Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

Здравейте колеги искам да ви попитам за една екстричка.

Един приател ми сподели ,че си е сложил към алармата някакво устройство към което се закача мобилен телефон до колкото разбрах някакъв модел сони ериксон и на принципа на алармата се задейства й тва остройство и по точно телефона започва да звъни на вашия личен.

Хубавото на всичко това е ,че дори и да се прекъсне захранването телефона си има батерия :20ashley_results: и продължава да работи.

Та въпроса ми е има ли такова животно ако да колко парички излиза, става ли да се сложи и без аларма и вообще всичко свързано което може да ми помогне ако реша да слагам. Мерси предварително

Редактирано от GReddy

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

click-me.gif

click-me.gif

Ето ги устройствата :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в Варна каде се продават?

И кой ги слага или как да си го монтирам сам?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Млад Конструктор

Варна, ул. "Христо Самсаров", 23

тел: 052/600 093, GSM: 0888 817 834

Email: redakcia@mladkonstruktor.bg

Работно време с клиенти:

Понеделник - Петък: 14-19 часа

MKmap2.gif

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам това: http://www.lesi-bg.com/bg/gsm.htm ... Монтирал съм го на къщата на село, като домашна алармена система. Може да се включи в автомобил, захранването е 12V.. следи до 8 различни датчика,при задействане на един от тях звъни на първия избран номер, ако не му се отговори звъни на следващия и т.н. След това праща SMS с информация кой датчик е задействан , състояние на всеки датчик, зареденост на батерията на GSM-a в проценти, състояние на три управляващи релета. Може да превключва три различни релета при позвъняване и да ги изключва. Аз например си паля лампите в къщата от София, когато реша.При изключване на външното захранване 12V, алармата минава на захранване от батерията на GSM-a, и праща SMS с моментното състояние.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
...

Варна, ул. "Христо Самсаров", 23

...

Ходих веднъж там - човек като види "сградата" изгубва абс всякакво доверие в продукцията. Отделна тема е тоталното нежелание за демонстрация, гаранция и т.н. Щях да купувам по-скъпия модел с гсм модул и изгубих желание.

Редактирано от =-=

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже нямам право да пусна нова тема, реших да пиша в тази. Ако модераторите сметнат за необходимо да направят нова тема и да преместят мнението ми там. :)

Как се свързва модула за вдигане на стъклата при включване на алармата ?

Здравейте колеги ! Колата ми не е като вашите, но все пак не виждам това да е проблем. :)

Става въпрос за Дачия Сандеро Е0, допълнително е монтирано централно заключване и е вързано към алармата: http://www.stbbg.com/files/upload/615ecc47...dbd4362b9a0.pdf

Сега съм си поръчал всичко необходимо, за да си сложа предни ел. стъкла. А понеже искам, когато включа алармата да ми се вдигат и предните стъкла, ще си взема и модулче. В сайта на Б*М има подходящо, което е с токови защити и до колкото съм информиран, няма да мъчи моторчетата излишно. Тоест, след като срещне трудност и тока се повиши, модула ще изключва моторчето на ел. стъклото.

Открих схема за модул на Б*М, но е за 4-ри стъкла, ама сигурно и този модул, който съм си харесал е с подобна схема.

http://store.picbg.net/pubpic/AE/3D/249f6beefb9fae3d.JPG

Ето и цялата му схема: http://dox.abv.bg/files/listtree;jsessioni...44E4B83D3.dox01

До тук правилно ли съм се ориентирал ?

Та много моля, някой да ми каже, как точно да свържа модула ? До колкото разбрах, модула се вързва към някой кабел за централното заключване, за да може като включа алармата и се заключат вратите, модула да подаде сигнал и да вдигне стъклата. Така ли е ? Всякаква помощ ще е полезна, понеже познанията ми в тази област са доста слаби. Но с помощ от Вас, вярвам, че ще се справя. :)

И да попитам, дали ще има паразитна (да ми пада акумулатора, като не карам колата няколко дни) консумация от машинките за ел. стъклата, понеже смятам да им хвана плюс, директно от акумулатора (през бушон разбира се) ? :)

Ако вече има такава тема, моля мнението ми да бъде преместено в нея. Благодаря ! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се интересувате от такъв тип GSM модули мога да помагам .Не е нужно да има аларма на колата за да работи. Oсвен да се обажда на няколко номера може да изпраща и SMS-и.

Необходимо само един Сименс S;C;M серия и букса от зарядно за да се направи модул,или другия вариант е без телефон .GSM модула е вграден в модула тук вече можем да получава и по-детайлна информация с SMS-и да се управлява самия модул или да се подслушва какво става в колата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де защо трябва да наривате толкова пари за модул + тъпия сименс

като можете да заровите една нокийка да и запоите едо кабелче на клавиатурата и да и приграмирате едно бързо набиране ....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги днес писах във няколко теми по различни проблеми,та да минем към въпроса проблемът ми е алармата купих колата и карах я доста дълго време докато не дойде зимата в най големите студове не ми е правила нищо и не ми е замръзвала понеже е в гараж и точно когато взе да се стопля ми направи проблем той е следния: натискам дистанционното да се заключи пищи все едно се заключва тоест тя се заключва но мозъчно не и физически и като отворя врата пищи деактивирам я от дистанционното и сега карам така но е досадна работа и багажника не се заключва.Нямам никакви данни за нея дори не знам къде се намира в самата кола четох някъде в интернет по-прилика с моята си приличат но това не удостоверява че е китайска. Моля и Благодаря предварително ако ме насочите горе долу къде да търся проблема в нея!

Редактирано от Opel1998

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове