "разпознае" ли, или непрекъснато ще ме предупреждава за изгоряла крушка (или пък ще ги запали ли изобщо)?

-- ако няма проблем по горния въпрос, някой слагал ли е такива и ако да, добре ли светят (интересува ме най-вече за предните къси светлини!)?

Става въпрос примерно за крушки:http://autopro.bg/led-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B8-223/car/opel-zafira-2005

Другия вариант е да сложа допълнително тези: http://autopro.bg/Universalni-DRL-Dnevni-svetlini-PHILIPS-4-svetodioda (или подобни), но това е резервен вариант, защото не ми се занимава с монтиране и окабеляване. Но ако няма друг начин минавам на него.

Колата е Зафира Б 1.9цдти, 2008г.

Редактирано от Dakta Jones

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги!

Моля за съвет.Запролети се и почвам да наблягам на занемареното през зимата возило-лято иде и взех да мисля оптимистично :D

Та въпроса ми е:

Понеже стария собственик е някакъв си зевзек и е сложил лед крушки на халогените на заф-ка,няма да коментирам осветеността от тях :angry: ,интересува ме,при свалянето на бронята какви крушки(цокъл) да си приготвя?

Искам качествени крушки,да продължават фабричния замисъл на колата.Не искам ксенони-менони,не че не са гот,ама не ми се дават пари за ксенон,че ръка за ръка с него вървят и лупите на фаровете а то става вече една...Имам нужда от качествени крушки,надеждни и със добра визия.Иска ми се да избягам от жълтавия цвят на газена лампа...

Ето и нагледно:

731593.jpg

Редактирано от tarabara

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип на ЗафираА са Н3 и не се сваля бронята за смяната им.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове