Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
beоs

Ето как: От Tid към Mid - Борд Компютър - Астра Ф

Recommended Posts

Имам няколко върпроса,значи на копчетата за има 3 кабела,два който влизат в Борда и остава един кабел,къде да го вържа? мисля че е маса? Друго е някой да ми обясни дали имам Кутия за крушки и къде стой за да знам, Датчкиа за налягане на маслото каде стой? И тея който остават като МАСА може ли да ги вържа към Х19 букстата на 3-тия пин т.е. МАСА ?? благодаря :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, на ръчката третия кабел е за маса, та той, както и всички други маси може да се вържат примерно към маса от Х19 или друга обща маса. Кутията за крушки на астрата мисля, че стои някъде под левия вътрешен пластмасов праг при снопа с кабели, но почти съм сигурен, че няма да я има...Датчика за налягане на маслото не съм сигурен, че конкретно играе роля за бордкомпа, по-скоро датчик за ниво на маслото, който се намира в самия картер, също няма да го има...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Точно така, на ръчката третия кабел е за маса, та той, както и всички други маси може да се вържат примерно към маса от Х19 или друга обща маса. Кутията за крушки на астрата мисля, че стои някъде под левия вътрешен пластмасов праг при снопа с кабели, но почти съм сигурен, че няма да я има...Датчика за налягане на маслото не съм сигурен, че конкретно играе роля за бордкомпа, по-скоро датчик за ниво на маслото, който се намира в самия картер, също няма да го има...

Благодаря ти :) Значи само тея кабели който са описани връзвам другото да не се старая за крушките за течност на спирачките и т.н. дачиците? :) Днес наварзах повечето и борда светна ама остава към пц-то и т.н. да го навържа утре ще пита как е дано стане :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз лично това за накладките нямам намерение да го правя, създава проблеми после...За ниво на маслото трябва да се сменя картер, пък такъв с датчик за малкия блок е 1 на 1000000 едва ли не. За проверка на крушките ако си с ксенон айде още главоболия за да не светка проверка при включване на фаровете. Най-лесно и ефективно е да си сложиш казанче за течност на чистачки с датчик (също не е кой знае какъв келепир, тъй като много рано се вдига поплавъка и трябва да наливаш доста често, за да не свети проверката) и капачка с датчик за ниво на разширителния съд - това вече наистина може да е полезно.

Успех!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така съм навързал всичките тези на маса,но мисля да ги изведа някъде кабелите там до левия праг мисля,че имаше маса че на масата на Х19 сигурно 10 маси върху един кабел е много претрупано.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си възрах борда и съм много доволен ! :) Което ме итнр каде да отива в софия да си препрограмирам за моя мотор ??? благодаря ! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в сервизите на опел-Булвария,София Ауто и тук във форума имаше колега който ги програмираше,търси Помагащ.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Днес си възрах борда и съм много доволен ! :) Което ме итнр каде да отива в софия да си препрограмирам за моя мотор ??? благодаря ! :)

Качил съм едни PDF файлове с кодовете на първата страница 2-рото мнение .. само трябва да избереш година и останалите опции ;).. При теб трябва да е

43 или 46

43 ще рече - Измерване в километри, на Английски език, с код за твоя мотор, скоростен импулс за табла преди фейслифта 8850 и ако си с оригинално касетофонче или CD ще ти показва инфо на дисплея на колата ...

46 е същото без да ти показва инфо на дисплея .. така че по-добре го слагай да е 43

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Качил съм едни PDF файлове с кодовете на първата страница 2-рото мнение .. само трябва да избереш година и останалите опции ;).. При теб трябва да е

43 или 46

43 ще рече - Измерване в километри, на Английски език, с код за твоя мотор, скоростен импулс за табла преди фейслифта 8850 и ако си с оригинално касетофонче или CD ще ти показва инфо на дисплея на колата ...

46 е същото без да ти показва инфо на дисплея .. така че по-добре го слагай да е 43

Добре,значи трябва 43 код слагам,но как сам да го сложа какво ми трябва ? Или някой който има да ми го намери и да го оправя??

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сам няма как да го смениш/препрограмираш. Трябва ти диагностичен интерфейс от типа на ТЕХ, Аутоскенер, Оп-ком..Има колеги с такива, които могат да ти свършат работа или в официалния представител, ще ти струва грубо 20-30лв :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от утре почвам да страдам и аз с връзването :wave:

и тука ще питам ако има нещо неясно

въпрос първи

трябва ли да прекарвам кабел до таблото където да чете километрите или имам на букса Х19

и ако може някой да ми обясни наименованията на буксите кои са точно те

Х 19 и Х 20 разбрах че са тия на дисплея едната е малкта а другата голямата

но за другите незнам къде се намират

и още едно въпросче кабелите които пише дублира се към букса Х20 махат ли се от Х19 или само се замоства между двете букси

Редактирано от C_18_XEL

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пускай кабел до таблото, без това ще ти трябва за ниво на бензин .. и ще отваряш за монтаж на лостчето .. а за дублирането на кабелите - въпрос на избор .. другите букси ще ти кажа къде се намират като опреш до тях :) Х9 е в прага до ЕКУ-то .. Х5 и Х6 ако ти трябва да подкарваш чек контрола ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мсиля утре да подкарам основните функций температурата и часът

а другото като се запролети

може ли да стане така или трябва всичкото на куп

а какъв е тоя чек контрол ще ме светнеш ли

а лостчето е монтирано от преди 2 седмици

Редактирано от C_18_XEL

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Х21 е голямата (16-пинова) букса на таблото, Х13 е диагностичния куплунг. Според мен пускай всичко наведнъж, няма какво да се занимаваш 2-3 пъти.

Чек контрола е една кутия, която стои в левия праг и се вързва към инсталацията на колата от едната страна и към МИД-а от другата страна. Реално проверява за изгорели крушки на фаровете и на стоповете.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи мисля това да не го ползвам ще мина и без него

а ще видя как ще са нещата но наистина сега нямам време да вързвам всичко и затова ще е напролет сега ако успея да го подкарам ще е добре

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и само едно нещо има неясно още кой пинот Х20 отива към диагностичната букса и там на кой кабел се закача

и другото къде трябва да закача кабелите които са за скороста и за нивото на горивото

ивинявам се ако просто не съм дочел и затова не съм разбрал но четох темата много пъти и не ми стана ясно :blush:

Редактирано от C_18_XEL

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
а лостчето е монтирано от преди 2 седмици

А малката буксичка с кабелчетата къде я включи? Да не би да си от малкото късметлии с подготвка за монтаж на MID ? :)

Ако е така си готов .. само трябва да откриеш къде ти е синята букса - обикновенно е около и зад джабката :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си със стария диагностичен куплунг (10-пинов) пускаш и двата от Х20 - pin 14 при pin G от диагностичния и pin 15 при pin D от диагностичния (броят се по букви - A,B,C,D...). Ако си с новия куплунг (16-пинов) пускаш само pin 14 от X20 на МИД-а към pin 8 на диагностичния, тук се броят по цифри.

Иначе за да ти тръгне МИД-а трябва поне маса да му пуснеш на голямата букса на pin 13.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами пробвах да я включа към мид-а обаче той само светна

как трябва да разбера дали имам подготовка или нямам

гледам че моята малка букса има 12 кабелчета а тази където е на мид-а има само 9

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
А малката буксичка с кабелчетата къде я включи? Да не би да си от малкото късметлии с подготвка за монтаж на MID ? :)

Ако е така си готов .. само трябва да откриеш къде ти е синята букса - обикновенно е около и зад джабката :biggrin:

за коя малка букса с кабелчета става въпрос за Х19 или за кабелчетата от бутоните

Х19 само светна

Редактирано от C_18_XEL

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
за коя малка букса с кабелчета става въпрос за Х19 или за кабелчетата от бутоните

Х19 само светна

Малката букса на лостчето - за нея питах - ако я имаш и когато си слагал лостчето си я намерил, то това е знак че имаш инсталация и за МИД-а ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не я намерих значи нямам инсталация за съжаление :unsure:

ще се прекарват кабелаци няма как :sad-smiley-046: :sad-smiley-046: :sad-smiley-046: :sad-smiley-046:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един въпрос още на лостчето са ми 3 кабела къде на кой пин отива третич кабел от лостчето (кафяв ) мисля че беше

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Белия е R на лостчето , червения е S, кафявия е масата :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само че кафевия ходи ли до дисплея и ако ходи на кой пин отива

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване