Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
vencity

Car400/cdr600 модификация с трансмитер за Mp3

Recommended Posts

Мерси Beos.

Разгледах нещата, почти всичко ми е ясно. Отивам да си всема трансмитер и го почвам :)

А като е стерео къде връзваш сигнала към касетофона? На линка е показан за моно сигнал.

Редактирано от bladegooner

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Мерси Beos.

Разгледах нещата, почти всичко ми е ясно. Отивам да си всема трансмитер и го почвам :)

А като е стерео къде връзваш сигнала към касетофона? На линка е показан за моно сигнал.

Само да вметна .. в момента има промоция на ОМВ :) ако заредиш гориво над 50лв ти подаряват Трансмитер - същият който аз ползвах за моята трансплантация .. виж дали още важи промоцията ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще отида до OMV да проверя, че днеска ходих да трите Техномаркета, Технополис и Метро и никъде нямаше стерео трансмитер.

Къде връзваш двата канала от трансмитера, тука е показано само за моно:

9bca63343621.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Къде връзваш двата канала от трансмитера, тука е показано само за моно:

Това са ляв и десен само .. масата е обща ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахааа, ясно, мерси, вече всичко ми се изясни. Само да успея да извадя касетофона по някакъв начон, че Гюнтер му е счупил 2 от щипките и се залавям за работа :)

Направих мода и съм доста разочарован.

Явно трансмитера които съм взел е доста куц, USB-то му така и не тръгна, само SD картата, забива когато си поиска и дистанционното не работи. Това до някъде може да се дължи и на мен, но най-лошото е, че звука е под всякаква критика. Ужастно дрънчащо на тенекия качество, не много по различно от това, ако си го включа направо в запалката. За това сега смятам да го махна и да си направя един вход за плеар и това е.

Освен това, този номер:

42c084f00f7e.jpg

не се получава при мене. Работи първоначално, но след загасяне на касетофона, подсвета му остава светнат и блокира.

Редактирано от bladegooner

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли идея защо по горе показания вариант не работи при CCR600? Идеята ми е да си направя вход към касетофона към който да включвам mp3 плеар/iPOD, като искам да вкарам сигнала на 2602 и 2605 за да мога да ползвам sourse бутона на касетофона за да превключвам между радио и плеар. Проблема е, че като свържа кабелите на буксата както е показано на картинката( а и както и трябва да е според мен след като разгледах механиката на касетата) касетофона тръгва, работи си sourse бутона и всичко е О.К. докато не изгася касетофона. След изгасянето му подсвета на касетофона остава активен и не приема никакви команди докато не изкарам буксата. Пробвах да свържа и жълт със кафяв, но резултата е същия. Моля за малко помощ, ако някой има идея защо се получава така и как мога да го оправя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, не си свързал нещо както трябва .. разликата е огромна от звука когато е през трансмитера и когато е директно .. Това за подсветката на плейара си мисля че нещо не е наред лентовия кабел когато си разкачал панела му .. имам и двата касетофона и не съм имал проблем с това нито с единия нито с другия .. Аз имах проблем с USB -то, но се оказа че проблема е във флашката ми .. тествах друга и с нея тръгна - та си взех една 2Gb .. има описание, че трансмитерите не разпознават по големи от 2Gb - ако твоята е по-голяма може там да е проблема! Какъв трансмитер си взе? Снимай или нарисувай на ръка как и кое си свързал - не вярвам да е толкова зле звука .. Интересно, че имах едни паразитни шумове и забавяне при смяна на песен когато чете от Мемори картата .. а когато е от USB-то звука е по добър, няма шум и сменя почти веднага песента .. Бутона за смяна на сорса превключва при теб Радио/Касетофон/Ченджър да не би от това да идва проблемът ти .. Имаш ли ченджър?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също имаше такива шумове като запаля колата. Иначе и аз имах проблем с флашката 4ГБ не искаше да я чете, но мисля че не е от размера а от бройката. Като пробвах с други 2 и 8 ГБ си вървяха без проблеми. Звука като е директно с кабел е много по-добър.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звука открих защо е бил толкова лош(кофти спойка). USB-то го пробвах с 2 флашки по 2гб и с двете не искаше. Ще го пробвам с други, но първо искам да го презапоя, което ще стане като отида на работа, че вкъщи ми е малко смотан поялника. Основният ми проблем обаче остава, че не мога да превключвам със сорс бутона. Нямам чейнджър, а буксата съм я свързал така:

016756029.jpg

Получава се следната ситуация. Включвам касетофона, той тръгва на касетка, свири си, натискам сорс бутона, сменя на радио, натискам го пак, сменя си на касетка и няма проблеми. Изключвам касетофона и той забива, остава светнал и докато не изкарам буксата не тръгва повече. След като я изкарам си тръгва нормално, слагам буксата, сменям си със сорс бутона на радио или касета и като го изключа пак забива. За това искам първо да си реша този проблем, а след това ще мисля за останалите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно .. правилно си свързал буксата! Мисля си да не би да си слепил някоя пътечка по касетофона като ти е калпав поялника?! :blink:

При мен USB-то не тръгна с 128Мб флашка .. тествах още 2 които не искаха да засвирят едната беше 4Гб и това ме принуди да чета упътването където забелязах че иска да е с 2Гб максимум .. та тръгна с една PQI-ска която е колкото нокета ми на големия пръст на една колежка, че ходих да си взема същата :)

Дано да откриеш проблема, наистина това спира доста развитието по нещата .. копчета извел ли си ги за превъртане/смяна на песента? Да не би там нещо да опира на маса и да прави проблем? Аз си направих две платки с копчета и дори са ми на букси и съм ги сложил на двата си касетофона .. остана ми само да си взема трансмитер за да подкарам този CCR600, че на CAR400 като го слагах тестово му скапах дисплея .. а ми се ще като направя CCR600 да е с дисплей :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска си поиграх доста с касетофона, но така и не можах да разбера защо ми прави тези номера. Спирам се на този вариант:

Tsa04P0.jpg

Няма да ползвам соурс бутоната, а ще префключвам звука с друг бутон.

Beos, може ли малко инфо каква точно схема на свързване ползваш на горната снимка за да превключваш звука между радио и плеар.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами стандартната схема, която е описана от руснаците .. При теб може да ползваш превключване между касетка/радио/mp3-вместо ченджър само трябва да подадеш сигнал за аудиото на пиновете за сигнал на касетофона .. не ми се занимава в момента с това, но си мисля точно тази схема да реализирам.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, извинявай ако въпроса ми те обижда ама ти разкара ли трансмитера или го остави и него да вкярва смущения ?

и още нещо - забележи че рашъните го връзват ПРЕЗ кондензатора а не паралелно на него

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
забележи че рашъните го връзват ПРЕЗ кондензатора а не паралелно на него

Това е много важно - ДА! :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Звука открих защо е бил толкова лош(кофти спойка). USB-то го пробвах с 2 флашки по 2гб и с двете не искаше. Ще го пробвам с други, но първо искам да го презапоя, което ще стане като отида на работа, че вкъщи ми е малко смотан поялника. Основният ми проблем обаче остава, че не мога да превключвам със сорс бутона. Нямам чейнджър, а буксата съм я свързал така:

016756029.jpg

Получава се следната ситуация. Включвам касетофона, той тръгва на касетка, свири си, натискам сорс бутона, сменя на радио, натискам го пак, сменя си на касетка и няма проблеми. Изключвам касетофона и той забива, остава светнал и докато не изкарам буксата не тръгва повече. След като я изкарам си тръгва нормално, слагам буксата, сменям си със сорс бутона на радио или касета и като го изключа пак забива. За това искам първо да си реша този проблем, а след това ще мисля за останалите.

Добре си се ориентирал. Звука при правилно включване на трансмитера е много добър. Ако се свърже трансмитера по така предложената схема наистина ще има забиване на целия CAR400. Това е уловката на руския форум, както и на други предложени схеми......Това е така защото с бутона за превключване на радио/касета се подава захранване към едно от двете. Но когато касетата е в касет -механизъма, тя е отделена от възпроизвеждащата глава (ВГ) и при подаване на захранване касет-механизъма се дотиква към ВГ, като се задейства съответния ключ. Този ключ трябва да се задейства след подаване на захранването за касетат(трансмитера).

Учудваме че някой са го направили без да спазят това условие.

Моя извод е че не са го направили!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
... Това е уловката на руския форум, както и на други предложени схеми......Това е така защото с бутона за превключване на радио/касета се подава захранване към едно от двете. Но когато касетата е в касет -механизъма, тя е отделена от възпроизвеждащата глава (ВГ) и при подаване на захранване касет-механизъма се дотиква към ВГ, като се задейства съответния ключ. Този ключ трябва да се задейства след подаване на захранването за касетат(трансмитера).

Учудваме че някой са го направили без да спазят това условие.

Моя извод е че не са го направили!

Колега, до сега не виждам някой колега да се е похвалил, освен мен :) и тези камъни са в моята градина :wave: .. Не съм толкова луд да ходя да си разглобявам касетофона и да ти го снимам как съм го свързал, но при мен всичко може да се каже, е по схемата на руснаците! Единствената разлика е че кондензаторите съм ги разпоил от платката и съм го свързал направо на трансмитера и другият им крак отива директно схемата TDA ..там каквато беше .. за ляв и десен канал, защото пребързах с един смотан поялник с който направо разлепих пътечките от платката на касетофона ..

При мен работи нямам проблеми с включване и изключване, забиване и прочие .. дори като спра радиото, махна му панела и като го включа тръгва песента която съм бил стигнал - е не от там където е била :) но пълен кеф няма .. :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bojo06, голямо благодаря. Имаш една бира като се засечем на някоя среща.

Пробвах го, действа и не забива. Въпросния датчик е синия кабел, който трябва да не е на маса при изключване на касетофона и няма никакви проблеми. Сега ще си сложа едно ключе с което да разпадам между син и кафяв и съм готов с това. Остава да намеря подходяща флашка и да разбера защо не работи дистанционното, но това вече са проблеми на самия трансмитер и ако трябва ще го сменям с друг, но ще го подкарам :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
bojo06, голямо благодаря. Имаш една бира като се засечем на някоя среща.

Пробвах го, действа и не забива. Въпросния датчик е синия кабел, който трябва да не е на маса при изключване на касетофона и няма никакви проблеми. Сега ще си сложа едно ключе с което да разпадам между син и кафяв и съм готов с това. Остава да намеря подходяща флашка и да разбера защо не работи дистанционното, но това вече са проблеми на самия трансмитер и ако трябва ще го сменям с друг, но ще го подкарам :)

По добре сложи едно 12В реле, което да се захрава/сработва/ при подаване на 12В към трансмитера. Контактите- единия свържи към маса, а другия към синия кабел. Така всичко става автоматично с превключването на бутона ,,касета/радио".

Към модераторите!

Къде ми е поста! Или неудобните постове се изтриват?

Най-добре е да ми махнете акаунта от форума.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
По добре сложи едно 12В реле, което да се захрава/сработва/ при подаване на 12В към трансмитера.

Браво! Страхотна идея. Точно това смятам да направя. Благодаря отново.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Към модераторите!

Къде ми е поста! Или неудобните постове се изтриват?

Най-добре е да ми махнете акаунта от форума.

Пич за кой пост говориш?

Имаш 5 поста ето ги къде са: http://www.opelclub-bg.net/forum/index.php...sult_type=posts

Нещо май параноя те лови? :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най накрая го направих и всичко работи. Много съм доволен :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Най накрая го направих и всичко работи. Много съм доволен :)

Аз обаче се ентусиазирах да погледна как съм го направил при мен. Довечера ще го отворя и снимам и ще опиша схемата, защото не ми хареса колегата преди теб какви ги изписа по адрес на това, че има объркване и че съм бил трил постове и там още ..

Успя ли да оправиш дистанционното и звука, всичко както трябва ли е? Дисплея изведе ли го, кабел с букса за вход от външен mp3 плейар сложи ли? :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене е следното положение. Даже и когато съм на радио от буксата за касетофона по червения кабел продължава да има 12в и трансмитера е захранен даже и докато слушам радио. За това ми се налочи да сложа бутон с който да пускам и спирам трансмитера, същия бутон подава и 12в към релето което управлява син/кафяв. Довечера ще кача снимка да видите как е станало.

Звука е доста добър, малко са слаби ниските, но като ги увелича от касетофона става О.К. Дистанционното работи, даже не ми се занимаваше да си правя копчета с които да сменям песните и ползвам само дистанционното. Проблема явно е бил в самия трансмитер, защото ползвах друг(същия модел) и дистанционното работи. Пробвах и 3 различни флашки по 2гб и трите работят без проблем.

Дисплея не съм го извел, защото пробвах на стария трансмитер и му прецаках лентовия кабел. За това не ми се рискуваше втори път :). Кабел за външен плеар също не съм правил, защото нямам такъв плеар, а и това, че имам USB ми е напълно достатъчно.

Като цяло съм много доволен от мода и искам да благодаря още веднъж на всички които помогнаха :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

наскоро и аз направих мода на радиото ми (CAR400). И тъй като се сблъсках с по горе коментирания проблем ще опиша какво съм направил аз.

Идеята: да имам стандартен 3.5 мм вход, за да си включвам МП3, телефон или каквото си искам; да превключвам радио / вход с бутона <о>; да не се разваля външния вид на радиото.

Решението:

Разпоявам и се закачам за "-" на кондензаторите С2602 и С2605 с екраниран кабел, другия край запоявам на буксата.

Свързвам крачета 9 към 10, 3 към 5 и 2 към 6 на конектор 1002.

Монтирам буксата на една планка, точно зад капачето на касет механизъма, и това е ....

6sKwi.jpg

Но тук изниква проблема със забиването при изключване на касетофона - краче 6 не трябва да е на маса при изключването.

Тук трябва да изкажа огромна благодарност към колегата bojo06 за обяснението на проблема.

Моето решение е следното: като гледах схемата на радиото, на пин 1 на конектор 1002 излизат +12В при избор на източник касетофон и 0В при радио. Това реших да използвам за управление на едно реле, което да свързва и разделя пин 6 от маса.

6sN0r.jpg

6sPvA.jpg

Използвах 12В рид реле, някакво. Диода е за защита, а бутона В е напълно излишен - не бях сигурен дали релето ще изключва на време при изключване на радиото. Повечето изключват при ~ 8В и това е напълно достатъчно да изключи навреме и радиото да не забие.

Това е! Относително просто за изпълнение, няма никакви кабели да влизат или излизат от ратиото, нищо не се пробива или реже. Вратичката на касетофона е точен размер да мине жак 3.5 мм и да се включи в буксата, лесно се издърпва,.... а качеството на музиката е страхотно...

Надявам се да съм бил полезен на някой ....

Поздрави

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си поиграх с CCR600 оказа се, че наличието на ченджър контрол бърка нещо в схемата ... При CAR400 както е показан цветният лентов кабел от руската схема няма проблем! НО при CCR600 не минава номера.. не иска да тръгне дори в тази комбинация! Разбирам сега защо е имал проблем и не иска да се подкара трансмитера .. Като намеря решение ще пиша :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване