Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
civilen

Опел Фронтера (дьлга база) дизел

Recommended Posts

Добри ли са като високопроходими коли,чупат ли се лесно и заслужават ли си.

Насочил сьм се кьм закупуването на джип и нали сьм фен на Опел реших да питам.

Ако не Какво бихте предложили вие като джип

ПП

Има се в предвид,че става вьпрос до 10.000 лева :icon_biggrin:

Редактирано от beos

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stan565

Ами един мой съсед има такова нещо...всеки ден го прави ,според мен не си струва.Лада Нива можеби ще е по-добре.Ама то има Фронтери и Фронтери, зависи на каква попаднеш.Има по-нови някъде 2000 гидина.

Редактирано от stan565

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d1lar4e7o

Аз бих предпочел фронтера от новите,един познат има такава и досега не се е оплаквал от нея ;)

06056ffd3d4d439c7e9d3eb8e1677408.jpg

Редактирано от d1lar4e7o

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ами един мой съсед има такова нещо...всеки ден го прави ,според мен не си струва.Лада Нива можеби ще е по-добре.Ама то има Фронтери и Фронтери, зависи на каква попаднеш.Има по-нови някъде 2000 гидина.

Значи Лада Нива в никакьв случай!!!В работата ни всички са такива и са чисто нови и няма и за 90 хилядиу километра се изпотрошиха.То не бяха скорости,двигатели,ходови части изобщо по-голям боклук от тях няма!

Прав си за това,че има кола и кола :biggrin: аз разбира се тьрся нещо,което е гледано и потдьржано.

Така си купихме с брат ми Корса Спорт 1.4 гледана и потдьржана и вече 3 години ни слуша.Разбира се ние си я глезиме и гледаме

Много благодаря и на двамата колеги за информациията.

ПП

Аз пьк продьлжавам да сондирам за мнения и предложения.

Благодаря ви :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега купувай си фронтера ама да е след 96-97г смисъл не по старите и да е с стария мотор да не е екотек! наъ добро муи приятел има такава и е мн доволен вече 3-4г откакто я има и аз съм я карал и доволно върви само че неговата е 2.0 бензин 115 коня в варна му гори 8 сравнително добре!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
колега купувай си фронтера ама да е след 96-97г смисъл не по старите и да е с стария мотор да не е екотек! наъ добро муи приятел има такава и е мн доволен вече 3-4г откакто я има и аз съм я карал и доволно върви само че неговата е 2.0 бензин 115 коня в варна му гори 8 сравнително добре!

Благодаря аз сьм се упьтил кьм нещо по-мощно и да е дизел,че колата си е голяма :icon_biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Благодаря аз сьм се упьтил кьм нещо по-мощно и да е дизел,че колата си е голяма :icon_biggrin:

Аве със страх да си навлека гнева на доста хора ще ти кажа едно мое впечатление ..

Опел, дизел нямат! А 4х4 Също! А в комбинация на Дизел 4х4 .. смятай с какво се захващаш .. :)

Новите Антара там не знам как е положението, но за Фронтера се чудя къде Опел се набутват между шамарите в този клас ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ти трябва за офф роуд по-добре си вземи къса база - колкото по-малко е междуосието толкова по-проходима е

и още нещо - гледай блокировката на диференцияла да е с лост а не с ключ на предните гуми - нали се сещаш че като се окопаеш в кал до главините ще ти е много трудно да тигнеш допредните гуми :icon_biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Аве със страх да си навлека гнева на доста хора ще ти кажа едно мое впечатление ..

Опел, дизел нямат! А 4х4 Също! А в комбинация на Дизел 4х4 .. смятай с какво се захващаш .. :)

Новите Антара там не знам как е положението, но за Фронтера се чудя къде Опел се набутват между шамарите в този клас ..

Колко неподготвен се изказваш само колега!Изобщо някога карал ли Фронтера, камо ли дизел!

А ся за колегата, до 10000лв можеш спокойно да намериш що годе сносна Фронтера Б 2.2 дизел....Супер здрава и дуракоустойчива с един фантастичен дизел!Имам 2 броя такива и просто за момент не се замисля ами скачай смело!За тези пари по добро нещо едва ли ще намериш!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ако ти трябва за офф роуд по-добре си вземи къса база - колкото по-малко е междуосието толкова по-проходима е

и още нещо - гледай блокировката на диференцияла да е с лост а не с ключ на предните гуми - нали се сещаш че като се окопаеш в кал до главините ще ти е много трудно да тигнеш допредните гуми :icon_biggrin:

Фронтерата няма блокировка на диф...Има LSD на задния диф и то на моделите след 95година..А това дето ти му викаш да слезеш да си заключиш предния диф се наричат ръчни хъбове и те се монтират допънително, като по дефаут Фронта е с автоматични такива и то само при Фронтера А, докато при Форнтера Б е с вакумен дисконектор! ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи по принцип точно за това пуснах темата за да мога да получа помощ.Защото нищо не знам за дизеловите двигатели и за джиповете с нашата любима марка!

Относно off-road-а колега не тьрся вьпросната кола за нещо екстремно.Просто искам да знам,че като реша да трьгна някьде с каравана,багаж и други текива ще имам нещо мощно.Примерно за weekend-а бях в гьрция разбира се с моята красавица (Корса Б Спорт) точно тогава си дадох сметка,че просто искам нещо голямо и проходимо повече от средностатистическата кола.

Много ви благодаря пак за мненията,но нека да не се заяждаме и караме.

Голями хора сме и всички с различни мнения.

Вьпросното сьбитие ще се случи през януари :wooow: тогава ще имам нужната сума и ще започна обикалянето,а не само сухите приказки :th_up:

ПП

Благодаря на вас които сте сьздали такьв форум за да могат хора като мен да черпят информация от други колеги и да има толкова сьвети и помощ!!!

:OpelClubOnLine:

Редактирано от civilen

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колко неподготвен се изказваш само колега!Изобщо някога карал ли Фронтера, камо ли дизел!

А ся за колегата, до 10000лв можеш спокойно да намериш що годе сносна Фронтера Б 2.2 дизел....Супер здрава и дуракоустойчива с един фантастичен дизел!Имам 2 броя такива и просто за момент не се замисля ами скачай смело!За тези пари по добро нещо едва ли ще намериш!

:) точно за това писах, че с риск да не се хареса мнението ми, изказвам впечатление!

Принципно има едно тъпо правило, че всеки хвали стоката си!

Лично аз не съм карал такова нещо, като Фронтера - само съм се возил веднъж! Годината не я знам но някъде 94-95 по спомен трябва да е. Фронтерата на комшията ми .. беше ужасно нещастен и се чудеше всячески да я пробута .. той 3 години я мъчи да продаде и трудно намери едни цветнокожи да я купят .. От тази Фронтера като седнем на лафче пред блога постоянно му смърдяха ръцете на нафта .. и само се тюфкаше колко скапано било направена помпата, филтрите, дюзите и какво ли не още ..

Фронтерата за която ти имаш s7ifl3r от него модел нямам преки впечатления от нея .. но нека собственика на темата да пише дали търси новият модел Фронтера Б, а не да гадаем :) за Дългата база - дизел ..

във off-road форума могат да дадат много по полезна информация от кой да е опел форум, защото там е изпитана в "боя" а този вид Опели са рядко явление при нас.

edit: виждам че е сложена цена от 10 000лв .. явно за по новата Фронтера става въпрос ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) точно за това писах, че с риск да не се хареса мнението ми, изказвам впечатление!

Принципно има едно тъпо правило, че всеки хвали стоката си!

Лично аз не съм карал такова нещо, като Фронтера - само съм се возил веднъж! Годината не я знам но някъде 94-95 по спомен трябва да е. Фронтерата на комшията ми .. беше ужасно нещастен и се чудеше всячески да я пробута .. той 3 години я мъчи да продаде и трудно намери едни цветнокожи да я купят .. От тази Фронтера като седнем на лафче пред блога постоянно му смърдяха ръцете на нафта .. и само се тюфкаше колко скапано било направена помпата, филтрите, дюзите и какво ли не още ..

Фронтерата за която ти имаш s7ifl3r от него модел нямам преки впечатления от нея .. но нека собственика на темата да пише дали търси новият модел Фронтера Б, а не да гадаем :) за Дългата база - дизел ..

във off-road форума могат да дадат много по полезна информация от кой да е опел форум, защото там е изпитана в "боя" а този вид Опели са рядко явление при нас.

edit: виждам че е сложена цена от 10 000лв .. явно за по новата Фронтера става въпрос ..

При Фронтерите до 98-99 година, сиреч Фронтера А наистина има няколко издънки(по точно 1) и тя е с дизел на VM - сиреч голямо глупост която ти трови живота, същото може да се каже и за 2.3 дизела, всички други мотори са доказани бойци и са почти неунищожими (най-разпространения е на късата база 2.0 - C20NE - по късно като X20SE)При Фронтера Б се променят доста неща и то все поне според мен към по добро - започва се 2.2 екошпек бензин и 2.2 дизел и да не забравяме V6 3.2 и 3.6(само за Америка е тоя)...6-таците са си Исузу мотори - демек дуракоустоичиви мотори за камиони, а всичко по колата е Исузу с емблема на Опел - демек японеца си знае как се прай джипка!

И аз преди да се сдобия с такова животнно гледах супер скиптично на тях- всички разправят к'ви коптори са и колко са зле...е да ама не!2 години и 100000км на едната само с профилактика, другата вече 30000км същата работа...Дизела 2.2 е 115коня (X22DTH & Y22DTH) и на дълагата база идват леко слаби, на късата са екстра, но след 1 леко чипване и гледай к'во става(ония ден се подиграх с една Х3-ка до 140км/ч - ония ме гледаше все едно съм му изял супата с вилица)....

А всяка кола и жена са на късмет.. :blink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи по-принцип от коментарите и от това което сьм гледал наистина се ориентирам кьм Б. (ноивите)

Вьпроса си сьм го задал тук просто защотото колата не ми трябва за някакьв огромен офф-роад :)

Редактирано от civilen

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден бях на един язовир с ТАКЪВ джип. През нощта в събота буквално ни удави дъжд. На другата сутрин се измъкна през всичката кал на света и през една рекичка, която през нощта беше станала два метра широка и сигурно 70-80 см дълбока без никакви затруднения. Страшно добър според мен за цената си. Разходът му не е малък, но е тежък доста, а и не мисля, че може да очакваш от който и да е джип да харчи малко.

Редактирано от EiZo

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Онзи ден бях на един язовир с ТАКЪВ джип. През нощта в събота буквално ни удави дъжд. На другата сутрин се измъкна през всичката кал на света и през една рекичка, която през нощта беше станала два метра широка и сигурно 70-80 см дълбока без никакви затруднения. Страшно добър според мен за цената си. Разходът му не е малък, но е тежък доста, а и не мисля, че може да очакваш от който и да е джип да харчи малко.

това чудо може цената му да не е висока може и да е хубаво но то ще те зарови с поддръжката

1. тая фирма "Rover" фалира отдавна и даже китайците от SAIC се отказаха да я купят

2. не стига че караш фалирала марка ами на всичко отгоре и под капака трябва да поддържаш BMW

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поддръжката е скъпа да, но Rover са доказани джипове. Всички знаем за Дифендър и Дискавъри, този е просто по-луксозен. Относно двигателя - предполагам, че има и други варианти - да не е БМВ мотор, не знам, просто споделих впечатление. В крайна сметка нямам такъв за продаване, че да го рекламирам :icon_rolleyes:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си се замислял за сузуки витара ? Малки са да ти кажали имам честа да карам такава .... и съм доволен по светофарите и кръговите редовно влиза с вратите и 4х4 им е бая доволно за лов се ползва и ако знаеш какво и сее случвало няма да повярваш направо ,а проблеми с двигателя за 4 години е нямала !!!!! Като се има впредвит че се кара из горите само и рали якоо когато карам аз .... Цената им е сносна неса стари 97 година за 3000 нешо може да намериш някои позавардена но малко зор ако искаш здравичка малко повечко пари и си е направо звяр ,лично мнение това съм карал за последно и съм доволен !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като брат на автора на темата да внеса малко светлина по темата.

Търсим джип с дълга база 4-5 врати за да може 4-ма човека да пътуват спокойно и да не се бутат с багажа който няма къде да се сложи. Трябва да е голям. Чак за толкова офроуд няма да се ползва но пътя до вилата ми в Пирин определено не се отразява добре на корсичката. Не закача никъде но определено из тези месности си е за джипара. Но просто искаме джипка която да има място а не като в корсата да се чудиме кое къде да сместим.

Витарите ги знам също,че са добри Венци но просто това ми е малко :th_up:

Редактирано от h8r

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има нещо вярно тея двувратите витари няма къде да сложиш нищо но пък другите с повечкото врати са грозни

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Така като брат на автора на темата да внеса малко светлина по темата.

Търсим джип с дълга база 4-5 врати за да може 4-ма човека да пътуват спокойно и да не се бутат с багажа който няма къде да се сложи. Трябва да е голям. Чак за толкова офроуд няма да се ползва но пътя до вилата ми в Пирин определено не се отразява добре на корсичката. Не закача никъде но определено из тези месности си е за джипара. Но просто искаме джипка която да има място а не като в корсата да се чудиме кое къде да сместим.

Витарите ги знам също,че са добри Венци но просто това ми е малко :th_up:

Фронтерата ви върши перфектната работа за това!В дългата база без проблем се возим 5 здрави момчета(няма никой под 85кг) и си ни е екстра, та има и багажик да товариш колкото си искаш...А за Витара по добре недей....за дълъг път се уморяваш супер много, друса като за световно, тясна е и няма никакъв багажник(имах Витара дълга база V6)...от личен опит ти говоря.Просто за целта която искаш да караш колата Фронта е на светлинни години пред Витарата!Ся вече ако ще се влиза в гората...абе к'во да ти кажа...сложно е, но мисля, че Фронтерата се справя по добре от личния ми опит...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам приятел с Чероки дизел, климатик. От последните Черокита - мисля към 1996та година. Джипът е в идеално състояние. Ако имате интерес ще ви свържа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Имам приятел с Чероки дизел, климатик. От последните Черокита - мисля към 1996та година. Джипът е в идеално състояние. Ако имате интерес ще ви свържа.

Ако е 2.1 или 2.5 дизел по-добре недей...Има толкова изписано за тия мотори, че просто незнам от каде да започна да ги храня... :blink:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покупката ще е евентуално след нова година така че за сега просто събираме информация и впечатление черокито ми се струва бая скъпо за поддръжка но незнам може и да греша.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно Чероки никога!!! :eusa_naughty:

Много скьпо за потдрьжка не много ужасно скьпо!И като двигатели са лами!

Не от личен опит знам,но инвеститора в бившата фирма в която работих караше такьв.Горкия се наложи да набие 3 хилки за да може да се отьрве от тая мька Чероки!

ПП

Нищо лично :dancing:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване