Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Frost

Автоматично вдигане на стъклата при заключване

Recommended Posts

Така, искам да си я направя тая екстра на моята кола. Пробвах по този начин image002.jpg

но кабелите в астрата явно са друг цвят, а не като на вектрата. Та, въпроса ми е, кои кабели трябва да свържа, за да стане екстрата?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това съм го намислил тея дни на моето корсе и се каня от цяло лято .... до колко то знам ,поне на мен ми елесно да разбера кои е кабела защото аз слагах ел.стаклата ,но за астричката ако можеш да отвориш вратата и да видиш кои е кабела за постоянния ток .... ще го направиш

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си го направих това на моята Корса в началото на лятото :)

При мен стана много лесно...Само с едно реле за време,което захраних от алармата.

Ако искате мога да ви обясня някой от моите познания...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега я сподели какво е това реленцеее ,гледал съм че се продават такива датчици като заключиш и да се дигат стаклата ... аз знам че също може от централното да се пусне кабел към стаклата само че доколкото съм запознат трябва да е свързан към прекъсващотото захранване ,демек когато загасиш колата по този кабел няма ток ,а ако заключиш се подава сигнал по него от централното и все едно колата е на контакт и се затварят стаклата ,дано да сте ме разбрали че така го обесних :blink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип съм чел, че става само със свързване на тези два кабела (поне при вектрата). Тва за таймера, не е ли само ако стъклата не се вдигат автоматично когато задържиш 1-2 секунди. Ако е за това, астрата го има това и предполагам не трябва. А някой знае ли кои са тези кабели - за централното и за ел. стъклата?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Вектрата се обърни към sex_niki - той си го беше правил и май наистина става само с някви си кабелчета.Но за Корсата,поне аз цял ден се мъчих да ги намеря но без резултат...

А релето което съм сложил аз,подава ток на копчето само 3 сек. и стъклото вече си се затваря до край...Но самото реле има потенциометър от който може да се регулира времето на подаване на ток,което ще рече,че става и за коли на които трябва да задържаш копчето докато се затвори стъклото.

Управлението на релето се подава от алармата.

1во трябва да се намери по кой кабел алармата пуска сигнал към централното САМО ПРИ ЗАКЛЮЧВАНЕ!!! а не някаде си от централното,защото тогава и при откл.и при закл. стъклата ще се затварят :)

Работата след това е много проста...

Вземаш един директен + от акумулатора,отваряш копчето,изключваш контактния ключ и подаваш + на някое кабелче на копчето,за да видиш кога стъклото ще започне да се вдига.И след като си закачил реленцето,вземаш му захранването от релето и го закачаш на това кабелче което си открил че затваря стъклото...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после я направих екстрата. Ето снимки (не съм ги правил аз), между кои кабели трябва да направите връзка

1f4c15cb3443d24b526bbd2d9677e81d_920x0.jpg

088370ac1c83bf08d2a4e4b3a7166eb6_920x0.jpg

А по принцип, за да стане трябва да имате комофрт модул т.е. като заключвате колата с ключа (не от дистанционното) при задържане в завъртяно положение трябва да се вдигнат стъклата. А преди това трябва да активирате комфорт модула. Ето как ми го обясни един колега:

Даваш на контакт-натискаш бутона за смъкване и държиш без да пускаш.Като стигне в долно положение го задържаш още 5-6 сек. и се чува едно цъкане,пускаш го и до горе по същия начин.После изкл. от контакт.Правиш го същото и за другия прозорез.Ако и тогава не стане да се вдигат с ключа значи нямаш конфорт функцията.

Когато вържете кабелите във вратата, трябва да се повтори активацията на модула... Надявам се да съм го написал разбираемо... :blink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го направих имам астра XE16XEL 98 COMFORT работи перфектно само сварзах кабелите :biggrin: .Благодаря на колегата аз инфото и снимките :th_up: .Ако някои иска 6те кача видео как работи . :opel_forever: :opel_forever:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
А за вектра б някой знае ли дали е същото

Да става в синият форум има подробна информация как става на Вектра Б

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да.За ВектраБ и АстраГ е едно и също без никакви разлики. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да го е правил на Астра Ф??? :unsure:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
А някой да го е правил на Астра Ф??? :unsure:

Не става за Астра Ф! Машинките са различни от тези на Астра Г, Вектра Б и Омега Б .. Гледах, че на Вектра А машинките са с 5 кабела и също може да се изпълни същата схема.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Не става за Астра Ф! Машинките са различни от тези на Астра Г, Вектра Б и Омега Б .. Гледах, че на Вектра А машинките са с 5 кабела и също може да се изпълни същата схема.

:sad-smiley-046:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен /на Астра G/ изглежда имам този комфорт модул и стъклата се вдигат автоматично при натискане на копчето на алармата за активиране.Не съм пробвал как е когато заключвам колата с ключа.Но само да вметна,че ако разкачите акумулатора и после го скачите функцията не е активна.Трябва да се активира по описания начин.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравите колеги. Имам следното питане: Някой знае ли дали има разлика в машинките за ел. стъкла при кола с две врати и с четири врати. Говоря за Астра G, ако има значени. Предварително се извинявам, ако този въпрос го има в друга тема. Рових, не намерих нищо, за това питам тук.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да попитам и аз по темата имам астра г и стъклата ми се вдигат само ако задържа ключа а с бътона не става на ключа как мога да си го програмирам

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става с програмиране. Става с преправяне на схемата на инсталацията. Може да го вържеш към двойното заключване - примерно...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване