Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
C12LET

Взаимозаменяеми волани

Recommended Posts

Възможно ли е на кадетт Д 81' да се сложи волан от калибра/астра(тоя дето в средата е масивен-снимката).По-новите кадети Е също карат с този от стария модел

http://i81.photobucket.com/albums/j214/Mat...ts/DSC03059.jpg

Редактирано от valio_78

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз пробвах да сложа такъв на моята астра миналата година,която не е фейслифтова шлиците напаснаха,но не можаха да ми го монтират с работещ клаксон при което аз отказах монтаж и ми сложиха обратно стария волан с работещ клаксон.Оказа се,че причината е късият кормилен прът,който не може да побере ролката с клаксона и волана едновременно.Друго ,което трябва да знаеш е,че освен волана се налага да си купуваш и кутиите,които покриват кормилния прът в купето,а те не се намират никак лесно.Но най-сигурният начин си остава пробата това мога да те посъветвам аз!

П.с 1. Колега това,което съм ти написал е личен опит какво се получи при мен :icon_smile: нямам за цел да те отказвам от запланувания проект.По скоро ще се радвам,ако го осъществиш и ти пожелавам късмет и успех :icon_smile: .

П.с 2. Да ни държиш в течение какво е развитието . :flag_opel:

Редактирано от Key

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой слагал ли е волан от Вектра на Кадет....имам такъв волан (от Вектра А) и се чудя дали ще пасне!?

Редактирано от GSI-a

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от вектра става на кадет

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря колега, обаче "техническата" страна ми куца.....не мога да си сваля стария :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Ще взема да издиря завода кадето е сглобяван моя кадет и да им пиша поздравително писмо, че сглобката им в интериора е желязна!!!! :biggrin: :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
благодаря колега, обаче "техническата" страна ми куца.....не мога да си сваля стария :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Ще взема да издиря завода кадето е сглобяван моя кадет и да им пиша поздравително писмо, че сглобката им в интериора е желязна!!!! :biggrin: :biggrin:

Развиваш гайката и почваш да дърпаш-може и да го поблъскаш леко отзад.Внимавай само,че изскача изведнъж и може да ти избие зъбите :excl:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм го правил но съм чел че става с тръба с по-голям диаметър от пръта и гумен чук - нанизваш тръбата на пръта да опре на волана и биеш с гумения чук .

разковничето в тая технолигия е ГУМЕН ЧУК а не обикновен

пробвай - за проби пари не взимат

Редактирано от Duke_BG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм свалял волан 3-4 пъти и е малко шибано. Запъвам с колене ако мога и клатейки леко дърпам с всичка сила. Обаче трябва да се внимава, че верно може да ти избие зъбките.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя излезе сравнително лесно само с дърпане-все пак внимавах,че изскочи изведнъж...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами за да не ви избие зъбите, гайката се оставя навита 2-3 навивки... ама трябва да се сетите!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване