Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
vencity

Car400/cdr600 модификация с трансмитер за Mp3

Recommended Posts

:biggrin: Някой да се похвали с резултат ?

:wave:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е щом няма кой :) .. аз да съм :tongue: .. Имах в излишък един стар CAR400 който влезе временно в употреба .. Взех си експериментална платка върху която запоих USB и бутоните за управление напред и назад .. изкарах дисплея през процепа на касетата и се почнаха бедите .. исках да преместя окото за дистанционното - поялника ми беше прегрял доста и спука IrDA приемника .. прежалих го и почнах да сглобявам, и се отлепи лентовият кабел на екрана .. а имах вариант да избирам дали да изведа екарана през процепа на касетката или слота за мемори картата .. и сега е там е процеп само за USB-то ..

Ползвах този трансмитер

TshB7mS.jpg

TshAJqr.jpg

TshBDNJ.jpg

TshBXKS.jpg

Крайният резултат утре, че не съм му правил снимка :)

Сега обмислям вариант да направя CCR600 с възможност да го включа трансмитера на мястото на CD ченджъра ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм с филипс CAR400 и бих искал да го модна по същия начин

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де а на астровия буалпункт дали ще стане.. :unsure:

една идейка ми изкочи значи: аз съм пробвал да запоя жак на мястото на главата на касетофона и тоя жак да го свържа със мп3 плейър но звукът беше ужасен...така сега ако на мястото кадето тоя свързва трансмитера и касетофона се запои жак дали ще е по добър звукът :unsure:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
една идейка ми изкочи значи: аз съм пробвал да запоя жак на мястото на главата на касетофона и тоя жак да го свържа със мп3 плейър но звукът беше ужасен...така сега ако на мястото кадето тоя свързва трансмитера и касетофона се запои жак дали ще е по добър звукът :unsure:

Ето го решението ти .. click-me.gif звукът е перфектен ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какви предаватели намирате, но до момента взех един на NEO SD/USB и някакъв "Thunder MP3 FM модулатор" пак с SD и на нито един от двата не им тръгна SD картата.Пробвах с 32MB SD и MMC, 1GB SD, 2GB SD - никой, така и не откри картата :(, а искам предимно да имам SD слот.Иначе през USB всичко си е точно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех този .. от Jarcomputers и работят както USB-то така и SD картата ...

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=536959&t=0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

готоно е но невиждам защо трябва да си играеш да го правиш това като е същото и да си го пуснеш в запалката......

не съм наясно с руския и неразбрах нищо ни така като гледам компентарите немога да разбера какъв е смисала.....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смисъла е че го вкарваш в оригиналния касетофон и звука е в пъти по-добър :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d1lar4e7o
готоно е но невиждам защо трябва да си играеш да го правиш това като е същото и да си го пуснеш в запалката......

не съм наясно с руския и неразбрах нищо ни така като гледам компентарите немога да разбера какъв е смисала.....

Много е грозно според мен това да го сложиш в запалката и да стърчи,ей така.Ако го направиш това ще издава по-хубав звук,и е много по-практично :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Много е грозно според мен това да го сложиш в запалката и да стърчи,ей така.Ако го направиш това ще издава по-хубав звук,и е много по-практично :th_up:

Аз съм с филипс кар 400, с адапторна касетка и мп3 плеър според мен си вади достатъчно добър звук!

И тия глупави трансмитери много се влияят.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.Днес ми смениха плеера със същия модел, но с рабтещ SD четец.Един съвет, като го вземате в магазина накарайте продавача да го пробва, явно доста калпава стока има.

Точни модел е "Thunder TFM 09 MP3 FM модулатор".На PCBто пише UNILIKE-S3.Гоогле даде няколко снимки с този стринг :).Качих няколко снимки, стъпка по стъпка как се разглобява.Ето ги!

Чипа му е някакъв излят и има един ATMEL236 което ми прилича на нещо от рода на EEPROM, a модулатора е изграден на базата на AS6300, но така и не му намерих даташиита.Хубавото е, че на 2.5мм изход директно може да се вземе сигнал от преди модулатора, т.е. може да се клъцне направо кабелчето в комплекта и да се запои където трявба.Бутоните са покрити с фолио, което като се премахне може да се запои обикновен бутон, а нормално са с високо ниво(3.3V) при натискане свързват към GND.При разпояването на държача на SD ми направи впечетление, че един от пиновете беше запоен почти без калай, т.е. масово има студени спойки.

Заиграх се малко с LCD дисплея.Той е графичен 128Х32 точки, но все още немога да определя какъв контролер ползва, т.к. имам само една содна за осцилоскопа, абе направо си трябва logic analyzer, но ще го боря защото може да се окаже, че е има други дисплей с този контролер които мога да бодна в долната част на TID.Лентовия кабел е 33 пинов, като 1,33-NC, 2,20,22-29-VCC, 3,4,32-GND.Може и да са на обратно.Първи пин е на снимката най в ляво.

Да поясня и за какво правя всичко това :).Идеята ми е с един PIC да чета напреженията от дистанционното на волана и съответно да управлявам бутоните по модулатора, а диспея да го изкарам извън касетофона някуде около TID, т.к. ми е много удобно иформацията да ми е на таблото, диснтанционното на волана и да не свалям очи от пътя.Свикнах по този начин и затова искам да направя този мод:).Намерих протокола за управление на TIDa сега остава само да разбера какъв е дисплея за да мога да чета командите към него.Ако някой има някаква информация по въпроса ще се радвам да е сподели :).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По FM (УКВ) максималната динамика(съотношение сигнал/ шум) на звука която може да се пренесе е около 45 dB при директно свързване се постига двойно повече , че и отгоре.Тоест както писаха колегите резултата е 2 пъти по добър звук.

Я вижте какво видях тук готино решение

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха това е готино :).Иска ми се да е в мойта кола :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цялооо пробвах нещо подобно на един касетофон на фиат браво ,понеже бащами смени марката не сам докоментирал но и нямаще смисал нещо има на самото радио , хваща само на 100FM честота и 2 пъти по късмет хвана честотата на трансмиера и само дето си дадох парите понеже радиото нестава и се замени със СД бая грозно как може да го измислят само за касетофон тоя фиат незнам !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се отказвам.В момента когато всичко беше ОК, залях платката в единия и ръб със силикон и след това отказа да тръгне, т.е. причината беше, че част от лентовия кабел се беше разпоил, явно от температурата на силикона, съответно плеера отказа да тръгне каквото и да правя, даже и след като приопих обратно лентовия кабел.Сега си изкарах една букса и си пускам музиката от mp3 плеера през изведения аудио вход.

Най-много ме е яд, че загубих 7-8 часа да си играя да го правя и накрая тъпия дисплей ме прецака, когато бях на финала!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какви са вариантите с Blaupunkt car 300?Някой попадал ли е на такъв мод?За ЦД става въпрос.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
А какви са вариантите с Blaupunkt car 300?Някой попадал ли е на такъв мод?За ЦД става въпрос.

Car300 е касетка .. да не би да се бъркаш за CDR500? На CDR500 може да не се лишаваш от CD-то само остава да си решиш къде да бъде USB входа ...

В момента съм пръснал едно CCR600 което все не ми остава време да се занимавам, но на него ще мога да си ползвам всичко с едно външно кабелче за USB-то

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си е много голяма шукариика да има USB . :biggrin: Чакам снимчици Beos като го направиш . :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Това си е много голяма шукариика да има USB . :biggrin: Чакам снимчици Beos като го направиш . :biggrin:

Аз отдавна направих едно CAR400 и го ползвам с мемори карта .. а на USB-то си го ползвам да ми зарежда телефона ако пропусна да го заредя ..

Не съм правил снимки като готово .. сега видях в темата :) ама то какви снимки да му правя :) на касетофончето .. с една флашка набита там където трябва да е касетката :) доволен съм от звука .. СТЕРЕО е... дистанционното успях да го подкарам благодарение на Duke .. бях му стопил IrDA приемника с прегрял поялник, но го смених и ползвам повечето опции на трансмитера .. понеже имах идея екрана да го изведа отпред в по широката част на касетката където влиза бях отрязал там самото капаче което се спуска когато няма касетка но след като скъсах лентовия кабел ми мина мерака да се занимавам с него.. Сега на работа съм разглобил CCR600, че там поялника ми е по хубав и когато ми дойде музата пак да се занимавам с него ще го измъча с външен кабел за USB но още не съм мислил къде ще бъде извода му за вход ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехехе щом и дистанциооното тръгна значи е добре работата :) Аз скоро трябва да правя на бащами пак касетофона му така че тогава трансмитера нещо отказа и сега съм нагласил един друг .Обадете как подкарахте дистанционното ,че и тоя има :biggrin:

поздравчета :OpelClubOnLine:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Car300 е касетка .. да не би да се бъркаш за CDR500? На CDR500 може да не се лишаваш от CD-то само остава да си решиш къде да бъде USB входа ...

В момента съм пръснал едно CCR600 което все не ми остава време да се занимавам, но на него ще мога да си ползвам всичко с едно външно кабелче за USB-то

Моя грешка.Исках да напиша CD 300.За тая тухла става на въпрос.

Opel_CD300-RDS_90383700_Blaupunkt_7642856520_GM0300_EU.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Аз отдавна направих едно CAR400 и го ползвам с мемори карта .. а на USB-то си го ползвам да ми зарежда телефона ако пропусна да го заредя ..

Не съм правил снимки като готово .. сега видях в темата :) ама то какви снимки да му правя :) на касетофончето .. с една флашка набита там където трябва да е касетката :) доволен съм от звука .. СТЕРЕО е... дистанционното успях да го подкарам благодарение на Duke .. бях му стопил IrDA приемника с прегрял поялник, но го смених......

хаха да не би да се получи моята дива идея да го смениш с ИР от мишка с топче ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
доволен съм от звука .. СТЕРЕО е...

Би ли споделил как си изкарал стерео сигнал, че мисля да го правя мода и това доста ме блазни.

И още един въпрос. Как става превключването от касета(USB) на радио. Предполагам с някакво двупозиционно ЦК, което се връзва към буксата която лъже плеара, че има касета. Ако може някой да каже към кои кабели да го закача на буксата, че съм начинаещ в електрониката, но поне съм ентусиаст :)

Редактирано от bladegooner

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Би ли споделил как си изкарал стерео сигнал, че мисля да го правя мода и това доста ме блазни.

Самата букса си има ляв и десен канал .. като отвориш самия трансмитер разгледай внимателно вход/изхода с кабел и ще се ориентираш ..

И още един въпрос. Как става превключването от касета(USB) на радио.

Ако си с CAR400/CCR600 превключването става през копченцето [о] до копчетата за превъртане на касетката [>] - от там сменяш сорса по принцип - между касетофон/радио и/или CD Changer .. А самото свързване го има в началото на темата с линк към руски сайт в който описват подробно какво да направиш с лентовия кабел който идва от касетният механизъм .. кои крачета да свържеш и към кои крачета да се прихванеш за да пуснеш сигнала от трансмитера към усилвателя на касетофнчето ..

Успех!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване