Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
drianov

Интересен форум

Recommended Posts

Здравейте, интересна идея да се създаде конкурентен на www.opelclub-bg.com форум имайки в предвид че www.opelclub-bg.com е вече извън контрол и под всякаква критика напоследък. Да обаче отваряйки този форум виждам същата структура като в www.opelclub-bg.com изкопирана едно към едно!! Е хайде сега - каква е позлвата от форум със същата структура и така като гледам със същите теми??? Отправям предложение към мод екипа първо поне да прочетат това което съм написал в следващите редове сериозно (а да не ми изтрият темата) и второ - направете структурата на форума отговарящша на изискванията на потребителите!! Претендирам да следя активно няколко форума на други марки и интересното е че там хаос няма - ако ме интересува нещо влизам и го намирам с няколко кликвания в повечето случаи без да пускам излишни нови теми - разковничето е във структурата, а именно подраздел Фабия, подраздел Октавия и т.н.т ако става въпрос за форума на Шкода. 206, 306 , 307 308, 406 и т.н.т ако става въпрос за пежо. В тези подфоруми има доста по-малко потребители и теми което дава възможност да се следят по-добре и най важното да не се стига до изпростяване или диктатура (като в www.opelclub-bg.com). Само погледнете ВСИЧКИ останали форуми как са структуритрани и ще разберете какво имам е предвид.

Сега позволявам си да пиша като един от първите потребители на www.opelclub-bg.com (ника ми там е dj_simo_boy) и знам колко лесно се съсипва нещо умишлено (както от мод екипа на www.opelclub-bg.com) за това не искам хубавата идея тук да се скапе както в другия форум.. Просто с един подраздел "Двигатели и трансмисия" ("Двигатели, горивни сстеми, съединители, ск.кутии") няма как да се откликне на многобройните проблеми който ще запшочнат да валят в един момент. Вижте в другия форум този подфорум -> 2604 теми със 28014 мнения - е как човек да намери това което търси???

Обикновенно един човек кара един модел автомобил - примерно аз Астра Х - е аз нямам нищо общо със хората каращи АстраФ, ВектраБ или Манта и Омега - техните мнения са са буквално спам за мене, а в крайна сметка сме сложени да ядем на една маса с тях.... Още нещо проблем типичен за даден модел много рядко са типични за друг модел, е разбира се има припокриване известно (все пак при една и съща година автмобили се слагат едни и същи двигатели) но доста по адекватно бих отговорил на човек имащ проблем с автомобил като моя или да попитам други такива.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и добре дошъл в :OpelClubOnLine: Темата ти няма да бъде изтрита защото са спазени правилата :wink: Забележката ти е основателна и споделям мнението ти за промяна на структурата , може би си забелязал ,че има доста неща направени за потребителите с цел да им по удобно и приятно във форума и всички те са в резултат на предложения като твоето. Трябва да се обмисли и обсъди само как ще е най добре да бъде направена тази класификация ,защото според мен има опасност да се "нацепи" прекалено на много раздели и подраздели.А дали е технически възможно админа да отговори.Нека и колегите да изкажат мнение по темата.

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Радвам се да видя качествен потребител като теб тук! Очаквам идеите ти конкретно развити, защото може както казваш като структура да сме близки, но не и по поведение и мислене!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би било лошо да се класифицират колите, стига да не е проблем за работата на форума, така ще е по-лесно за колегите с проблеми да намерят решение.

Виждам, че колегата BEOS чете, чакаме развитие по въпроса.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и според мен ако се раздели ще е доста по подредено и инфото ще се намира по лесно от колегите които я търсят :blush:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

следейки мисълта ти мисля че искаш техническите форуми да имат подфоруми за специфични проблеми с различните поколения коли. Това не е проблем да се направи, но има ли още достатъчно информация която да се сепарира така че да няма празни подфоруми. Иначе идеята е повече от чудесна. Иначе мисля че може да се добавят към съществуващите раздели подраздели, понеже общите проблеми биха могли да се обсъждат в основния раздел(примерно ел инсталации) а по-специфични проблеми за модела в подфорума. Това мисля че би улеснило потребителите специално при техно разделите.

В този ред на мисли обявите мисля и те имат нужда от разделяне на 3 - части, гуми и джанти, цели коли. Струва ми се удачно.

ПС сега като се замисля освен по-лесно намиране ще се подобри и намирането къде да се пускат теми от потребителите, но ще има и минус - някой знаещ няма да се хване да обходи всички раздели за да види къде да помогне не мислите ли?

ПС2 - добре дошъл!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
следейки мисълта ти мисля че искаш техническите форуми да имат подфоруми за специфични проблеми с различните поколения коли. Това не е проблем да се направи, но има ли още достатъчно информация която да се сепарира така че да няма празни подфоруми. Иначе идеята е повече от чудесна. Иначе мисля че може да се добавят към съществуващите раздели подраздели, понеже общите проблеми биха могли да се обсъждат в основния раздел(примерно ел инсталации) а по-специфични проблеми за модела в подфорума. Това мисля че би улеснило потребителите специално при техно разделите.

В този ред на мисли обявите мисля и те имат нужда от разделяне на 3 - части, гуми и джанти, цели коли. Струва ми се удачно.

ПС сега като се замисля освен по-лесно намиране ще се подобри и намирането къде да се пускат теми от потребителите, но ще има и минус - някой знаещ няма да се хване да обходи всички раздели за да види къде да помогне не мислите ли?

ПС2 - добре дошъл!

и аз мисля че в продава трябва да се раздели на три за да може по лесно някои ако търси нещо да се ореантира а не да рови всичките обяви

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d1lar4e7o

От една страна това ще е голям минус,както казваш знаещите няма да седнат да обикалят подфорумите да видят къде ще могат да помогнат .

От друга страна,всеки ще може да намери инфото което търси,много по-лесно,много по-бързо и без да се затруднява.

Подраздела ''Продава'' трябва да се раздели на ''Мултимедия'',''Гуми и Джанти'' и Автомобили - както е в другите форуми и както е в .com

В този Форум има разбирателство и всички са приятелски настроени,никога не биха ти отказа ли нищо.

Ииии защо всичко да е изкопиране от другия форум....?те повечето форуми са структорирани по този начин..........

Поздрави..!

Редактирано от d1lar4e7o

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите които имат достъп до админ/мод форума могат да кажат от кога ми е идеята за разделяне на раздел Продава на отделни под форуми с цел да има подреденост на Части, Автомобили, Гуми и Джанти .. но малко хора подкрепиха идеята, защото това е свързано с култура на потребителя да спазва правилата описани във форума, а точно това че има специфични и много близки неща в моделите е добре да бъде разделени разделите в техническата част, но много от тях ще стоят празни - къде от не подреденост, къде от липса на информация .. трябва и модератори които да се грижат за тях.. както повечето знаят, тук е либерално място, където уважаваме личността за която стои всеки един потребител, нямаме цел да налагаме определена схема на работа или да задължаваме всички да си мълчат като трием теми и сляпо да вървим по отъпкани пътеки! Отворени сме за предложение, стига наистина да са обосновани и да бъдат приети от голяма част от потребителите ни! Гласност винаги е имало и ще има :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм ЗА разделението на раздел ПРОДАВА

наистина по лесно ще се ореантира човек който търси нещо :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих казал че на този етап да се нацепват "Информация и поддръжка" може би няма смисъл. По-скоро "Информация и поддръжка" да се преименува на "Обща информация и поддръжка" като продължи да си съществува с текущите подфоруми и да се създаде нов раздел "Моделите на опел" или нещо такова. Вече самите подфоруми може да бъдат Корса, Астра, Вектра, Зафира като за начало и ако станат много темите да се разделят на по малки - напр Астра Ф,Г,Х и т.н.т. Може и още от самото начало да се направят подфоруми за всичките модели - е да много са моделите не са като на шкода но все пак това е положението - опел са голяма марка и много хора карат опел така че защо да не?

Иначе d1lar4e7o е прав знаещите няма да обикалят подфорумите, но те сега дали го правят? Т.е дали знаещите сядат и четат всички мнения и дават компетентни отговори при условие че през 10 темите се повтарят. А освен това т.нар. "Знаещи" да не са роби на останалите? Аз по скоро искам да мобилизирам обикновенните юзери да не задават вече отговаряни въпроси и да пишат повече. Все пак това не е комерсиален сайт та да се разчита на експертно мнение.

Благодаря за разбирането!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
...... и да се създаде нов раздел "Моделите на опел" или нещо такова. Вече самите подфоруми може да бъдат Корса, Астра, Вектра, Зафира като за начало и ако станат много темите да се разделят на по малки - напр Астра Ф,Г,Х и т.н.т. Може и още от самото начало да се направят подфоруми за всичките модели - е да много са моделите не са като на шкода но все пак това е положението - опел са голяма марка и много хора карат опел така че защо да не?

....

Благодаря за разбирането!

Аз имам идея, но за жалост само един двама за в момента имат права а и мерак да раздвижим този раздел ..

click-me.gif

Тук освен картинки ми се иска да се опишат всички "Детски болести" на моделите .. по-добър избор на мотор, части и начини на отстраняване на болежки конкретни за всеки модел ... но както сам каза няма длъжни хора да правят това, а само ентусиасти !

Ето пример с Астра Ф .. http://www.opelclub-bg.net/forum/index.php...ticle&id=40 кратко описание на модела, в него раздел може да се впишат няколко теми, например:

Модификации;

Слаби места;

Избор на мотор;

Избор на консумативи;

Отстраняване на по-чести проблеми;

Като във всяка една тема има линкове към дискусии за избор на модел, мотор, консуматив или отстраняване на проблема ...

Трябват ми доброволци :wave: Дори и хора с опит и познание с конкретен модел и модификация могат да бъдат полезни, стига да искат..

Не веднъж съм го казвал, но пак да го напомня .. форума не е мой, а на всички опел фенове :flag_opel:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да много добре! Идеята ми е обаче да се пуснат обикновенните хода да пишат в тези раздели, не да се поддържат от някой специално.

Например - аз имам калибра и ми скърца задната врата - влзиам и гледам, ако никой не е писал за подобен проблем пускам тема "скърца ми вратата".

Така след N на брой теми ще има достатъчно информация за конкретните модели и ще се пуска нова тема само ако наистина е нещо ново.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
... Вече самите подфоруми може да бъдат Корса, Астра, Вектра, Зафира като за начало и ако станат много темите да се разделят на по малки - напр Астра Ф,Г,Х и т.н.т.

Сам каза в предния пост, че караш Астра Х, която няма нищо общо с Астра Ф (което е вярно), сега обаче предлагаш подфорум за всички астри на едно място :)

Така ще има форум, в който ще се пише за 2 модела, на които единственото общо нещо е името. От друга страна Астра Ф и Вектра А ще бъдат в различни форуми, но за сметка на това на 95% примерно всичко им е еднакво- мотори, кутии (като изключим В6 и С20ЛЕТ, като втория така или инак в момента го има в повече астри от колкото вектри у .БГ) спирачки, мисля че и магарето и задния мост (изкл. Вектра 2000) са еднакви.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Сам каза в предния пост, че караш Астра Х, която няма нищо общо с Астра Ф (което е вярно), сега обаче предлагаш подфорум за всички астри на едно място :)

Така ще има форум, в който ще се пише за 2 модела, на които единственото общо нещо е името. От друга страна Астра Ф и Вектра А ще бъдат в различни форуми, но за сметка на това на 95% примерно всичко им е еднакво- мотори, кутии (като изключим В6 и С20ЛЕТ, като втория така или инак в момента го има в повече астри от колкото вектри у .БГ) спирачки, мисля че и магарето и задния мост (изкл. Вектра 2000) са еднакви.

така колега според мен личното ми мнение е че си прав но от части. и от части не си. Аз например карам астра Ф колегата (не казвам кой ) кара астра Г влиза в раздела за астрите почва да гледа вижда той че има за други астри, а за неговата точно няма пуска тема и вече за следващия ще има и ще може да види този проблем и ще се ориентира

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
....

Трябват ми доброволци :wave: Дори и хора с опит и познание с конкретен модел и модификация могат да бъдат полезни, стига да искат..

Не веднъж съм го казвал, но пак да го напомня .. форума не е мой, а на всички опел фенове :flag_opel:

Насреща съм само кажи с какво мога да помогна и как естествено :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз няма да се меся много в темата защото пак ше станат интриги , но и аз съм на мнение че опел клуб българиа (.com) става или по скоро стана на гъз (това е според мен) за съжаление съм абсолютен манияк на тема ОПЕЛ и много ме е яд че в сърцето не ми е Баварската акула , защото този фен клуб може да бъде за пример!Надявам се и искрено пожелавам на всички този форум един ден да стане КЛУБ и то истински!Аз бих помогнал на драго сърце с каквото мога за да се получи мечтаният от мен а и надявам се от всички - КЛУБ с всичките му притурки , ако администратора и мод екипа има нужда от помощ аз съм на линия!

ПП:Предполагам че сърцето ми е във формата на :love_opel:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d1lar4e7o

Той вече .com е станал на гъз,много и се е диганало самочуствието на модераторите :angry:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Да много добре! Идеята ми е обаче да се пуснат обикновенните хода да пишат в тези раздели, не да се поддържат от някой специално.

...

Така след N на брой теми ще има достатъчно информация за конкретните модели и ще се пуска нова тема само ако наистина е нещо ново.

Да, тук търпя критика .. самата форма има одобряване. В смисъл, че има одобряване да не се пишат глупости с които да спорим като с радио .. разни безсмислени спорове.. Мога да пусна права на всички да пишат, но да минават през одобряване на определени хора в смисъл, че трябва технически грамотни хора, като теб, Swing, Duke, Prilo и още много момчета - да не изреждам да преценяват дали написаното има резон, а не просто догадки и писано колкото да има ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говоря за нещо такова:

цък

или

цък

или

цък

или

цък

или

цък

мога да продължа но няма смисъл... в тези подфоруми се изливат основният набор от мнения и коментари, а не в една "Двигатели" или "електроника"

Защо всички други форуми имат хубава структура а опелските и двата форума са с една и съща куца структура? Това е мое мнение разбира се - нека и други хора да се изкажат, пък ако искате всички текущата структура така да е.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да споделя моя опит от Рено форума, участвал съм там доста време. Понеже имах две Рена - 19 и Клио, когато имах нужда от информация първо влизах и разглеждах съответния подфорум. Търсачката не винаги върши работа и намира необходимата информация. Имало е случаи да разглеждам по 20 странци теми и да търся. От друга страна многократно съм попадал на полезна информация относно други проблеми на конкретния модел, докато съм терсел нещо друго. Да, най-лесно е да пуснеш нова тема, но не мисля, че е коректно към останалите потребители. Има и друга подробност обаче, така както се каза и по-горе се губи ценен опит на някои потребители, защото даден проблем се явява при различни модели. Наистина едва ли всички ще имат желанието и търпението да преглеждат всички подфоруми, още повече, че те не се отнясят за притежавания от тях автомобил. Вариант е да се работи с "новите мнения". Каквото и да се реши тук ще помагам, макар да имам минимален опит с марката Опел. Такава атмосфера като тук не съм срещал в нито един друг авто форум.

Поздрави,

Любо

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има резон в това предложение, но аз го виждам като отделен подфорум, в който има раздели за моделите и там да се складират интересните теми със специфични болежки и решение на специфични проблеми (може и да е в отделен форм с заглавие "излекувани специфични болежки", а електроника , двигатели, гуми и джанти и т.н. нека са си отделно.

идеята ми е не само да се местят темите с полезно инфо но и потребителите да могат да пишат там.

това което каза беос за раздел който да подлежи на одобрение от технически грамотни хора не ми се струва приемливо :

1-во е ограничаване на Юзерите

2-ро е много работа

3-то : на мен примерно може да не ми се стори важно как да си сменя бушона или как да си светна лампата в купето, но за някой който има опел от 3 дена всяка и най - дребна и незначителна информация е от значение ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да се опитвам да засегна някого, но Пежо форума и БМВ и Шкода въобще не са подредени!

Аргументирам се!

1-во Пежо форума гледам има Тема със снимки - добре ... НО нали за техническа част говорим?

2-ро Има теми от рода - Моето лъвече :) ... Теми на собственици на автомобилите във форума ...

3-то Снимки от Ралита .. въобще що за организация е това?

4-то Цени на частите и услугите - Застраховката на 106 и 407 може да е различна, но трябва ли толкова да се раздробява информацията?

Ето за това конкретно говоря .. click-me.gif

Всеки иска да ползва еднотипни форуми за по лесна навигация и да не губи време в ежедневното си посещение ..

Защо трябва да се клишираме с другите? Според мен е хубаво да се разделят техническите въпроси и да се пишат смесено всички проблеми за конкретен модел, но да се пусне помощно като меню с теми който са диференцирани .. като в VW примерно .. теми за скърцания .. теми за масла, .. теми за окачване, .. теми за проблеми с мотора.. теми с електрониката .. и като отвориш Главният раздел цъкаш върху един линк който е Съдържание на раздела примерно за Вектра А .. и се почва "от - до" за Вектра А темите подредени по гореспоменатия начин..

@Duke .. имах предвид точно самото меню ( Съдържание да бъде допълвано и вписвано от технически грамотни хора ) които един вид правят одобрение на съдържанието в менюто на Модели за конкретен модел ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Той вече .com е станал на гъз,много и се е диганало самочуствието на модераторите :angry:

Напълно прав си. Трият ти мненията, редактират ти постове без никакво обяснение, не ти дават думица да обелиш, веднага почват да те обиждат, че мрънкаш и т.н. Просто е тотална цензура!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето така според мен трябва да изглежда един добре подреден форум!

click-me.gif

Всички други си мешат абсолютно неправилно темите и въобще е като тюрлю гювеч без никаква идея и подреденост, ако въобще претендират за такава!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове