Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
vencity

Car400/cdr600 модификация с трансмитер за Mp3

Recommended Posts

Здравеи колега. Какво не ти тръгва.Защото аз съм с ccr600 и всичко си работи нормално вече година и нещо. Кажи по точно какво не тръгва че ако може с нещо да помагам. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи при CAR400 кафявата и синята жичка отиват на маса, а червената на плюс - това към захранването на трансмитера и нямам проблеми, свири ми от както е направена темата :) , но на CCR600 не иска да тръгне касетофона, когато махна синята жичка - тръгва и свири без проблем радио, като сменям от сорса се сменя за момент, но нямам звук от трансмитера.. в момента когато дам някъде на маса синята жичка от цветнят лентов кабел и звук от трансмитера се получава и то не отначало на песента ами до къде е стигнал да свири .. ако я махна, автоматично се включва радиото - все едно касетката е свършила - замислям се, че може би не му се включва автореверса за да тръгне "другата" страна на касетката - лошото е, че много отдавна отстраних механиката и сега не знам кои жички следят дали лентата на касетката е опъната за да "обърне" на другата страна .. Страно, че при CAR400 нямах никакви проблеми с това! Но понеже CCR има по добър усилвател, а и на CAR400 ми трябва едното чопче което държи панела да го дам на колегата ми който от скоро е собственик на Зафира А но с счупено чопче на панела на неговото CDR500 и викам си, хайде ще направя CCR600 да ми свири, а другото ще го ползваме за части .. но уви! Гледам колегите решават проблема с релета и т.н .. Не вярвам да е толкова различно от CAR400.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При CCR600 главата не е опряна постоянно в лентата когато имаш касета в механиката, а само когато си включил на касетофон. При превключване на радио или изключване на касетофона, механиката дърпа главата назаде за да не е постоянно опряна в лентата.

Точно синята жичка е на ключето което следи дали главата е опряна в лентата. За да ти пусне звук като минеш на касета трябва да имаш връзка между син и кафяв, иначе няма как да стане. За това и като дадеш на маса синята имаш звук, а когато я отделиш тръгва направо радиото защото касетофона си мисли, че си извадил касетата.

Тука идва проблема, че ако оставиш постоянно вързани син и кафяв, не можеш да изключиш касетофона, защото при оригиналната механика при изключване, тя дърпа главата от лентата, по този начин разпада връзката между син и кафяв и изключва касетофона. За това и ползваме това реле, понеже трябва да измислиш начин при изключване или сменяне на радио да се разпада син кафяв и съответно при включване на касетка да има връзка между син кафяв, за да имаш звук от трансмитера.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох , четох и гледам ... абе хора за какво ги модвате тея интерграли , за вас транзистори няма ли :) ?

Тея ТДА-та вътре са архаични , с чиповете от фм трансмитерите влошавате още качеството (СНР до към 40 ДБ ? )

Ако толкова държите на интергралите :http://www.bgaudioclub.org/forum/viewtopic.php?t=10754 - истинските ТА на тошиба са с доста добър СНР покзател както и са ефтини , също и работят на 12 Волта прав ток ... нуждаят се от отностително малък радиатор ... И могат да бъдат ползвани с различни източници , което включква портативни СД плеъри до изходи от лаптоп . НЕ се занимавай да търсите под кокошката кон ... с модване на стари ТДА-та .

Горното е ефтин вариянт разбира се ! Има и доста по-скъпи , ако някой се интересува как да си пусне компа в колата да казва имам модове за компютърни захранвания .

Поздрави

Иван

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
...

Точно синята жичка е на ключето което следи дали главата е опряна в лентата. За да ти пусне звук като минеш на касета трябва да имаш връзка между син и кафяв, иначе няма как да стане. За това и като дадеш на маса синята имаш звук, а когато я отделиш тръгва направо радиото защото касетофона си мисли, че си извадил касетата.

Тука идва проблема, че ако оставиш постоянно вързани син и кафяв, не можеш да изключиш касетофона, защото при оригиналната механика при изключване, тя дърпа главата от лентата, по този начин разпада връзката между син и кафяв и изключва касетофона. За това и ползваме това реле, понеже трябва да измислиш начин при изключване или сменяне на радио да се разпада син кафяв и съответно при включване на касетка да има връзка между син кафяв, за да имаш звук от трансмитера.

Абсолютно! Но това го има явно само при CCR600 защото реализираната ми схема с CAR400 не правеше такива номера .. За сега си го реших проблема примитивно. Направих така, че капака за касетката който се вдига когато се мушне касетка да има пластинка с синята жичка която при поставяне на флашката в USB-то ( което ми е в отвора за касетката) надига капачето и контактува с маса. :) Простите неща работят :biggrin: проблема че за да изгася касетофона трябва да извадя флашката- но така няма да я забравя и да вкарам лоши помисли на някой да си я присвои...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих и аз тази доработка на Кар 400, но при мен не става. Моят касетофон е по-различен от тези на руските снимки, пак е кар400, но крайното стъпало е с 2 чипа, а не с един, както е на снимките и радиатора му е яерен а не меден. Може би и затова не тръгва. Значи проблема е че като пусна радио, то свири, а като превключа на дек изписва КАС 2, трансмитера тръгва, но след 5-6 секунди се рестартира и филиса прехвърля на тунер. Защо така се получава, някой има ли представа. Това се случва обаче при свързване на масата на трансмитера само със синия кабел от лентовия сноп. Ако ги свържа както дават руснаците маса на транс. със син и кафяв лентов кабел, въобще не иска да тръгне самия филипс, направо блокира. Какво се случва, някой може ли да помогне?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щракни го отворен какво представлява и как си го свързал и ще умуваме :wave:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето няколко снимки. Тук е след като върнах механиката на дека, просто щото не исках да съм без музика в колата, докато не реша проблема.

http://img841.imageshack.us/gal.php?g=p8180522.jpg

Та значи проблема е че като свържа към минуса на трансмитера синя и кафява жица, филипса забива и въобще не иска да тръгне. Като свържа само синя от лентовия кабел радиото тръгва, но пусна ли на дек, замисля се няколко секунди, дисплея на трансмитера светва, изписва "Уелкъм" дрън дрън и филипса сам си прехвърля на тунер.

Редактирано от andi

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

крайните не се виждат много добре от снимките , които си постнал , направо им напиши имената ...

обикновеннно се слагат по 2 крайни когато имаш предни и задни говорители - така че точките може да са повече от 1 :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2680r.jpg

При тебе схемата трябва да е тази :

26BX9.jpg

Но все пак огледай да не е вързан в куад мод, което ме съмнява...

Ако е горната схема търсиш електролита на 4/5 крак и 11/12 крак подаваш сигнала на + на кондензатора и си готов ( съответно трябва да замасиш масата ! - в обща точка )

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре колега, това ясно, но как ще превключвам от радио на УСБ. С реле ли да го направя? И защо при моя КАР 400 има разлика в крайното стъпало с този от линка на руснаците? Дали тази разлика не прави проблема с включването на УСБ-то вместо дека? Или грешката е в мен?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Българина се му е криво като неговото е друго , от това на другите - дори и когато е по-хубаво :)

Реле пък за какво ти е :) > нормален ключ какъвто имаш под ръка ще свърши работа ...

Включването на УСБ-то трябва фактически да е включването на дека - провери си волюм контрола ако имаш на усб-то ...

Редактирано от krokotam_

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа, реших проблема...

Като си купих от една морга друго касетофонче, този стария модел, с медния радиатор. Свързах МП3 - то и тръгна отмах. Обаче звука е ужас, особено във висиките отврат. Май ще се купува алпинче...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще помогнете ли искам да изкарам aux,че и аз да си свържа мп3 трснсмисер?Обаче искам да направя тази операция в/у сд.Става въпрос за clarion drb3675r.

Къде трябва да свържа буксата за аукса,ето схемата:

thumb_pdf.jpg

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги, аз имам под ръка едно касетофонче grundig но не му знам модела, някой запознат ли е кое къде се връзва за да се получи тази модификация

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
здравейте колеги, аз имам под ръка едно касетофонче grundig но не му знам модела, някой запознат ли е кое къде се връзва за да се получи тази модификация

На такъв въпрос ,май може да отговори само някой с кристална топка :wooow:

Ако не кажеш модела ,не очаквай смислен отговор :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На такъв въпрос ,май може да отговори само някой с кристална топка :wooow:

Ако не кажеш модела ,не очаквай смислен отговор :th_up:

намерих му модела, а той е sc303d

Редактирано от valll4o

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Имам няколко въпроса към успелите с модификацията.

При мен разликата е в радиото - моето е Samsung sc-6500.

Това е схемата на sc-6450, която е същата - http://archive.espec.ws/section826/file19915.html

На конектор CON 302 когато няма касета двата крайни кабела са на късо, а когато се сложи касетата - се прекъсва. Достатъчно ли е да сложа копче с което да се имитира, че има касета за да работи работи трансмитера? И другият въпрос мога ли от средния извод на същия конектор да хвана +12V за захранване на трансмитера? Снимки в момента не мога да приложа, но и все още нищо не съм направил, само съм разглобил радиото и трансмитера и се ориентирам.

Благодаря предварително

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абре момци пълен новобранец съм и във форума, и при автомобилите, ноо жичките и поялниците са ми мания .... харесва ми да сглобя нещо простичко и да тръгне в ръцете ми .. не съм правил кой знае какви сложни неща, нооо аудиото в колите от малък ми допада почти приключих озвучението на моята Вектра Б, но много ми се иска да разбера наистина ли чрез този мод се постига обещаното (едва ли не 2x) качество и, ако е така, смятате ли че пълен новак като мене би се справил с подобно нещо и дали на някого му се занимава малко по-подробно да ми обясни повечето неща :С води се, че не съм някакъв задръстеничък, бързо схващам, но тази тема ме кара да се чувствам адски прост :icon_lol: някой би ли ми помогнал :С ще се справя ли :?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Качеството определено е в пъти по добро, и няма смущения като при подаване на сигнал през трансмитера по радио честота! Ако си готов да се простиш с касетният механизъм на касетофончето си, няма какво да му мислиш. Вземаш подходящ трансмитер и почвай! Ако имаш въпрос задаваш - за това сме се събрали тук, да помагаме!

Успех!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,щом си на ти с поялника би трябвало да нямаш проблем с подобна операция,а тя е елементарна.Мога да ти подскажа как да си направиш копчета за превъртане на песните от трансмитера,аз съм със трансмитер от 15лв. вече цяла година и без проблем си работи.На сина на Вектра Б същата история и качеството е друго.Така че както колегата ти каза давай,а ние ще помагаме със съвети.Като взимаш трансмитер гледай да чете от 2 гигабайта нагоре флашпамет.

Редактирано от titan22

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕЕЕ...! Мерси, братя Опел-манияци!!! Притесненията ми се породени от това че нямам мнооого опит...като 18-годишен...Ще моля баща ми да ми помага, но наистина много съм благодарен,че се отзовавате! Готов съм на всичко да направя Вектрата БОНБОНЧее и ще се постарая...

Та... откакто се сдобих с возилото разполагам с ето този трансмитер click-me.gif Като качество, предлагано на нашия пазар ... този за сега се справя отлично за цената от 15лв Откачам, обаче, ако не чувам бас покрай себе си... Касетофона е без драскотинка. Мисля даже, че направо от кутия го сложиха. Волана също прави връзка с апарата без проблем! Аудиото в колата е оригинално, но тези говорители ми идват вече слаби...

Просто ме привлече твърдението относно подобреното качество и като се има предвид ДОБРОто качество, което ми дава трансмитерчето, няма как да не помечтая за пъти по-добър звук направо без пари. В момента слушам от флаш-2гб, miniSD-512, microSD-1гб... НЕ МИ ТРЯБВАТ НИКАКВИ КАСЕТКИ! Това, което ме дразни...захранването на трансмитера ...с всяко изключване на контакта ... филма почва наново...иначе качеството, преди да прочета темите по този въпрос, ме задоволяваше...

Искам да ви помоля, ако знаете някоя и друга далаверка(подобна на това с копчетата и превъртането), моля ви споделете!!! Ако смятате, че нещо ще ме улесни, не се срамувайте ! Гледайте на мен като на пълен бот. Опростете речта си до максималното възможно, с което да не ви създавам много неудобства...Ако избягването на определен термин ви се стори невъзможно, опитайте се с 2 думи да опишете...Разбира се, не прекалявайте. Ще се постарая и сам да се оправя, но разчитам на вас ако нещо не ми е достатъчно ясно...Дано не ви изнервя с някой тъп въпрос...

Вчера започнах да се запознавам с обстановката но БАМ! първото препятствие -нямам въпросните "щипки" или нз как се наричат по-точно, с които да сваля касетофончето.

Искам да попитам дали някой би могъл да сподели опростен списък с нещата, които са ми необходими по този проект :? да речем...кабел с определени спецификации, вид размер поялник...нещо такова ... всичко "необикновено" ...

И пак...благодаря много предварително, както и за бързия отговор! :)

Редактирано от htodorov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Вчера започнах да се запознавам с обстановката но БАМ! първото препятствие -нямам въпросните "щипки" или нз как се наричат по-точно, с които да сваля касетофончето.

Сподели какво точно ти е касетофончето. За повечето опелски касетофончета като CAR400 и CCR600 примерно не ти трябват някакви специални щипки.

В четирите края имаш по една дупка в която е завит по един винт с глава шестограм. Взимаш един шестограм, развиваш винтовете и в местата им вкарваш тънка и дълга отверка(или тел или каквото имаш под ръка). Като вкараш отверките ще усетиш как те освобождават законтрящите щипки, след което издърпваш целия касетофон и си готов.

Иначе и аз като човек направил мода, споделям мнението, че качеството на звука се подобрява неимуверно и въобще няма място за сравнение с качеството от трансмитера.

Ползвал съм, същия трансмитер като твоя.

Редактирано от bladegooner

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За CAR400 става въпрос ... най-важното съм забравил :D този вариант без щипки го бях чел, но едното момче е направило големи поразии така ... за това просто питам не знам може и да не е внимавал ама спомена, че професионалисти били възмотени :D след неговата намеса

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване