Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
beоs

Ето как: От Tid към Mid - Борд Компютър - Астра Ф

Recommended Posts

Щом си наясно с аутодата, вижте модела на ЕКУ-то какъв е точно и виж pinout-a дали правилният пин ползваш в тази букса А пин2 ..

гледам, че:

18NZ e с пин В4...

X16SZ = Pin B4

X16SZR = Pin B12

тия пък ползват други .. има нещо гнило .. дано не е корсата :biggrin:

Диагностика трудно да се каже, виж Google какво може да ти каже с преводача си на чешки :) - click-me.gif

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mission accomplished!

Image090.jpg

beos, мерси за полесното инфо. Установих че всичките мотори за астра/корса си имат в компа pin за instrument panel, кадето се включва МИД-а, като се изключи ц14нз. Зехме сигнал от инжектора, и си отчита абсолютно правилно.

П.С. Доста полезна темичка

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а beos няма ли нчкъде на БГ за тази диагностика нищо не разбирам там само картинки гледам :blush:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:biggrin:click-me.gif

Това е трудно да се нарече БГ :) но все нещо ще схванеш ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,имам седния проблем,сложих мид на корсата но нямам кабел на пин б4 на еку-то,и немога да открия на кои пин се врьзва кабела от мида кьм буксата на километража за нивомера на бензина.мотора е ц14се

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

click-me.gif

18pin ->Geber Kraftstoff Blau-schwarz Zum Tankgeber (Tacho Pin 18 Blau-schwarz)

След това пускаме кабел от буксата на таблото към дисплея за нивото на горивото. Сигнал взимаме от синьо-черния кабел (може да се ориентирате по картинката, в момента не помня точно кои пин беше):

dsc01534nd2.th.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:biggrin:click-me.gif

Това е трудно да се нарече БГ :) но все нещо ще схванеш ..

ами то това и аз го четох на са абсолютни безмислици нищо не схващам някой ако може да го преведе това ще е много полезно на мен а и също така и на всички които са монтирали МИД :blush:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги имам следният проблем.Сложих си борд от астра гси c20xe на мойта която е x16sz и се получи следната ситуация: моментният разход знам че няма да отговаря на действителността без препрограмиране,обаче сега като работи колата на празен ход ми дава моментен разход от сорта на 20-40-80 л на час а като дам гас и пада до о.7-1 л на час в движение същата работа.Та мисълта ми е къде съм допуснал грешка и защо така се получава ако има някой компетентен нека каже :help:

Редактирано от P_e_6_0_1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На празен ход също не отчита вярно, ако не е програмиран правилно :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е да но 39 л на час на празен ход и като даваш гас намалява ? За това питам да не съм сбъркал нещо и за това да е така

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно такъв ефект съм наблюдавал и аз, не се притеснявай :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес след като открих че имам букса за реле за дневни светлини, се запитах дали няма да ми излезе късмета и с готова инсталация за МИД. Ако имам такава, бих си сложил МИД, но ако ще трябва да се правят кабелаци - не ми се занимава :biggrin: Та въпросът ми е: къде точно и конкретно каква букса/букси да търся? Доколкото прочетох, около и зад жабката, но може би има и други места? Някой може ли да ме ориентира със снимка какво конкретно търся, т.е. как изглежда например готовата голяма букса на ТИД-а, или как изглежда буксичката за лостчето на чистачките и къде се намира точно? Ако не бях видял снимки на буксата за релето и не знаех как точно изглежда, нямаше никога да го забележа. Но знаейки че е там, го намерих навряно по невероятен начин :biggrin:

Надежда че имам готова инсталация ми дава фактът, че колата е от края на 1997 г., както и че имам свободна стандартна букса със (засега) неизвестно предназначение край казанчето за течността за чистачките. Имам и всички екстри без подгрев на седалките.

Благодаря предварително на всички отзовали се с обяснения и снимков мат'риал. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да разглобяваш има много лесен начин да разбереш дали имаш фабрична инсталация за Бордови компютър ( MID) ..

Отваряш капака с предпазителите и гледаш буксата за диагностика. Ако имаш пин8 най-горе в ляво - значи имаш инсталация.

34448925ek3.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам пин 8 на диагностичната букса :sad-smiley-050: бе убито всичко детско (и МИД-ско) в мен :sad-smiley-046:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам борд комп. може ли да се върже към газовия инджекцион и да ми измерва и на газ всичко това, разбира се и на бензин.Когато сам на бензин да показва на бензин а когато сам на газ да показва на газ

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да ви питам следното нещо- моята кола е Astra, 95-та година произведена, мотора е C18XEL. Немога да разбера защо е 10 пинов диагностичен куплунг. И въпроса ми е дали има начин като при 16 пиновия да се разбере дали имам фабрична инсталация за MID. И другия ми въпрос е свързването му е като на колите преди 94г или има някакви особености. Благодаря ви предварително.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи диагностичния куплунг е 10 пинов . да поясня и аз съм с астра същата година и мотор. Чети в темата и свързвай като за 10 пинова букса.

инсталация може да разбереш като махнеш ТИД-а и да видиш дали има голям куплунг до другия или да видиш на диагностичната букса дали на местата където трябва да закачиш МИДа има пинове или са свободни (празни тоест нямат металните пластини )като е обяснил и БЕОС няколко мнения по нагоре в темата . Но аз нямах гледах рових ама не и накрая се хванах и прекарах няколко кабелчета пробих няколко дупчици и така

действай не е нищо сложно и страшно просто следи описанието на беос внимателно , а ефекта е уникален поне мен много ми хареса накрая :th_up: :th_up:

УСПЕХ

Редактирано от C_18_XEL

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За много години сложих успешно МиД а бях с Дид от астра Гси 20хе моментния разход не е достоверен но на място ми дава 5 литра на час с 16се мотора съм та въпроса ми е има ли такъв вариянт да ми човърка нивото на бензина че стрелката маалко се позасилва надоло :) пък и дали може и къде да се програмира компа да отчита верно защото в Плевен нямаме Опел Дилъри

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За много години колеги, живи и здрави. :th_up: Искам да попитам, на кола без електронно управление на двигатела, като моя например, няма дебитомер, и ГНП-то не е с електроника, а механично, може ли да се сложи МИД? Ясно ми е че разхода няма да го показва, но другите "екстри на МИД-а" ще ги показва ли вярно? :blush:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Среден и моментен разход няма да ти показва .. но ако направиш ПЪЛНО включване с модула за проверка за изгорели крушки може да имаш всички останали екстри:

- Предупреждение за ниско ниво на антифриз

- Предупреждение за ниско ниво на течност за чистачките

- Предупреждение за износени накладки

- Предупреждение за изгорели фарове или стоп светлини

- Хронометър

+ До сегашните от TID ...

- Външна температура

- Слушана станция или номер на песен ако си с фабричен касетофон и/или CD ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
За много години сложих успешно МиД а бях с Дид от астра Гси 20хе моментния разход не е достоверен но на място ми дава 5 литра на час с 16се мотора съм та въпроса ми е има ли такъв вариянт да ми човърка нивото на бензина че стрелката маалко се позасилва надоло :) пък и дали може и къде да се програмира компа да отчита верно защото в Плевен нямаме Опел Дилъри

няма как да ти играе стрелката от това то това е вързано паралелно на нея какъвто сигнал полъчава тя такъв и мида

а относно настройките доколкото съм запознат трябва сервиз на опел или някой много вещ в тия неща

някой ако знае друг начин нека го сподели че и аз искам всичко да ми е ок

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,някой може ли да качи някоя снимка на модула за проверка на изгорели крушки?

Благодаря предварително!!!

Редактирано от gizmo2812

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да каже дисплея го вързахме горе долу ама има следните проблеми. Не загасва при спиране от контакт и ми показва някакви грешки 121, 168, 171 и ми пише Diag Error 168- например, но не сме вързали лостчето за чистачките още. Дали проблемите идват от това, и дали някой може да ми каже какво точно можем да му изкараме на Ц16НЗ.

Редактирано от vanmukan85

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване