Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
EiZo

Окачване Клати/Тресе ужасно

Recommended Posts

Колеги,

Снощи се прибирам по магистралата към София. На спускането над Правец от една неравност предницата ми поднесе страшно наляво. Това със 110-120км/ч. След около 200-300 метра колата започна да тресе и да се клати ужасно - бях сигурен, че съм спукал предна гума. Слизам - нищо. Всичко наред с гумите. Наритах джантите - никакви луфтове. Прекарах болтовете, да не би да се е развил някой - но не, всички си бяха стегнати. Масло в хидравликата до горе. Чудех се какво да правя и си викам, ще я подкарам бавно в аварийната лента. Тръгнах нормално. Върви си все едно нищо не е станало. В един момент пак започна - тресе предницата ама толко яко, че направо не мога да удържа волана. Спирам бавно. Колата е вече почти в покой, движи се с 2-3 км/ч, а волана ще ми изхвръкне от ръцете - прави си сам по половин оборот наляво-надясно. Реших, че може да е от спирачка - тръгнах без да пипам спирачката - леко в аварийната лента и спирам на скорост. Да ама не, пак започна. След поредното обикаляне по колата тръгнах с 30 тина на втора - трета предавка та така до Сф. Закарах я директно при един пич със сервизче да я погледне. Според него обаче няма видими причини за това поведение. Съмнява се да не е рейка...Интересното е, че докато карах с 30тина нямах повече проблем, но не посмях да ускоря, защото като затресе става страшно - едва я успокоявам да спра.

Довечера ще ходя да си я прибера, но това трябва да се установи. Може би ще я карам да я погледне и някой друг...

Такова нещо не ми се беше случвало с нито една кола до момента.

Някой да се е сблъсквал с подобна дивотия?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На форда на жена ми имаше подобен проблем с завиването на волана,но след смяната на тампоните на амортисжорите се оправи.Причината за смяната на тампоните беше че бяха мноо зле и им беше ред.При огледа покрай смяната не открих нищо нередно,но после като я покарах колата открих,че празния ход на волана е изчезнал.Странно,но факт.Все още не мога да си го обесня.При теб положението явно е подобно.Имаш проблем,но не можеш да го откриеш.Дано се окаже нещо дребно,като изкривена джанта...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джантите са прави просто изведнъж се получи от една дребна неравност, дори не бе дупка...сега отивам да я взема от единия сервиз, за да я закарам в друг... :wall: :wall: :wall:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм подобен проблем в чужбина.След обикаляне по сервизи /там още повече некадърници/ се оказа,че на едната предна гума явно вследствие на удар в дупка има гърбица върху протектора.При ниска скорост волана си ходеше ляво-дясно,а при при по-висока скорост нямаше удържане...Успех :th_up:

Редактирано от boxer

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз на предишната си кола съм имал този проблем и се оказа скъсан маншон на външното каре и влязла кал вътре, карето затяга и увлича гумата. Смяна на маншон, промивка, гресиране и проблема се оправи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега от личен опит ще ти кажа (не знам дали твоите гуми са нови).Моят случай бе следния на Корсата ми между 115 и 120 волана направо не се удьржаше.Почнах смяна на дискове и накладки...нищо...смяна на тампони...нищо...смяна на шарнири...2 диагностики на преден и заден мост..

При колко ли майстори ходи и така и не можаха да разберат от какво тресе.При ниска скорост направо си завиваше ту в ляво ту в дясно...да не говориме при спиране :blink:

Та мина се година и половина и брат ми се прибира от Берковица...при,което на Гинци удря една огромна дупка и прави балон на предна дясна гума!

Сменя с резервната и подкарва.Звьнка ми и ми вика брат колата не тресе всичко е ок с нея...та накрая се оказа,че гумите са ми криви (най-тьпото е,че 2 пьти бях на гумаджия който сваля изправя джанти и такива неща).Та сега си мсених гумите и колката ми спи!

Провери си гумите дали не са криви!!!Преди да почваш нещо сериозно!

ПП

Дано да е от полза моето приключение

Успех :wave::th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите ми са летни с много добър грайфер, но не са нови. Смених предни дискове преди две седмици. Като цяло предницата е добре с дребни забележки, но нищо фатално. Снощи ходих да я взема от другия майстор - пича вика, че колата е в много добро състояние и не вижда нищо, което може да поражда този проблем. Той има приятел гумаджия и му звъннал да се консултира и с него. Онзи казал, че този проблем се среща, когато гума скъса страничния колан (има си име но не се сещам как беше). Тогава при определена скорост се получава дисбаланс между гумите и се стига до дова клатене. В момента ще сменя гумите или със зимни или някакво друго пренареждане, не знам още, защото довечера ще гледам един комплект зимни. Дано да се окаже, че е от това. Ще пиша като имам някакво развитие.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм един един джип шевролет беше нещо подобно: като засилиш и едното колело започваше да подскача и докато не спреш не спираше. Като се караше бавно май не се получаваше така. Беше от кофти амортисьори. Не твърдя че твоя проблем е от това, но го имай като вариант.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако си от София до няколко дни ще си сложа зимните гуми (които сега са ми на на ламаринките и са на колата) на лети си джанти.Ако имнаш време нямам проблем да ти кача две от летните ми гуми да пробваш дали ще изчезне проблема. телефона ми е 0883-31-81-59

ПП

Летите джанти са трильчката на опел 14-ки

Редактирано от civilen

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих зимните гуми. С тях нямам никакъв проблем. Въпреки това, смятам да посъбера пари и да сменя квото има за смяна по предницата. Рано или късно ще се стигне до там. Мисля да отида и до МЕИ-то да ми прегледат рейката. Толкова по темата за сега. Най-странното е, че въртях летните гуми на баланс и не показаха дефект. Както и да е, имам си едно наум.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, виждам че темата е стара, но не ми се иска да пускам нова. От два дни много тресе предницата.

Имам Опел Вектра, рейката е сменена лятото, дисковете са нови, гумите са нови, джантите са изправени, правиха баланс. Пътувахме извънградко след това, нищо ѝ нямаше. От два дни много тресе предницата.

В момента нямаме възможност да я караме на ремонт.

Идеи какво може да е?

Дали е опасно да се кара така?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване