Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Krisko

Централно заключване Помощ !!!

Recommended Posts

Централното ми се повреди без основателна причина и сега отказа да заключи или отключи едната задната врата. Моля ви кажете как да го оправя ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че ти направо нямаш проблем.Махаш кората проверяваш идва ли ток на машинката , ако идва значи е снадката с вратата , късат се жиците , ако идва е самата машинка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега то това е най често срещания проблем. Тея китайските машинки са склонни към повреди. Както ти спомена колегата от горния пост... проблема лесно се решава с един мултицет и евентуално нова машинка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите машинки подлежат на ремонт, ако му се занимава на някой просто трябва да се смени едно микроключе.

линкче

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имах същия проблем,при мен беше се прецакала машинката на шофьорската врата,но благодарение на Манолов :knee: вече централното ми си работи идеално :a049:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Имам проблем с централното на Опел Астра Ф 1.6 16V :help: Проблема е следния. По-рано колата не ми създаваше проблеми никакви!!! След това запозна като тръгнех да я откючвам въбоще като мушнеш ключа не можеше да се мръдне, но след време се оправи! Постепенно централното се развали като вратите трябваше да ги отварям една по една :wooow: а багажника не искаше да се отвори... купих си спрей за вратите пръснах го тръгна веднага. След време пак се развали сложих от спрея и не иска да тръгне.. вратите си се отварят една по една но сега не мога да затворя багажника .. моля помогневте ми да мога да си затворя багажника :help:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам астра ф с китайско централно сега си купих нов модул защото на стария се скапаха дистанционните . та наясно сум как да го сменя обаче не мие ясно къде да свържа кабелите за мигачите да мигат при заключване и отключване .и има изход Trigger .който също не знам за какво е .

възможоно ли е мигачите да се хванат за предпазителите който са на таблото или трябва да се ровя до бутона за аварийните ?

Благодаря

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали горната кора на волана и виж кои две жици излизат от ключа за мигачите.Мисля че бяха 2 кафяви,но за по-сигурно премери с мултицет или пробна лампа,и като намериш кои са -връзваш и ще ти мигат мигачите.Ако имам време довечера ще видя на моятя кои са точно и ще ти пиша.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали мога да си направя на корсата централното от ключа??? Защото се сдобих с такъф ключ с центр?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Имам астра ф с китайско централно сега си купих нов модул защото на стария се скапаха дистанционните . та наясно сум как да го сменя обаче не мие ясно къде да свържа кабелите за мигачите да мигат при заключване и отключване .и има изход Trigger .който също не знам за какво е .

възможоно ли е мигачите да се хванат за предпазителите който са на таблото или трябва да се ровя до бутона за аварийните ?

Благодаря

Здр колега - в случай че не е късно :blush: - мигачите ако не се лъжа са бяло/черен и зелено/черен кабел - можеш да ги свържеш където ти е по-удобно ( на аварийните, след лостчето на мигачите или в прага до шофьорската врата ). Има една подробност обаче - трябва да сложиш диод в посока на мигачите за да не ти се заключват/отключват вратите при всеки мигач който даваш :th_up: .

Trigger е за задействане на машинката за заключване/отключване - трябва да свържеш нормално отворения конектор на +12 В, нормално затворения на маса и 2 х Trigger към двата кабела на машинките (всички се свързват паралелно). Ако машинките са ти оригинални на Опел, въпросните кабели са мисля бяло/кавяв и червено/кафяв.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Дали мога да си направя на корсата централното от ключа??? Защото се сдобих с такъф ключ с центр?

Колега ако колата не е имала заводско дистанционно заключване, само с ключ няма да си решиш проблема, но ако е имала - може да се програмира въпросния ключ да работи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега ако колата не е имала заводско дистанционно заключване, само с ключ няма да си решиш проблема, но ако е имала - може да се програмира въпросния ключ да работи.

Е за да използвам дистанционното с какво трябва да се сдобия или възможно ли е или няма смисъл да се занимавам защото така или иначе си имам центр ама друго си е през ключа ;) (скъпо ли излиза тази екстра :?) Поздрави!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички, проблема е със задните врати, централното не ги заключва, а иначе си отключва всички врати. Какъв може да е проблема и за антената каква е автоматична или ръчна и откъде да се сдобия с нея защото се е счупила на автомивка.Колата е хечбек.

Редактирано от dido8704

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За централното-първо си провери кабелите в маншоните на задните врати дали са здрави,може и с мултицет да замериш дали отива ток до машинките като откл./закл,може и микро ключетата които са в самите брави да са заминали.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има контакт то тогава трябва да ги разглобиш и да ги почистиш машинките. Иначе ел антената е доста по-добре аз си сложих такава, но са огромна рядкост :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо някога заключвал ли се е багажника с централното на тази астра?

Това че има централно на предните врати далеч неозначава ,че трябма да заключва багажника . Базовите астри нямат централно в последствие им монтират китайски машинки на вратите , но на багажника ако не се светнат, че може да се сложи оригинална машинка и да се върже към централното няма как да имаш . Първо провери централното ти заключва ли се с ключа от вратата и също така капачката на резервоара заключва ли се . Ако всичко това което ти написах се заключи централното ти е оригиналното ,ако ли не си с китайско централно.

Редактирано от aan_astra

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване