Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
llcoola

Опел Омега 2.0 16v 1998 Запитване за модела

Recommended Posts

Здравейте Опел фенове :)

На път съм да стана Омега притежател и ми се иска да попитам някой работи които все още не са ми ясни за този модел.

Както виждате от заглавието става дума за Омега 2.0 16v 1998 година.

Можете ли да ми кажете малко повечко информация за него. Интересува ме скъпи ли са частите например (бях прочел някъде че части за омега са двойно по-скъпи от тези за другите модели като астра, вектра, корса и т.н.)

Какво е всеобщото мнение за тях? Из форумите намирам мнения от едната до другата крайност и не знам кое повече отговаря на истината. Някой хора пишат, че карат вече незнам коя година по ред и са сменяли само консумативи а други твърдят, че омегата им е всеки месец в бокса.

Ще съм Ви благодарен ако споделите от наблюденията си ако разбира се имате такива :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На път съм да стана Омега притежател и ми се иска да попитам някой работи които все още не са ми ясни за този модел.

Можете ли да ми кажете малко повечко информация за него. Интересува ме скъпи ли са частите например (бях прочел някъде че части за омега са двойно по-скъпи от тези за другите модели като астра, вектра, корса и т.н.)

Какво е всеобщото мнение за тях? Из форумите намирам мнения от едната до другата крайност и не знам кое повече отговаря на истината. Някой хора пишат, че карат вече незнам коя година по ред и са сменяли само консумативи а други твърдят, че омегата им е всеки месец в бокса.

Ще съм Ви благодарен ако споделите от наблюденията си ако разбира се имате такива :)

Здравей колега аз нямам Омега но мой близък приятел има и мога да ти кажа 4е е нямал проблеми с колата.До 4астите най-лесното е да отидеш до магазин и информативно да се запознаеш за цената им и да ги сравниш с на Вектра и Астра за консумативите важи същото.Виж оба4е ако я газифицираш там ще има разлика но пак трябва да попиташ на място.Ако автомобила е 4итав пусни му едно елкон4е виж му ходовата 4аст външният вид.Ако плюсовете са пове4е ска4ай смело.И нали знаеш жена и коласа КЪСМЕТ.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти колега, омегата която карам в момента ми е трета подред, за подръжка наистина си е по скъпа но пък за каране си е голям кеф, разхода и е големичък сравнително, слабо място и е окачването но ако я пазиш няма да имаш кахъри

Редактирано от valll4o

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, карах 3 години Омега. Кажи точно какво те интересува. Знчи поддръжката и поне за мен беше в абсолютно нормални граници. Не ми се е налагало да купувам някакви много скъпи части. Това, което каза по-нагоре колегата за високия разход е мнго вярно. Също така, пикселите на бордовия компютър много често липсват и т.н. Кажи по-точно какво искаш да знаеш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами какво да ти кажа аз съм с Омега същия двигател само че от 95г. Частите са си по скъпички от на другите опели но не много фрапиращо, досега и аз само консумативи сменям но и от друга страна возенето наистина е удоволствие.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,аз също карам Омега.Наистина слабо място е окачването,което е нормално с оглед теглото на автомобила(около 1600кг) и нашите прекрасни пътища.Ето ти някои примерни цени:тампони за носачите-60лв комплект,копмилни накрайници-15лв късия,25лв дългия,средна щанга-90-160лв(зависи от производитела).Амортисьор преден Билщайн-130лв,заден 80лв.Ангренажен комплект-около 120лв,накладки предни-40-50лв,лагер-главина преден-от 90 до 200лв.Биалетки-20лв,шарнири-25лв и т.н.

Разхода на тази която карам( на близо 400хил км е)-10-11/100 газ извън града,13-14/100 в града,на бензин рядко я карам и не съм я засичал.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте и аз съм на път да си купя този модел. Колко е това много харчене с което ме плашат всички?

Зависи за кой двигател и каква скоростна кутия става въпрос. МОга да споделя за 2,5 в6 бензин с автоматична скоростна кутия. Градско (Софийско) - 17-20/100 км. зависи от начина на каране, извънградско - 8-11/100 км. пак зависейки от карането. Като цяло си харчи доста. Помисли добре. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам проблем с предно ляво колело, не спира като натисна спирачките и проблема е че не излиза течност от АБС-а към самото колело.Някой може ли да пмогне

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване