Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

Здравейте,преди 5 дена смених антифриза на колата,обаче в понеделник ми се стори,че е имало някакав теч отдолу.Днес след като видях,че е хубаво времето реших да огледам по обстойно и открих,че радиатора е прокапал.Понеже до нас има сервиз и питах единия какво да правя и той ми каза да сложа една добавка Liqui Moly Stop leak.Въпроса ми е някой ползвал ли е такава и дали ще има ефект?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

недей си цапондри цялата система с добавки, тая добавка ще се отложи навсякъде из системата, радиатора няма да е много пари или го смени или виж в софия има един луд дето ги прави от алумин пластмасовите части или ако е от алуминиевата част си го залепи и си карай.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От цялата работа ще останеш без парно...Сменявай радиатора!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
От цялата работа ще останеш без парно...Сменявай радиатора!

Едно време набих някаква такава добавка на Реното ми и после сменях радиаторче на парното. Вътре серпентините са много тесни и тия добавки ги запушват. Лепи/Сменяй радиатора. Такава добавка вече бих сипал само ако работата е много на зор.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че може да ти запуши парното тези добавки. Зависи как ги използваш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя радиатор течеше. Сложих добавка и спря, така 1 година. Предимесец един приятел (loudnes) видя мазно петно. Сложих червен пипер 1 лъжичка и спря.

Това е най-лесното и евтино решение, но крие своите рискове, най много да си запушиш радиатора на парното и да зацапаш термостата ако теча е голям и прекалиш с добавките.

Но не е и нещо непоправимо, след време ако решиш да слагаш нов радиатор никакъв проблем не е е да промиеш системата и да стане като нова + това ще изкараш 5 кила ръжди и шлаки.

Въпрос на личен избор е. Мойта философия е да я търкалям таз кола докато не почне да ме вкарва в разходи.

Теча най-вероятно е от гумените уплътнения на тръбичките на радиатора, с времето те се напукват (неизбежно е).

Както казва един колега от университета ""Пласмасови коли .....". :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

миналата седмица ми доиде клиент с такъв проблем , взе си въпросната добавка и днес е в сервиз защото му се запуши системата. и сега какво да прави ще сменя двата радиатора (+ този на парното защото е задръстен)!

незнам дали е от добавката или е слагал и други л*йна но според мен или да се пробва да се залепи или нов - лично мнение

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване