Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
MitrakiS

Проблеми с централното заключване

Recommended Posts

Здравейте. Имам проблем с централното на колата. Колата е Опел Астра Ф комби. Проблема е следния... като тръгна да отключвам колата ми се отваря врата само от страна на шофьора другите не мърдат..

ръчно не могат да се отключат.. с една дума блокирала е от секъде . Някои може ли да ми каже къде може да е проблема ?

Извинявам се ако има такава тема.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не съм прав, но мисля, че си пуснал 2-ното заключване и машинката блокира и може да се отвори само като се подаде ток от блока на централното.Отварят се като махнеш корите , така на затворена врата ,махаш 1 бяла защитна пластмаса на бравата и напъваш на механизма на отваряне..Успех.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кое е това двойно заключване? бихте ли обяснили че не го разбирам..

да не е като натиснеш палчетата за заключване на колата?

баща ми разправя че е натиснал палчетата и се е затворили всички други врати.. прави го за първи път, но му е навик защото заключва така служебната кола, а иначе като тръгнеш да дърпаш палчетата не мърдат...(в смисъл не могат да се вдигнат)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Днес забелязх следния проблем:

Централното си работи-палчетата се вдигат и падат, НО шофьорската врата не се заключва, въпреки че палчето и пада нормално. Друго което забелязах, е че когато натискам палчето при затворена врата, то не командва централното и нито заключва, нито отключва. Единственият вариант за заключване на шофьорската врата е с ключа....

Някой имал ли е подобен случай?

P.S.

Това, че палчето не командва централното, а централното го вдига и сваля какво би трябвало да означава- каква е причината???

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,най вероятно имаш прекъснат кабел на вратата,другия вариант е проблем с машинката!Прегледай кабелчетата които излизат от касата и влизат във вратата,ако проблема не е там сменяй машинката.

Поздрави и успех!

Редактирано от Rosen Popov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да доуточня:

ако не бъркам всичко си беше наред докато един ден тръгнах да отварям шофьорската врата и в същия момент натиснах копчето на алармата за отваряне. След това отворих с ключа...защото нямаше как. Въпросът ми е щом като при вдигане и сваляне на лостчето на шоф. врата не се заключват и отключват останалите врати, включително и шофьорската дали е машинката??? Същевременно при натискане на бутоните на алармата лостчетата се вдигат и свалят, съответно вратите се заключват и отключват, но шофьорската може да се заключва само от ключа, а не може отвътре с палчето???

Някой да има други предположения?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем.При мен работата беше следната-не можех да заключвам колата с алармата,а само ръчно.Откачих буксата на машинката на предна лява врата,пробвах след това да я заключа с алармата и колата се заключи.Оказа се,че машинката на шофьорската врата е сдала багажа и благодарение на Манолов сега централното ми работи идеално при отключване с алармата и ръчно с ключа :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен шофьорската врата заключва всички,но не иска да ги отключи(става дума с ключа-нямам аларма).Установих,че като размърдам кабелите които излизат/влизат във вратата,всички се отключват.Явно има лоша връзка или прекъснат кабел в предната лява врата.Може и при теб да е така.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
При мен шофьорската врата заключва всички,но не иска да ги отключи(става дума с ключа-нямам аларма).Установих,че като размърдам кабелите които излизат/влизат във вратата,всички се отключват.Явно има лоша връзка или прекъснат кабел в предната лява врата.Може и при теб да е така.

Имам подобен проблем. Отключвам, но само шофьорската врата се отключва.Заключвам пак и пак отключвам и тогава се отключват всичките?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте. Имам проблем с централното на колата. Колата е Опел Астра Ф комби. Проблема е следния... като тръгна да отключвам колата ми се отваря врата само от страна на шофьора другите не мърдат..

ръчно не могат да се отключат.. с една дума блокирала е от секъде . Някои може ли да ми каже къде може да е проблема ?

Извинявам се ако има такава тема.

Колега намери ли решение на проблема си ? При мен стана абсолютно същото сега :sad-smiley-046: :sad-smiley-046: :sad-smiley-046: Лошото е, че резервоара ми е към централното и не мога да зареждам вече... :sad-smiley-046:

Само шоферската врата и багажника се отварят сега (всичко друго е блокирало) :sad-smiley-046:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи подадох напрежение от блока за управление и отключих всички врати. После пак заключих с ключа и пак отключих, колата остана заключена. После пак отключих и пробвах отвътре.... пак само се заключва. После пробвах и от другата врата, пак същото, заключва се само и се блокира всичко....

Я кажете как е забъркана манджата сега ? Машинки ли ще се сменят, блок за управление или прекъсната жичка ?

Едит: НОви симптоми, като вържа червено-кафява жичка с кафява от блока се заключват,но като вържа кафяво-бяла и кафява не се отключват. Това ме довежда до мисълта за блока ?

Едит: Днес смених блока и всичко заспа.

Редактирано от CappY

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги ако ви се скапе централното и трябва да зареждате :

всички опели имат един страничен капак в багажника - махате го и прибирате ръчно шипа на централното на капачката на резервоара !!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят проблем от няколко дни е следният: става дума за вектра б програмирам дистанционното работи добре излизам локвам колата на другия ден като отида не става нито едното нито другото

Направи ми впечетление че когато го програмирам и след тва затворя и после като натисна отвори се отваря без никакъв проблем батерията я гледах си е добре незнам от къде да търся проблема

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай много добре пистите и спойките по дистанционното,виж дали няма прекъснати писти,дали няма патина по пистите и да дава на късо,а може и блока да прави мизерии.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ключа ти е такъв

vauxhall-astra.jpg

най-често проблема е в крачетата на батерията, припой ги с тънък поялник и всичко е 6.Поят се между батерията и платката , много внимавай като го правиш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Астрата ми има централно, но съм без аларма и като заключвам с ключа задна дясна врата нито иска да отваря нито да се затваря с ключа и за това съм я оставил да е винаги заключена

Къде може да е проблема? В машинката или.. и ако махна кората къде се намира тази машинка

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,свали първо маншона между вратата и колоната и виж дали отиват всички кабели от буксата навътре,на моята беше отрязана,неизвестно защо,но аз си я натдадох и сега работи перфектно.Другото което е вероятно,е машинката да е сдала багажа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте имам проблем с централното на моята кола.централното блокира и не мога да вляза отникъде само от багажника ,дори и от вътре не мога да отворя ....ако някои може да помогне :help: :help: :help:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,като влезеш отвори предния капак на колата и откачи акумулатора за да се освободят машинките,а ако знаеш бушона го махаш вместо акумулатора.Има вероятност модула за управление да е зациклил в едно положение и затова да не се отваря.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, едно въпросче, извинявайте че възбуждам стара тема, знаете ли къде може да е завряна платката за централното, щото искам да сменя едни диоди, под капака я няма никъде, долу при бушоните също ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,доколкото знам модула се намира или зад жабката,или долу в дясно откъм пасажера,търси там някъде.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте! Нов съм във Форума и искам да запитам за един проблем от днес.

Постоянно ми гори бушона на централното заключване. Когато колата работи и заключа предната врата, колата се твари.

При няколко отключвания и заключвания (2-3 пъти) бушона гори. Смених вече 5 бушона 20А. Когато изгори бушона не мога да отворя нито една

врата освен шофьорската - другите са блокирани. Аларма нямам колата е АСТРА Ф 92год.

Моля даите акъл как да оправя проблема - БЛАГОДАРЯ ВИ

Редактирано от s0rri

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо,огледай кабелите на задните врати и петата врата,да не са окъсили,после погледни кабелите под мокета пред шофьорската седалка-там често окъсяват кабелите от влагата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодая за отговора колега! Проблемът при мен беше следният - едното кабелче където е за централното на багажника се беше оголило(намира се под лявата кората на калника в багажника) и се допираше до антената. Изолирах го и сега нямам проблеми.

БЛАГОДАРЯ ЗА СЪВЕТА КОЛЕГА :beer:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги и аз да ви споделя моя случай.Отказа ми централното заклячване на Астрата и се оказа снадката с кабелите на предна дясна врата да има в снопа прекъснат кабел и проблема бе разрешен,дано да съм бил от полза на някой колега. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване