Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
vencity

Car400/cdr600 модификация с трансмитер за Mp3

Recommended Posts

мдаа благодаря за отзивите.мисля че сам си намерих отговора

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой може ли да ми намери схема и да ми каже на това касетофонче, къде се намира предусилвателя, за да направя същата трансформация. Ето и модела пежо 306 clarion 3035

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3035 това номера на колата ли ти е?? :biggrin:

Я дай точния модел на радиото и може би някой ще може да ти помогне! :th_up::excl:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3035 това номера на колата ли ти е?? :biggrin:

Я дай точния модел на радиото и може би някой ще може да ти помогне! :th_up::excl:

модела на касетофона е clarion 3035, колата е пежо 306, колата ми е на снимката в ляво :)

Редактирано от embaka

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
модела на касетофона е clarion 3035, колата е пежо 306, колата ми е на снимката в ляво :)

По скоро точния модел е PU-1561А (трябва да го пише на хартиен стикер на самото радио) ,отваряш ,гледаш какво има вътре и по datashita на схемите намираш каквото ти трябва :drive:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не съм много в час за това питам тук. Няма да мога да се оправя и да разбера кое какво е, а на книжката на касетофончето това пишело. Мога да се справя с поялника и другите неща не мога да чета схеми. Касетофончето е такова като от клипа

Модела се оказа, че е PU1570A. Ето и снимкаautoradio3035poste8xv.jpg Редактирано от embaka

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поне някакви напътствия някой може ли да ми даде за този касетофон? :huh:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

имах възможността да разглобя CAR2004 и да му разгледам управлението на касетъчния механизъм (за което благодаря на колегата NPN от синия форум) и се оказа, че е подобен на CAR400 и по-конкретно на старият вариант. С други думи информацията, която до момента има в темата за вграждане на трансмитер важи и за това радио. Колегите с Омеги могат да хващат поялниците и да действат :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,сблъсках се с проблем при CAR400 втория модел.Проблема е там ,че свързването при втория модел не е като на това от руския сайт.Разбрах,че му трябва реле обаче нещо не можах да го свържа,пробвах доста варианти без успех.Та въпроса ми е как да го вържа това реле,че да заработи системата?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,след много проби и грешки най-после успях да накарам да тръгне пустото реле на кар400-2.Ето ви проста схемичка как точно се връзва,за да не се чудите като мен: http://dox.bg/files/dw?a=87a508c446 .

Всичко друго е същото,на късо са оранжев с зелен и черен с бял,жълтия и сивия остават свободни.Надявам се да съм ви бил полезен,поздрави!

Редактирано от aleksandar558

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги някой може ли да ми помогне за касетофончето кларион от коментарите по-горе :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте ... към колегата с клипчетата как закрепи платката с усб отпред да е на нивото на капачето ?

Редактирано от vencity

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехоо !

Редактирано от vencity

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност колега е точно това което аз ползвах преди години ... ето го и него малко разглобено ... но качеството е доста по добро от на радио ...

2014_10_11_2797.jpg

2014_10_17_2821.jpg

2014_11_02_2898.jpg

2014_11_02_2899.jpg

2014_11_02_2900.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и моя резултат. Свърза се успешно с Аайфона през блутоот .Включва се като го превключа на касетофон и звука се управлява от волана . Всичко което ми трябваше !Само следвах инструкциите.

Много полезен ми беше този сайт :

http://www.vectra-club.ru/forum/viewtopic....16&t=105280

IMG_1128_1.jpg

IMG_1129_1.jpg

IMG_1133_1.jpg

Редактирано от CMEXYPKO

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

за да поизтупам малко праха от темата ще ви покажа с какво си "играх" в последно време, а именно подобрения на устройството ми от пост #214.

Реших да направя нова версия, защото имах проблеми с трансмитерите - няколко спряха да работят без видима за мен причина и затова реших аз да си направя мой МП3 плеър. Също така попаднах в интернет на информация за протокола за комуникация между радиото и TID/MID дисплея и така се роди идеята да управлявам дисплея и да изписвам на него името на песента, която свири. Управлението от волана и другите неща си останаха, единствената промяна, която се наложи беше песните да се четат от СД карта, а не от флашка, както беше преди с трансмитера. Няма разлика в цената на СД картите и флашките, затова реших, че това не е никакъв проблем. Можете да видите какво се получи.

Ето неколко снимки:

Снимка 1

Снимка 2

Снимка 3

А това е клипче:

До сега съм го пробвал на моята кола, която е с 10 символен ТИД дисплей, а също така на един приятел на вектрата, която е с 10 символен МИД със сива букса.

Ето и линкове към сайтовете, които ползвах относно управлението на дисплея, ако някой реши да се захване с подобно начинание:

Линк 1

Линк 2

Останаха ми няколко платки, та някой има интерес може да ми пише на лично.

Поздрави,

Борис

Редактирано от boris.borisov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ми е как се взима сигнала от трансмитера защото запойх 2 кабела на мястото на оригиналния жак които е от трансмитера и ги запоих на кондензаторите 2602 и 2605 но няма сигнал на тях от трансмитера някой ако може да ме опъти ще съм благодарен ! :)

Редактирано от Gospodinow

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване