Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
vencity

Car400/cdr600 модификация с трансмитер за Mp3

Recommended Posts

Колеги понеже е малко кофти да превеждам от руски но все пак зада помогна на много хора които нямат СД плеър има едно разумно и ефтино вариоантче за да направите вашия касетофон със USB вход ето го и него USB for CAR400

Нужно е само да имате някакви познания и опит в запояването и едно трансмитерче ...

Ето с какво заместих аз трансмитера ...

МП3

Редактирано от vencity

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d1lar4e7o

Според мен трябва да имаш колеми познания за да го направиш това,трябва да си разбираш,иначе е станало N1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само не ми стана ясно от къдеи изкара звука тоя за да го свърже с касетофона

защото всичките тия трансмитречета имат само аудио вход но не и изход

то ако имаха изход само с една един кабел се свързват към входа на аудиото ( при наличие на такъв ) и се избягва кофтито качество на зука поради FM канала

d1lar4e7o - това че ти не можеш да го направиш не означава че е толкова трудно

и престани ако обичаш да ръсиш безполезни мнения - считай го това за официално предупреждение !!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Якооооооооо.Да взема и аз ли да дам а някой който разбира да ми направи такава джаджа,че и без това имам един касетофон Кенууд който ми е свиди да изхвърля,нищо,че не работи касетъчния дек,но беше в колата ми като я купих

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
само не ми стана ясно от къдеи изкара звука тоя за да го свърже с касетофона

защото всичките тия трансмитречета имат само аудио вход но не и изход

От тук взема сигнала

7c679b44356c.jpg

а тук свръзка с ТДА-то ;)

9bca63343621.jpg

Кабела е този дето е до ТДА-то с шарената буксичка

591c77ec605b.jpg

Аз съм го виждал този мод преди в едни немски форум - а тук е описан по разбираемо и подробно .. имам един CAR400 мога да се пробвам, но мисля да си взема от онези трансмитери дето са USB и memory card :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
. имам един CAR400 мога да се пробвам, но мисля да си взема от онези трансмитери дето са USB и memory card :)

Хайде пробвай дали ще стане , че на мен ми подариха точно такъв и от тогава все ме човърка как да го скрия някъде по колата

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Beos, мисълта ми беше че тия джаджи нямат аудио изход а като гледам тоя е махнал стерео буксата на входа

обикновенно имат вход за аудио сигнал но не и изход.

а ако може да се направи и да сменя песните от мулти волана ще е пирфектен мод

Редактирано от Duke_BG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
... а ако може да се направи и да сменя песните от мулти волана ще е пирфектен мод

...Для тех, кого устраивает звук FM радио в CAR-400 предоставляю данный отчёт. Информация с трансмиттера на дисплей выводится не будет, кнопки на руле работают как при касетной деке, выбор трека осуществляется кнопками перемоток магнитофона.

:biggrin: Чакай да преведа .. Информация от дисплея и управление на волана - не се надявай .. всъщност имаш, опции каквито стандартните ;) включване, изключване търсене на станция .. с две думи стандартните и може да превключваш между радио и mp3 ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:biggrin: Чакай да преведа .. Информация от дисплея и управление на волана - не се надявай .. всъщност имаш, опции каквито стандартните ;) включване, изключване търсене на станция .. с две думи стандартните и може да превключваш между радио и mp3 ;)

по-скоро човека има пред вид че няма да се извежда инфо от дисплея на трансмитера защото той е "заровен" в касетофона

трябва да се поразровя да видя какъв е протокола за управление на CD ченджър - дали няма да може да се използва да сменя песните но тогава май трябва да се ползва друг касетофон - не знам този дали има управление на чейнджър

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
по-скоро човека има пред вид че няма да се извежда инфо от дисплея на трансмитера защото той е "заровен" в касетофона

трябва да се поразровя да видя какъв е протокола за управление на CD ченджър - дали няма да може да се използва да сменя песните но тогава май трябва да се ползва друг касетофон - не знам този дали има управление на чейнджър

Този няма.. CCR600 има :naughty: но е играчка да се направи според мен .. Това че си има дистанционно, до някъде може да помогне за направата му да работи с волана и да ползваш изцяло функциите му, разбира се без дисплея ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10732098.th.jpg

Преди няколко месеца го видях в руския форум.Поиграх си един ден и това е резултата.Работи перфектно, управлява се само от дистанционното на фм трансмитера. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
10732098.th.jpg

Преди няколко месеца го видях в руския форум.Поиграх си един ден и това е резултата.Работи перфектно, управлява се само от дистанционното на фм трансмитера. :th_up:

точно там където е описал руснака ли вадиш сигнала от ФМ трансмитера ?

досега съм се въздържал от покупката на такава джаджа защото на всякъде ми казват, че това е вход за външен МП3 плеър а не изход, а аз искам да го вържа това директно към входа на CD-то за да избегна смущенията по радио канала

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
точно там където е описал руснака ли вадиш сигнала от ФМ трансмитера ?

досега съм се въздържал от покупката на такава джаджа защото на всякъде ми казват, че това е вход за външен МП3 плеър а не изход, а аз искам да го вържа това директно към входа на CD-то за да избегна смущенията по радио канала

Странно, и аз до момента разглеждах разни оферти за такава джаджа и всичките са с вход, нямат изход .. отивам сега да взема на една колежка нейния да видя дали има изход

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

98580706.th.jpg

Аз използвах такъв трансмитер.Буксата играе роля на вход и на изход.Сигнала съм го взел директно от буксата, като запоих две кабелчета.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
....Буксата играе роля на вход и на изход.Сигнала съм го взел директно от буксата, като запоих две кабелчета.

Дано всички са така.. скоро и аз ще покажа резултат :icon_biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май Ви хареса темичката и аз мисля да го правя на баща ми на колата това .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май намирането на трансмитер с изход ще е проблем

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
май намирането на трансмитер с изход ще е проблем

Провери в метро. Аз от там съм го вземал. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да се изразявам скептично но определено темата е яка и това което се постига е много хубаво но лично аз бих си взел кар аудио със USB което ще има къде къде по хубав външен вид качеството на звука ще е къде къде по-добър и ще може да си го управлявам от бутоните на волана. Но да това е едно много практично и евтино решение. Един поялник прави се една платка пои се и готово !

Еваларка за темата кърти ! :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз чакам резултати за изходния сигнал от трансмитера, че на CD-то имам вход, а в нас ми отлежава същия трансмитер :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Не искам да се изразявам скептично но определено темата е яка и това което се постига е много хубаво но лично аз бих си взел кар аудио със USB което ще има къде къде по хубав външен вид качеството на звука ще е къде къде по-добър и ще може да си го управлявам от бутоните на волана. Но да това е едно много практично и евтино решение. Един поялник прави се една платка пои се и готово !

Еваларка за темата кърти ! :biggrin:

предимстватана тоя мод не са малки :

1 цената - при наличие на старо касетофонче е около 25 лв (за трансмитера) - в твоя случай всичко ще ти стъпи на 3 цифрена сума : плейър + адаптер за волана (а и не можеш да си купиш какъв да е плейър защото адаптерите са за ограничен кръг марки и модели )

2 управлението от волана - не го губиш а иначе 50 лв за адаптер не ти мърдат

3 но не и последно - никой няма да ти разбие колата заради него ( освен ако не е мега надрусан) :biggrin:

а по въпроса за изхода :

на снимката е даден един модел, който са ми казвали че е само с вход, (и то в магазин/сервиз за кар аудио в който собственика се занимава и с ремонти и тества всеки нов модел който получи), но като се замисля малко явно на всички такива джаджи входа е между модула на плеъра и FM модула и при включване на външен жак изключва вградения плеър и подава сигнала направо на трансмитера - т.е. ако са ми верни разсъжденията може да стане със всеки трансмитер.

ще мина през магазинчето за коетописах по-горе и ще му пусна мухата на собственика - почти съм сигурен че той ще провери от любопитство

Редактирано от Duke_BG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и една схема на CAR400/CCR600 в прикачения файл .. ако някой иска да му е по ясно какво да прави ..

Има подробност около буксата - тази цветната, има възможност според мен, оранжев и зелен да се свържат така, че да са на бутон, така ще има още една опция за управление на аудиото от волана, дори си мисля като гледам схемата че ще може и да се сменят песните от волана.. в касетофончетата има опция автоматично намиране началото на следващата песен и да я пусне да свири .. точно тази опция има като управление от волана, остава да се направи копчето което дава следваща песен да бъде свързано към него ..

В момента съм пръснал касетофончето си разглеждам какво мога да доизмисля .. остава ми да намеря подходящ FM трансмитер за целта, но го търся да бъде с карта памет :) .. за съжаление сигнала е моно при всички.

CAR400_22DC396_75.pdf

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някакво развитие от къде се взема аудио сигнала от трансмитера за да мога да го включа в aux in на CD-то?

Редактирано от Automatic

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
98580706.th.jpg

Аз използвах такъв трансмитер.Буксата играе роля на вход и на изход.Сигнала съм го взел директно от буксата, като запоих две кабелчета.

А някакво развитие от къде се взема аудио сигнала от трансмитера за да мога да го включа в aux in на CD-то?

Колегата споделя, че неговият адаптер е и с вход и с изход .. тествай го .. ;) ръгни му едни слушалки и ще си каже има ли сигнал или няма..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се зачетете малко в описанието на човека ще видите че е написано и кои пинове за какво са. В описанието си автора ви е написал на ХХХ пин пред усилвател значи там трябва да се върже аудио изхода от трансмитера. Плюс за захранване ще е много добре да се хване от някаде дето го има само в режим касетка за да работи само тогава трансмитера. Според мен ще се получи якоо ! :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване