Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
beоs

Ето как: От Tid към Mid - Борд Компютър - Астра Ф

Recommended Posts

Ами то си е маса, до където ти е най-удобно - или най-близката такава, или до пин 13 на голямата букса на МИД-а, или до масата на малката букса на МИД-а.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както съм свързал кабела за скороста който е дали ще ми отчита правилно средната скорост ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
както съм свързал кабела за скороста който е дали ще ми отчита правилно средната скорост ?

Информацията за скоростта я вземи от таблото от голямата букса - има описание в темата .. не се доверявай на този който се ползва за усилване на звука при увеличение на скоростта ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;)

значи ще пусна едно кабелче от таблото

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и такааа ако някой се сблуска с проблем като на dido_co

става въпрос за С20ХЕ (мотора е от калибра)

при свързване на кабела които идва от ЕКУто открихме че на буксата на екуто няма пина които е за МИД-а но с помоща на beos намерихме кабела които е за диплея (черен с кафява лента ) отива на пин 32 (на буксата на екуто ) и го закачихме там и всичко сега е ОК

надявам се да съм полезен на хората с такъв проблем :OpelClubOnLine:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
и такааа ако някой се сблуска с проблем като на dido_co

става въпрос за С20ХЕ (мотора е от калибра)

при свързване на кабела които идва от ЕКУто открихме че на буксата на екуто няма пина които е за МИД-а но с помоща на beos намерихме кабела които е за диплея (черен с кафява лента ) отива на пин 32 (на буксата на екуто ) и го закачихме там и всичко сега е ОК

надявам се да съм полезен на хората с такъв проблем :OpelClubOnLine:

Днес реших да слагам МИД-а. Обаче отварям буксата от ЕКУ-то и какво да видя.. няма 14-и пин за дисплея :) а според указанията за C18XEL се използва пин 14 :). Сега разгледах схемата по подробно за Астра Ф/Бертоне и гледам че мид-а е на 32-и пин. Същия черно кафяв кабел.

Редактирано от ddinev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да черно кафяв е на дидо по същия начин беше

на моя мотор всичко си беше ок имах го 14 пин :bouncing:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
да черно кафяв е на дидо по същия начин беше

на моя мотор всичко си беше ок имах го 14 пин :bouncing:

само че излезе нов `двайсе :)) пина за MID-a не е на 32-и пин ами.. е на 42 :D хубавото е че кабелчето е уникално по цвят и не може да се сбърка.. друго черно/кафяво няма :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

закачай там и гас :th_up:

мисля че трябва да проработи при дидо поне се получи :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Teмата е много дъвкана... но имам въпросче. Мотора ми е Ц20НЕ стария мотроник - МЛ 4.1 и на него няма 32 пин. Колата е кадет с астрово табло, и въпроса ми е... видях че от инсталацията ми има изведен кабел от единия инжектор, който вероятно е за кадетския борд. Ако го закача на МИД от астра дали ще прецакам работата или на моя мотроник не може да се сложи МИД

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва си да опиташ,не мисля че нещо може да се обърка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно го дават от 3-ти инжектор да се вземе информация за консумацията. Кафяво-Чер кабел е в инсталацията на Астра Ф. Ако кабелът, за който говориш идва от 3-ти инжектор и е кафяво-чер - няма какво да се замисляш ;) Ако имаш pinout за твоя мотроник може да го разгадаем къде да го вържеш..

Успех! :wave:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги имам едно запитване на лостчето какво напрежение има и дали и на двата кабела без кафевия трябва да го има при мен идва около 5 волта само на единия на белия мисля благодаря ви предварително

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Принципно го дават от 3-ти инжектор да се вземе информация за консумацията. Кафяво-Чер кабел е в инсталацията на Астра Ф. Ако кабелът, за който говориш идва от 3-ти инжектор и е кафяво-чер - няма какво да се замисляш ;) Ако имаш pinout за твоя мотроник може да го разгадаем къде да го вържеш..

Успех! :wave:

Какво ще рече да имам pinout за моя мотроник? Ако вързвам МИД-а към инжектора, пак ли трябва да ползвам 21 пин като за връзка с ЕКУ? Питам, понеже тези дни би трябвало да ми пристигне джаджата, и не ми се иска да изгоря МИД-а с опити

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pinout е да имаш схема с описание кой пин за какво се използва. За МИД-а да, пак си ползваш пин 21, нищо че не идва от ЕКУ, то си е сигнал за разхода :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на някой да му се намира една голямата букса в повече за голямата става вапрос че с тези от компа нещо не мога да се справя а с истинска може да се справя или ако има някой колега които може да помогне да драсне

Редактирано от ficko

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Pinout е да имаш схема с описание кой пин за какво се използва. За МИД-а да, пак си ползваш пин 21, нищо че не идва от ЕКУ, то си е сигнал за разхода :)

Ами в такъв случай си имам pinout - аутодата. Ако имаш в предвид да проверя кой пин е за инжекторите, то това най лесното. Знам че на кадетите борда се включва там, даже мойта инсталация си има изкарана жица от единия инжектор(и 4те ползват един кабел). Въпроса е дали сигнала който трябва да влезе в МИД-а е същия, понеже четох мнения че инжекторите и изхода на ЕКУ-то били на различна честота, и дори и да станело, щяло да отчита грешно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги като се вьрже мид на корса б само на малката букса трябва ли да изпише нещо,защото вьрзах един и светват само лампите,или играе роля и голямата букса.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

голямата букса му е майката без нея нищо неочаквай да ти показва само ще свети че даже и часовника неработи

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ,си викам 4е е прецакан дисплея и за това нищо не показва.а то какво било.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свържи и масата на голямата букса, пин 13 е ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мтакаа... пак въпросчета относно тоя МИД. Днес монтирах МИД на една корса Б ц14нз. МИД-а е взет от астра Ф Ц20НЕ. Всичко беше закачено както си трябва. Всички функции бачкат, сложих резистор за резервоара че да отчита верно, както и свтрзах МИД-а с буксата за диагностика и ЕКУ-то на колата. Като запалим обаче, моментния разход си стои на 0. Нормално ли е това? Дали се дължи на това че колата е евентуално астрата е била след 95-та година а корсата е 93? Ще се оправи ли с препрограмирането, или да търсим някакъв проблем?

П.С. Дано някой разбиращ види темата на време че утре отиваме да препрограмираме :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен има някъде проблем .. не би трябвало да отчита "0" може да отчита грешно но не и нула ;) .. сигурен ли си че правилно вземате сигнала от ЕКУ-то? Букса А пин2? Виж в аутодата кой е и бройте правилно да не би там да грешите или нещо в самият МИД да има откачено .. То утре ако ще отивате на програмиране ще си каже само какво му е .. но разгледай пак "слабите места" за липсващи показания за разхода...

Успех! :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МИД-а заработи, и стои много яко на корса Б. Обаче... тоя пин А2, не съм убеден че е верен :D когато МИД-а е вързан в А2 не отчита нищо. Даже борда е програмиран за ц14нз. Кода е 100, и съвпада точно с наща кола. Късмет че се отървахме от програмирането. Обаче съм на 99% сигурен че сигнала не се взема от пин А2. Даже и в разни немски сайтове четох, че хора дето се опитват да сложат МИД на ц14нз и ц16нз, имат проблеми с разхода. Ще умувам следващите дни, и ще разцъквам немските сайтчета, дано открия отговора. Изключвам кабела да не прави контакт, или да е грешния пин, понеже го проверих повече от 20 пъти хаха. За сега остава в инжектора, но като че ли не отчита много правилно. Дава среден разход 8,5 градско, както и когато настъпиш на висока предавка с ниска скорост, показанията остават около 6-7, което ми се струва странно.

П.С. От каде може да се вземе информация за грешките при диагностика на МИД-а?(тези които се изписват като се удари пин Г от буксата за диагностика на маса)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване