Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
beоs

Ето как: От Tid към Mid - Борд Компютър - Астра Ф

Recommended Posts

Някой да каже дисплея го вързахме горе долу ама има следните проблеми. Не загасва при спиране от контакт и ми показва някакви грешки 121, 168, 171 и ми пише Diag Error 168- например, но не сме вързали лостчето за чистачките още. Дали проблемите идват от това, и дали някой може да ми каже какво точно можем да му изкараме на Ц16НЗ.

Много вероятно да бъркате посоката на свързване на буксата! Разгледай схемата дали правилно си разбрал къде е пин 1 и пин 13 и 26 ..

Грешките са - липса на сигнал от радиото, липса на сигнал за ниво на бензина, липса на сигнал от датчика за външна температура! Не е проблем, че не си свързал лостчето - него няма как да го чеква за повреда или пък дали е там.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без оригиналното радио съм, а другите неща не сме ги вързали. Като няма радио маса ли връзваме, а за нивото на бензина, също ли маса засега. А незагасването откъде може да идва. Благодаря предварително.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако липсват датчици даваш ги на маса... За да не гасне също нямаш маса...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами дисплея гасне ама май остават само лампичките слабичко да светят. Като се замисля то и на тид-а свети на загасен контакт. Съжалявам за тъпите въпроси, ама това дали ще събори акумулатора, и за да загасне кое точно се дава на маса.

Редактирано от vanmukan85

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Необходими компоненти за да стане това!

1. MID- Мулти Инфо Дисплей -Борд Компютър

2. Лост за управление на чистачките с копчета за управление на Бордовият компютър (MID)

3. Букса за включването на дисплея към инсталацията на колата ( Х20)

1.MID

96621684bq1.th.jpg

2.лост за управление

111iv6.th.jpg

3.Букса Х20

78904612pj5.th.jpg

----------------------------------------

Букса Х19 - буксата на TID/DID Дисплей

x19gg5.th.jpg

x19ei8.th.jpg

Ползват се следните пинове

pin1 - плюс - постоянен

pin2 - дублира се кабел към буксата X20 pin22

pin3 - маса

pin4 - дублира се кабел към буксата X20 pin23

pin5 - плюс прекъснат от контактния ключ

pin12 - дублира се кабел към буксата X20 pin20 от датчика за скоростта или на букса Х9 pin6

Букса Х20

85850385ab0.th.jpg

Pin 01 - трябва да се свърже към кутията. която проверява за изгорели крушки, ако имате такава .. ако не - Маса

Pin 02 - проверка на антифриз контрол - ако имате капачка с датчика към него, ако не - Маса

Pin 03 - датчик за налягане на маслото, ако нямате такъв - Маса

Pin 04 - трябва да се свърже към кутията, която проверява за изгорели крушки - ако я нямате- х19 pin1

Pin 05 - плюса прекъснат от контактният ключ - х19 pin5

Pin 06 - свободен

Pin 07 - свободен

Pin 08 - свободен

Pin 09 - свободен

Pin 10 - свободен

Pin 11 - свободен

Pin 12 - свободен

Pin 13 - Маса - от малката букса на TID Х19 - пин3

Pin 14 - на X13*

Pin 15 - на X13**

Pin 16 - копче "R" лост за управление на чистачките

Pin 17 - копче "S" лост за управление на чистачките

Pin 18 - табло x21 pin7 В таблото на голямата букса за ниво на горивото

Pin 19 - свободен

Pin 20 - x19 pin12 буксата на ТИД-а или за Астра Ф с DID от таблото на букса Х21 пин3

Pin 21 - свързва се към компютъра на колата ECU Pin B12 това при моето ECU - моторът е Х14ХЕ ****

Pin 22 - температурен датчик "+" x19 pin02

Pin 23 - температурен датчик "-" x19 pin04

Pin 24 - датчик на спирачките (или към датчика за ниво на спирачната течност) - Маса

Pin 25 - казанче за течност на чистачките ако имате датчик, ако не - Маса

Pin 26 - трябва да се свърже към кутията дето проверява за изгорели крушки, ако не - свободен

Забележки

* -Pin G при 10 пинов диагностичен куплунг

-Pin 8 при 16 пинов диагностичен куплунг

** - Pin D при 10 пинов диагностичен куплунг

- не се пуска кабел при 16 пинов диагностичен куплунг

**** ECU - свързването на бордовият компютър с него става според модела на двигателя

C14NZ = Pin A2

X14XE = B12

14SE, C14SE, C16SE = Pin B4

X16XEL = Pin B12

C16NZ = Pin A2

16LZ2 = Pin B4

X16SZ = Pin B4

X16SZR = Pin B12

C18NZ = Pin B4

18SE = Pin 32

C18XEL = Pin 14

X18XE, X20XEV = Pin 21

C20XE = Pin 15 при липса на този пин се ползва Pin 32 - кафяво-чер кабел!

C20NE = Pin 32

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте ,не знам дали му е мястото тука ама ще ме извинявате , та имам следния въпрос постижимо ли е ето това на астра ф набор 92

на клипа е от коса б а и таи като да скоро астрата беше с дид пороблем ли е това ,дори да не всичко от клипа би било достатъчно само среден и моментен разход и количество гориво в резервоара а и волтажа . Моля за схема и съвети и помощ ,ще съм адски благодарен на отзовалите се ........ ако има начин да се получи ще черпя :beer: Редактирано от nurim

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,ако говориш за бордкомпа,като намериш такъв ще трябва някой да го препрограмира за твоя мотор,за да показва реални стойности,а ако искаш да ти показва както при фабрично поставените,ще ти трябват и съответните датчици за налягане на маслото,за нивото на маслото в картера,капачка с датчик за антифриза,казанче с датчик за нивото на течността на чистачките и т.н.,а и също така лостчето с бутоните за управление на бордкомпа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не колега ти визираш mid a аз да се направи посредством dit !!! нещо като на клипа макар и да не показва всичко от там ,, хайде де никои ли не го е правил

Редактирано от nurim

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги вчера си монтирах борд комп. на Астрата всичко си вързах по схемата от първа страница на темата всичко тръгна ок :)

Редактирано от delikolev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна тема ! Благодарение на нея ... ето моя резултат ...

2013_03_24_798.jpg

2013_02_13_722.jpg

2013_02_13_724.jpg

2013_02_13_726.jpg

2013_02_13_727.jpg

2013_02_24_743.jpg

2013_03_10_761.jpg

2013_03_24_792.jpg

2013_03_24_796.jpg

2013_03_24_797.jpg

green1.jpg

green.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доколкото прочетох темата, видях че всеки който е поставял MID е имал проблеми, та да споделя и моя и ако може някой да ми помогне. Ситуацията е следната: имам Астра комби от 96 год. беше с C20XE и оригинален борд комп. но ХЕ -то го махнах и сложих 18Е и оттам и проблема - компютъра на колата вече не показва нищо вярно. Та питането ми е как може да пригодя MID-a да работи с този двигател и да има верни показания. Благодаря предварително.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих го на Corsa B X14SZ но е на италиански. Как да го програмирам за моя мотор и на Английски?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване