Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble

Recommended Posts

Здравейте на всички,малко съм нов тук (във форума имам предвид),така че ако съм збъркал мястото на темата ще ме извините.Отскоро имам ксенон на фаровете H1,но оригиналните фарове Valeo са с рефлектори,а те не могат да разпределят както трябва светлината от ксенона.Намирам по тунинг магазини оптични фарове (лупи),но навсякъде ми казват че са само повече за декорация и нямат ел.регулиране.Кажете ми имате повече опит от мене във форума,откъде и на каква цена мога да си закупя такива фарове само че нали както си м е редът със ел регулиране.Ксенона е OSRAM Xenarc,изръсих се повече от достатачно за него и да Ви кажа никаква разлика няма от китайския бранд.Само цената е солена.

Редактирано от valio_78

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,да ти кажа и аз от скоро съм с ксенон Н4 Би ксенон и съм с обикновените рефлекторни фарове на Корса Б.Като гледам фаровете с лупи само насочват малко повече светлината и те заслепяват като ги гледаш отпред.Моя е Луксима и мога да кажа,че съм повече от доволен. :opel_forever:

Редактирано от Corsa`99

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а да споделиш колега от куде да си закупя качествен ксенон h 4 6000к ... и дали ще свети добре на обикновенните ми фарове и аз сум с корса Б ... или пук даите саит за фарове ? ако може

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
а да споделиш колега от куде да си закупя качествен ксенон h 4 6000к ... и дали ще свети добре на обикновенните ми фарове и аз сум с корса Б ... или пук даите саит за фарове ? ако може

До колкото разбеах Н4 ксенон само на късите ако искаш - можеш да си земеш ама китайски или турски.Но според мен не си струва защото разликата в цените на ксенона и на Б-ксенона са не големи.

А за това дали ще свети ДА и то много добре!!! .Аз на мойта Корсичка и сложих http://luxima.bg/index.php?&tid=1&vid=&pid=56 ( само,че крушките ми са 35 вара),а иначе на луксима ми казаха че били много добри - даже ги дават с 2 години пълна гаранция.

Ето ти линка на сайта http://luxima.bg/

А ако имаш пари за харчене - си сложи ангели - те са с лупи,но незнам дали са Н4.С тези фарчета Корсата става "мечка"

Редактирано от Corsa`99

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отскоро имам ксенон на фаровете H1,но оригиналните фарове Valeo са с рефлектори,а те не могат да разпределят както трябва светлината от ксенона.Намирам по тунинг магазини оптични фарове (лупи),но навсякъде ми казват че са само повече за декорация и нямат ел.регулиране.Кажете ми имате повече опит от мене във форума,откъде и на каква цена мога да си закупя такива фарове само че нали както си м е редът със ел регулиране.

Рефлекторите разпределят светлината даже по-добре, но там е проблема, така заслепяваш насрещно-идващите коли. Трябва да си регулираш фаровете да бият надолу, защото рефлектора разпръсква ксеноновата светлина много повече от лупи.

Тези оптични фарове ... да нямаш предвид кристални фарове (angel eyes)? За Вектра такива фарове са с опция да им присадиш машинки за ел. регулиране от оригиналните фарове, за Тиграта не знам, но провери фаровете на FK (може да се свържеш с този човек http://www.kz-tuning.com) Да не говорим че ако не товариш чували с картофи в малкото ѝ багажниче не ти трябва тази екстра.

Като гледам фаровете с лупи само насочват малко повече светлината и те заслепяват като ги гледаш отпред.

Ти фар който не заслепява виждал ли си? Освен ако не свети :))) Зависи от каква височина го гледаш, не мислиш ли???

и дали ще свети добре на обикновенните ми фарове и аз сум с корса Б ... или пук даите саит за фарове ? ако може

За светене ще свети, стига да не вадиш очите на другите ... трябва да набиеш рефлекторите много надолу!

По-горе дадох един линк, не правя реклама, просто човека е достатъчно сериозен ....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега не мислиш ли че фар с лупи който ти насочва светлината точно в очите ще засляпява еднакво с рефлектора който разпръсква светлината навсякаде!?

Се едно да ти светнат с диод пред лицето,и с обикновен прожектор

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно колеги извинявам се и аз гооворя за ксенон h 4 bи ксенон ...може и фарчета с ангелски очи но незнам там как седи работата защото като ги гледам има място за 2 крушки ... и незнам дали ще стане тоя би ксенон ... да не стане да се прекарам ето ги фарчетата които сум харесал аз ... с колко крушки са ако може да ми кажете ? http://www.redline-tuning.com/0/avtomobili.../farove-19.html

а и дали вурвят комплект с крушките ?

Редактирано от vencity

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ами колега не мислиш ли че фар с лупи който ти насочва светлината точно в очите ще засляпява еднакво с рефлектора който разпръсква светлината навсякаде!?

Се едно да ти светнат с диод пред лицето,и с обикновен прожектор

Според теб как ще спреш да се заслепяваш ако си светиш в очите с диод и с прожектор ... като мръднеш диода 1см на ляво или като мръднеш обикновенния прожектор 1см на ляво???

точно колеги извинявам се и аз гооворя за ксенон h 4 bи ксенон ...може и фарчета с ангелски очи но незнам там как седи работата защото като ги гледам има място за 2 крушки ... и незнам дали ще стане тоя би ксенон ... да не стане да се прекарам ето ги фарчетата които сум харесал аз ... с колко крушки са ако може да ми кажете ? http://www.redline-tuning.com/0/avtomobili.../farove-19.html

а и дали вурвят комплект с крушките ?

За тези фарове Н4 няма да стане, крушките са Н7 или Н1 не съм сигурен .... за тях ти трябва комплект Ксенон за къси и още един комплект за дълги (по желание)

Фар4етата са с отделни крушки за къси и дълги , демек двусекционни. Ако случайно вървят в комплект с крушки те ще са халогенни.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ЦИТАТ - незнам защо но се получи така(не както когато някой цитира) моля да ме извините за което!!!

Според теб как ще спреш да се заслепяваш ако си светиш в очите с диод и с прожектор ... като мръднеш диода 1см на ляво или като мръднеш обикновенния прожектор 1см на ляво???

край на цитата...

1во - аз не говоря да си сложиш диода на 1 см от окото или на 10 см.Ти като шофираш на и метър от колата ли се разминаваш?

и не мисля че когато някой с лупи или с обикновен рефлектор като види че има кола срещу него ще тръгне да си мести фаровете на ляво или на дясно.

Но виж сега!!! Споерд мен този спор който водим е излишен.Най добре е да се спрът две коли една до друга и да се види коя заслепява повече и коя по малко.

а за колегата с кристалните фарове - най добре е 1во да си купиш фаровете и после да купуваш ксенона.Иначе тези ангели които си си избрал са невероятни!!!

Редактирано от Corsa`99

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със ел регулиране се съмнявам да има, но мога да кажа определено че и без регулирането съм много доволен от FK-то което е реално производство на DEPO. Свети страхотно почти където трябва само(след регулирането). Преди това бях с оригиналните фарове и ксенон на Н4 на тях, ефекта от лупата е поразителен(ама трябва хубава лупа, тая определено е по-добра от сонарската) ако е хубава лупата понеже насрещните се заслепяват само ако колата е на баир или по някаква друга причина са попаднали в осветяваната област иначе фара се вижда съвсем нормално а лупата свети в приятен бяло-зеленикав цвят(с 5000К хенон съм). FK-то могат и да се регулират добре за разлика от сонара. Та... това е за астра фаровете, за тигра трябва да ти каже някой по-запознат. Мисля че нямаш особен избор освен оригиналния фар има само този до колкото знам

http://www.kz-tuning.com/Pages/Opel/Tigra.html, може да има и някакви щури скъпи изпълнения на hella или някой подобен топ производител но... Такива фарове имаше compacta като караше тигра, тук не го знам дали е регнат, но в ОКБ го има с този ник.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
със ел регулиране се съмнявам да има

Не, но на моите примерно може да се присадят машинките от оригиналните фарове и вече имаш ел. регулиране. Не съм го направил, щото ме мързи да ги свалям, ма и това ще стане. Панелите са едно към едно идентични. Проучи, при теб също трябва да е така.

Редактирано от IGNEV

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

namerih novi

Редактирано от vencity

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря колега за отгожова беше мн изчерпателен ...но след като порагледах още се спрях на др фар тоя вече с h4 bksenon ето го и него http://www.avtosklad.bg/41/%D2%F3%ED%E8%ED...+B+(93-00).html 4 или 5петото фарче съм харесал по точно ще е 5-то защото сега сум с ел фарове а само 5тия фар има тази опция да е ел фар :):love_opel:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега,да ти кажа и аз от скоро съм с ксенон Н4 Би ксенон и съм с обикновените рефлекторни фарове на Корса Б.Като гледам фаровете с лупи само насочват малко повече светлината и те заслепяват като ги гледаш отпред.Моя е Луксима и мога да кажа,че съм повече от доволен.

Колега, фаровете с лупи насочват не малко, ами много точно светлината и се прави точно с тази цел да не се заслепява. При рефлектора няма такова нещо, той разпръсква навсякъде. Заслепяването от коли с рефлектори в доста по-голямо. Лупа може да те заслепи само ако караш централно срещу него, кудето е насочен светлинния сноп. Ти колко често караш централно срещу други коли? Ако заслепяваха повече защо всички нови коли с ксенон ги правят с лупи? Има закон според който на колите с фабричен ксенон трябва да са с лупи и с пръскачки на фаровете.

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване