Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Жоро

Пука втори капак на клапаните на едно и също място

Recommended Posts

...как е колеги решихте ли си проблемите и разбрахте ли от какво се пораждат ??? Sкоро ще си сменям гарнитурата и до колкото разбрах не трябва да се пристяга много :unsure:

Редактирано от miro_gsi

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми така е и се натяга по порядък и точно определен напън. И ако не пасне като хората ше текне.

ПС огледайте си изпускателя дали не фъшти горещо нагоре към капака, моя беше духал яко нагоре и може и от това да е ми казаха понеже се нагрява неравномерно. И там им е слабо място по принцип не случайно всички се пукат като по учебник на едно място.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всички се пукат като по учебник на едно място.

Ама вярно е така, все едно е заводски замислено

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята има малка цепка на същото място, явно е заводски несметнато, ама ще я карам така, докато не ми направи проблем...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
poxipol или някакво подобно лепило, но преди това добре да се изчисти с обезмаслител ..

Питах по магазините, но навсякъде ми казват, че поксипол не държал добре пластмаса а и не издържал температура.

Та ако някой има идея с какво да го залепя.

Аз взех 3ти капак и него мисля направо преди да го сложа да му залепя от стария капак една парче точно там. Както си е профилирано, за да го подсиля.

аз днес го залепих с поксипол незнам колко ще държи обаче

Как е държи ли лепилото и може ли снимка?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро, с какъв изпускател си? Някой беше споделил, че при XEV като се спука чугуненият колектор почва да изпуска и нагрява едно определено място и винаги там се спуквал .. Дали ако не се сложи някаква защитна преградна пластина, която да предпазва мястото от прегряване, няма да се реши този доста често срещан проблем?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз съм с колектор 4-2-1 и предпазител от XE (на снимката по-долу), но няма да крия, че отпред е доста топло. Нищо че имам отвори на капака, ако съдя по гофретата или изолациите на сноповете с кабели, температурата е голяма. Мислих да слагам термо лента като теб, ама все не остава време а и след като се бракувах, остава все по-малко време за колата :)

2010_04_11%2001.jpg

Редактирано от Жоро

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Вземи го надупчи отдолу(ако има двойни стени де) - перфорирай го - така ще е по-здрав! Направи му една снимка отдолу .. че до сега не съм виждал такъв капак от обратната му страна, пък идеи после ще има :)

Както бях обещал, онази вечер направих дисекция на единия капак. Та извода е, че там където се пука, стеснението не е толкова голямо! - т.е. място за газовете има. Вярно е, че целия капак е пълен с гняс, но това определено не е най-тясното място. Моят извод е, че при самото формоване на пластмаса (това което съм гледам, е че тя се нагрява и се оформя, като я натиска нещо като преса) се е получило изтъняване на материала, на точно това място. т.е. според мен, за да се направи прохода към задната камера, там има някакво изтъняване и с годините след многократно затопляне и изтиване, пластмасата става крехка и се чупи. Като точно там е направо като чипс. Отрязах едно парче около входа на картетните газове и се опитах да го счупя, но е здраво, след това отрязах точно при счупеното и почти без усилие го начупих на 2-3 парчета.

Сега ще пробвам да залепя върху здравия ми капак, парче от този за да се подсили и после ще пиша дали има файда :)

Отгоре снимки има, но съм направил 2 отдолу, за да се разбере, защо не може да се манипулира отдолу

026356705-big.jpg

Ето и точно под прехода:

026356707-big.jpg

А ето и въпросното стеснение и "чистотата" вътре. Моля да не ме обвинявате, че съм сипвал боклик допълнително! Беше си тем :love_opel:

026356708-big.jpg

И още една на гняста:

026356710-big.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя боклук не може ли да изчисти понякаъв начин ако се сипе обезмаслител и нещо друго да по изчисти. Какво се случи колега оправи ли проблема с спукването. И на мен ми е скъсана една шпикла на клектора и се опасявам да не се случи същото, ако причината е в нагряването.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този "боклук" е доста як и почти не се разтваря. Аз сипвах в 3тия ми обезмаслител и бензин ама леко разтворено с вода и не е като да се измива. Тече постоянно мърсотия, но мисля че не се чисти перфектно...

Но все пак така след прочистването и след залепяне на парче от стария капак за сега нямам проблем, дано и скоро да не се появи...

Ето как изглежда със парчето:

2012_04_22-Kapak_klapani_02.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

откъде ги купувате тези капаци, колеги ? И какви пари са ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,не съм видял до сега,че има тема за тази пукнатина.Доста надеждно става лепенето с течен метал и марля,но съм открил много по-евтино и бързо залепване.Трябва да се изкопае леко пукнатината,после яко обезмасляване(с обезмаслител на спрей),после КАПЧИЦА,после пепел от цигари(стрита на ситно),после пак КАПЧИЦА и става за секунди-БЕТОН.Пазете очите и носа,че става някаква реакция при смесването им!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на който не му се занимава да лепи да ми пише имам перфектен капак то се вижда и от снимката нито е мит нито е обезмасляван и си свети и отвътре и отвънка и е здрав най-важното

dsc06610c.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, знам, че вдигам 2 годишна тема, но ако някой знае размерите на 10-те о-пръстна под болтовете за капака на клапаните, моля да ги сподели.

Парт номерата са : 607648 или 212.610 или NA5279 или GM 90528438 все са алтернативни.

Предстои ми смяна на капака и иска да си смени и уплатненията...

EDIT: о-пръстените са 9мм(вътрешен диаметър)Х2мм(дебелина)

Редактирано от styna

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тях си ги купувах от представителството на Опел и са си оригинални...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване