Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
djface

Разход на масло, от какво може да е ?

Recommended Posts

Здравейте колеги! Чувал съм, че при Опел харченето на масло е доста често срещан проблем, и най вече при точно тоиз двигател с който е колата ми. От скоро съм с тази кола, смених маслото сложих Liqui Moli 10w40 полусинтетика. Като го наляха си беше на макс, на следващия ден преди да я запаля отново беше на макс, сега след 300 км карене градско е малко над минимума. Че харче масло това е ясно, но от какво може да е. Някой казват какъв пушек бълва, при мен не е много но е син на цвят- Какво се определя според цвета на дима. Как мога да разбера от какво гори масло, и кое трябва да се сменя, гумички, сегменти и т.н.

Та въпроса ми е някой ако се е сблъсквал с този проблем и го е решил нека да сподели.

Благодаря ви много! :opel_forever: :help:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато пуши син пушек е на масло

черен когато е обогатена смес

когато е бял антифриз

:th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом маслото ти е малко над минимума, това означава че за 300км каране си изгорил приблизително 1л масло, което не е никак малко. X16XEL наистина има склонност към разход на масло, която по-често се дължи на запекли маслообиращи сегменти, а понякога и на износени компресионни сегменти или износени цилиндри. Италианките масово страдат от запекли сегменти, заради нередовната смяна на масло. Но има и перфектно обслужвани коли, които почват да горят масло още преди 100'000км. Има и такива случаи, в които разхода на масло е заради гумичките на клапаните. Твоя разход на масло обаче е прекалено голям, за да е само от гумички.

Ако мислиш да караш по-дълго тази кола си струва да отвориш двигателя и да направиш една пълна ревизия - смяна на сегменти, гумички, пасване на клапаните. След което ще си караш спокойно и без разход на масло.

Ако търсиш лесен и евтин вариант смени гумичките на клапаните без да сваляш главата и виж какво ще стане.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колата мисля, че е от Италия, а доколкото ремонта колко долу горе може да ми стъпи със смяната на сегменти и т.н., някой запознат да има? Ако е добре компресията пак ли е възможно да харчи масло?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Да колата мисля, че е от Италия, а доколкото ремонта колко долу горе може да ми стъпи със смяната на сегменти и т.н., някой запознат да има? Ако е добре компресията пак ли е възможно да харчи масло?

Да ще харчи и моита е така 1,6- 16 вентила. има компресия като нова ама гори маслото.

Разходите по гумичките ще ти е около 50 лв. И ако не се оправи от това което е със сигурност ремонта ще ти излезе със работата около 500лв.

Но ако ще я сменяш по-добре си доливаи.

А доколкото за маслото ЛЪКИ МОНИ ако е със молобден недеи да слагаш защото това е със добавка и не е хубаво за колата ще стане по - зле ако след първата смяна не го смениш то е само за еднократна употреба или ако я продаваш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ако е добре компресията пак ли е възможно да харчи масло?

Да. Понякога дори компресията е по-висока от номиналната, защото маслото уплътнява в цилиндъра и това малко повишава компресията. Освен това, когато проблема е в запекли маслообиращи сегменти, те нямат отношение към компресията, но имат към разхода на масло.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Да ще харчи и моита е така 1,6- 16 вентила. има компресия като нова ама гори маслото.

Разходите по гумичките ще ти е около 50 лв. И ако не се оправи от това което е със сигурност ремонта ще ти излезе със работата около 500лв.

Но ако ще я сменяш по-добре си доливаи.

А доколкото за маслото ЛЪКИ МОНИ ако е със молобден недеи да слагаш защото това е със добавка и не е хубаво за колата ще стане по - зле ако след първата смяна не го смениш то е само за еднократна употреба или ако я продаваш.

Ремонта може и да ти излезе 500лв но може и да не ти излезе, зависи какво ще има за смяна! то като се отвори като ще се прави се прави, така че едва ли ще минеш с 500лв.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да доливам и да карам, защото все няма пари! А доколкото до маслото това ми препоръчаха било много добро :angry:

А колега vectra B твоята колко масло долу-горе гълта?

Редактирано от djface

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като за начало смени маслото и сложи нещо качествено ! виж разхода на масло и тогава скачай в ремонти ! :opel_forever:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема колега е, че преди 300 км смених маслото :blink:

Преди това не знам с какво масло беше, но стария собственик ми каза, че за една смяна гълтала около 1 л. с какво масло е карал незнам. Беше за смяна и го дърпаше, но това според мен е нормално защото нали изтанява. Но проблема е че сега пак го гълта.

като за начало смени маслото и сложи нещо качествено ! виж разхода на масло и тогава скачай в ремонти ! :opel_forever:

Колега проблема е, че преди 300 км смених маслото. Старият собственик ми каза че дърпала масло за една смяна около 1л. Преди да го сменя го дърпаше, но това е нормално защото нали изтанява маслото. Но след като го смених пак продължава да го харче. Преди да го сменя незнам с какво масло е карана. :blush:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дадох съвет ! ти решаваш какво да предприемеш :dancing: ама по мои скромни наблюдения няма да си първия който ще го хвърли след 300-400-500 км ! ако искаш дрънни едно ало 0878637687

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета колега!

Ще я покарам така докато стигне минимума след това ще долея да видя дали пак ще го харче. Някаде бях чел за това масло, колегата си сменил маслото сложил Лики Моли, по карал както било на макс и след известно време маслото било на минимум, долял пак до макс и маслото повече не мръднало. Че ще пробвам та дано да стане което МНОГО ме съмнява :huh:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един вид да се опознаят колата и маслото докато станат приятели :biggrin: аиде ако има успех ще взема и аз да карам с такова ! успех с начинанието :opel_forever:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това не е разход а не знам какво, провери дали не изтича от някъде огледай хубаво мотора може да е друго не да го гори ми да кърви от някъде.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

легни отдолу и свали задния капак на съединителя (на маховика от към двигателя) и виж дали не е омаслено там - възможно е да го хвърля през семеринга на коляновия вал.

другото за което се сещам - имаше една тема в която се описваше една процедура за промивка на цилиндрите и раздвижване на спекли сегменти без да се отваря ДВГ-то - с газ за осветление

нищо не ти пречи да пробваш преди да отвориш мотора , но това си върви и със смяна на маслото , но от друга страна при тия загуби ще го смениш на 1500 км само от доливане така че давай смело и безотговорно

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
легни отдолу и свали задния капак на съединителя (на маховика от към двигателя) и виж дали не е омаслено там - възможно е да го хвърля през семеринга на коляновия вал.

Между другото двигателя към скоростната кутия включително и тя са доста омаслени :huh:

Колега можеш ли да ми кажеш каде се намира задния капак на съединителя- начинаещ съм и не съм много запознат, и само да ми кажеш ако е от там какво трябва да предприема! И възможно ли е да хвърля масло само като е в движение, защото при спряно положение не съм забелязал от долу на земята да има капки.

Благодаря ти много, а аз като идвам към Бс ще почерпя- жена ми е от Бс :biggrin:

Редактирано от Duke_BG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип се намира от долната страна на скоростната кутия - ламаринен капак закрепен с 4 винта. Само че зависи коя година ти е колата и дали е с алуминиев картер. По-новите нямат такъв капак. Даже май X16XEL го нямат в никоя модификация.

А това масло, което си загубил е толкова много, че няма начин да тече само в движение. Задължително ще има капки и на мястото, където паркираш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.opelclub-bg.net/forum/index.php...st=0#entry14296

тук има снимки на капандурата - не знам при теб как е но аз имах течове и от там и от петата на коляновия вал - спасението е сваляне на двигателя и орваряне отдолу - от към картера

ако има масло и прахоляк на снадката между двигателя и скоростната кутия е възможно да ти тече от тем но също е възможно да тече от гарнитурата на картера и да се стича на снадката

Редактирано от Duke_BG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще погледна за течове и т.н. иначе колата е юни 1996 г.

И задължително ще пиша как се развиват нещата.

Благодаря ви много!!! :opel_forever:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако на място не виждаш капки по земята 100% си го лапа колицата ! ама кат се опознаят с маслото може и да спре :icon_wink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , колега , имах миналата година същия проблем ето как се развиха нещата при мен , първа смяна на масло с ac delko , нямаше грижи , втора смяна с опелското масло , пак никакъв проблем , и след 10 000 , реших да сложа seleniq gold (може да е идеално за италянки ) , ефекта беше почти мигновен , разход на масло 1,5/1000 , мернах компресия и серия други проверки и опити включително газ в цилиндрите , и накрая се оказа 5 гумички на клапани излезнали от гнездата си , лично моите съмнения са че това масло не остава слой по метала след изгасване на двг (важно качество на двигателните масла) и гумичките са залепнали за стъблата на клапаните и при студен старт излизат нагоре, отстраняване на проблема - нови гумички (задължително оригинални ,мой колега не постигна никакъв резултат с такива от 0.80ст.бр. ) от тогава съм изминал около 30 000 три смени на масло , и разхода на масло ми е към 800грама на 10 000 .

Поздрави!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега astra 1 ще ми кажеш ли какви трябва да са гумичките, и как да позная, че не са менте, от каде мога да си ги закупя, и още нещо ти като ги сменя твойте как ги сменя, през свещите или отваря? Защото имало вариянт без да се отваря двг-то да се сменят. И най накрая кажи цена колко ти излезе?

Благодаря много!!! :th_up:

Редактирано от djface

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега astra 1 ще ми кажеш ли какви трябва да са гумичките, и как да позная, че не са менте, от каде мога да си ги закупя, и още нещо ти като ги сменя твойте как ги сменя, през свещите или отваря? Защото имало вариянт без да се отваря двг-то да се сменят. И най накрая кажи цена колко ти излезе?

Благодаря много!!! :th_up:

Здравей пак , най-добре си купи гумичките и гарнитурите от официален вносител , моите ги взех от магазина за опел в Дружба-2 на кръстовището на трамвая с тролея срещу бившия dhl , иначе цялата процедура ми излезе към 300-350лв. като от тях 200 за работа без сваляне на главата .

Поздрави!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SWING здравеи колега понеже в\ех за корсичката ми такъв мотор :vencity: и мисля да го слагам на ктия F13 гледах че мотора е 145 нм а кутията е до 155нм ,дали ще е проблем да е на такава кутия този мотор :blink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
SWING здравеи колега понеже в\ех за корсичката ми такъв мотор :vencity: и мисля да го слагам на ктия F13 гледах че мотора е 145 нм а кутията е до 155нм ,дали ще е проблем да е на такава кутия този мотор :blink:

Незнам колега не съм запознат, някой по компетентен да изрази мнение.

Аз така и моята кутия все още незнам каква е, но утре ще погледна :huh:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване