Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Corsa_Plovdiv

Как се сменя и къде се намира горивния филтър на Corsa B

Recommended Posts

От известно време имам едни подозрения, че имам запушване във филтъра на бензина. В магазин за авточасти обаче ми предложиха горивен филтър, а не този филтър. Интересно, но аз никъде не виждам под капака горивен филтър. Има ли изобщо такъв моята корса. И още - този филтър, който е под дясната задна врата мога ли сам да го сменя или се сменя в сервиз.

Редактирано от valio_78

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно този филтър, който ти е под десния заден калник е горивния (бензиновия) филтър.Можеш да го смениш сам.

Редактирано от tonkostz

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по точно под прага май беше пред гумата се пада :unsure: аз го сменях на астрата присецваше заради него :blink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми сменяй :th_up: 14 лева мисля беше сваляш скобичките ама внимаваи че тече бензинец :blush:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залягай отдолу и смело скуби стария и слягай новия. Предлагам ти за всеки случай да си с минимално количество бензин в резервоара,аз при такава смяна на кадетора ми се спука един от мъркучите и що бензин отиде фира :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се заляга явно,имам обаче един друг въпроси реших да питам тук за да не пускам нова тема!Изчезнаха ми светлините за заден ход,проверявах крушки,бушони и нищо,къде другаде да погледна?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за дане губиш много гориво и попадане на бензин на не регламентирани места като уста очи уши идруги такива, намериси "бушона" на бензиновата помпа изкубваш го палиш колата и чакаш докато угасне следтова АТАКАААА с инструментите внимаваи с посоката на филтъра. Следтова слагаш бушонарията и даваш контакт и чакаш докато спре ще побръмчи доста повече от нормалното ама данети пока всенякога че спре, ако те притесни по-дългото въртене можеш да спреш да почакаш мало и аиде пак.

Успех и видяли коло е лесно. :wave:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за спама,но ми дойде на ум дали може и с най-обикновенни щипки за пране да се защипят горивопроводите докато се сменя филтъра

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Извинявам се за спама,но ми дойде на ум дали може и с най-обикновенни щипки за пране да се защипят горивопроводите докато се сменя филтъра

батко МНОООГО са твърди все пак там се мотат едни 2-3 бара налягане.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какво го мислиш ще ти изтече някво количество от сорта на 100 милилитра какво го мислиш толко как ще ти изтече повече като не ти баца помпата каквото има по маркуч и тръба ще изтече не е кой зна колко бензин сложи едно шише и си го пресипи после

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ще се заляга явно,имам обаче един друг въпроси реших да питам тук за да не пускам нова тема!Изчезнаха ми светлините за заден ход,проверявах крушки,бушони и нищо,къде другаде да погледна?

колега относно светлините провери си датчика ако всичко друго е наред на 99 % от него е

тои се намира на скоросната кутия утре ще ти пратя снимка да видиш каде е

ако някои има снимка нека сложи да помогнем на колегата :th_up:

надявам се да съм бил полезен

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
колега относно светлините провери си датчика ако всичко друго е наред на 99 % от него е

тои се намира на скоросната кутия утре ще ти пратя снимка да видиш каде е

ако някои има снимка нека сложи да помогнем на колегата :th_up:

надявам се да съм бил полезен

като го намериш къде, вадиш буксата даваш двата пина на късо и някои гледа отзад ако светнат значи че пущината сее преееецакала.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
като го намериш къде, вадиш буксата даваш двата пина на късо и някои гледа отзад ако светнат значи че пущината сее преееецакала.

Така и направих и светнаха :devil-smiley-019: Иначе за филтъра-смених го,и от едната страна изтече чист бензин от другата обаче изтече един червен мътен направо ужас!Сега ще си проличи дали е било от това!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се сменя горивен филтър Опел Корса Б

Каде се намира и ако може по подробно че ще ми е за първи път

Редактирано от valio_78

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намира се отдолу от под дясната врата (на астрата) предполагам ,че и на корсата е така и е много полезно да се смени.

Също така гледай да не объркаш посоката на движение на бензина,иначе смяната е много лесна държи се планка с една гайка,и маркучите са със скобички,и ако скоро не е сменяван най-добре си вземи 2 скоби предварително.

Редактирано от becinko

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Намира се отдолу от под дясната врата (на астрата) предполагам ,че и на корсата е така и е много полезно да се смени.

Също така гледай да не объркаш посоката на движение на бензина,иначе смяната е много лесна държи се планка с една гайка,и маркучите са със скобички,и ако скоро не е сменяван най-добре си вземи 2 скоби предварително.

ако искаш данете изпръска с бензин намери бушона на бензиновата помпа запали колата и издърпаи предпазителя изчакаи колата да изгасне и тогава сменяи смело. като правиш това което тие писал колегата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има вероятност да е към задна дясна гума,но не съм сигурен

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намерих го, работата е там че не ми се занимава да махам бушони и тем подобно, ако махна маркуча ще се изтече колкото е останало в него ли или докато не го запуша ще тече ?

също от каде да разбера в каква посока трябва да го сложа :wave: и какви инструменти ми трябват

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като за начало се приготви да се поолееш с бензин и после вади смело маркуча ! а като инструменти с една отверка и едно ключе ще се справиш ! и всичко туи за да се спестят 2-3-4-5 лева ! :biggrin::th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда стафо примерно за 2 до 5 лв се полива с бензин без проблем :biggrin: що не идеш при него?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
намерих го, работата е там че не ми се занимава да махам бушони и тем подобно, ако махна маркуча ще се изтече колкото е останало в него ли или докато не го запуша ще тече ?

също от каде да разбера в каква посока трябва да го сложа :wave: и какви инструменти ми трябват

А относно посоката на самия филтър има стрелка която ти показвапосоката на горивото от резервоара към горивопроводите и отам към двигателя.Поздрави :wave:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, смени ли си горивния филтър?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване