Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
=-=

Бордови компютър? Да обясни някой какво е точно?

Recommended Posts

Не съм много наясно какво прави БК - освен да ти смята някакъв среден разход има ли друго съществено?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, дай малко повече инфо на каква кола е компютъра, кой модел е. Най-добре направи една снимка и ще получиш по-конкретна информация. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Не съм много наясно какво прави БК - освен да ти смята някакъв среден разход има ли друго съществено?

Вдига стойността на колата :mhihi:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Астра Ф - в случая нямам такова нещо, но ме интересува какво съм изпуснал.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моментен разход, среден разход, средна скорост ,оставащ пробег според срения разход , хронометър, външна температура, ако има чек контрол и необходимите датчици - нивата на всички флуиди в колата - чистачки ,антифриз, хидравлика ,масло т.е ако някаде падне под минимума те алармира със съобщение. Също има чек за изгорели крушки и по същият начин ако някъде изгори ти изписва съобщение коя точно е изгоряла.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Моментен разход, среден разход, средна скорост, хронометър, външна температура, ако има чек контрол и необходимите датчици - нивата на всички флуиди в колата - чистачки ,антифриз, хидравлика ,масло т.е ако някаде падне под минимума те алармира със съобщение. Също има чек за изгорели крушки и по същият начин ако някъде изгори ти изписва съобщение коя точно е изгоряла.

А под средна скорост това ще рече скоростта,с която колата се движи в момента или.. :dry:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Моментен разход, среден разход, средна скорост, хронометър, външна температура, ако има чек контрол и необходимите датчици - нивата на всички флуиди в колата - чистачки ,антифриз, хидравлика ,масло т.е ако някаде падне под минимума те алармира със съобщение. Също има чек за изгорели крушки и по същият начин ако някъде изгори ти изписва съобщение коя точно е изгоряла.

Повечето неща ги имам на лампи и стрелки - ако датчика на маслото е механичен, това че влиза в БК не е голямо постижение. Общо взето както си мислех не е голяма ценност. Разхода е долу горе полезен, но със сигурност не е точен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе според мен си е доста полезна екстра, особено ако има и чек контрола да ти следи всичко в колата. :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубава екстра си е борд компютъра! На ВектраБ показва: моментен разход, среден разход, абсолютен разход, средна скорост, изминало време на пътуване и външна температура. Също така на дисплея се показват станциите на радиото/ако е оригинално/, дата и час. Когато остатъка от бензин в резервоара падне под количеството/изчислено спрямо средния разход/ необходимо за изминаване на 50 км. започва да мига на дисплея остатъка от километри които можеш да изминеш. По същия начин се получава и когато външната температура спадне под 4 градуса - мига 3, и на долу/според температурата с цел предупреждение за възможност от заледяване на пътя. Другото което са писали и колегите е, че има датчици които следят нивата на охлаждаща течност, спирачна течност, течността в казанчето за чистачките и нивото на маслото в картера на автомобила, както и за дебелината на феродото на предните спирачни накладки и падането на всяка една стойност към критичен минимум се индикират на дисплея със съответния надпис/как зависи от модела на автомобила/. Също така се следи за изгорели крушки за къси светлини на фаровете и на стоп светлините.

Проблем е, че понякога датчиците дефектират и това води до фалшиви или невярни показания/най често се случва с датчика за нивото на маслото/.

Но въпреки всичко за мен борд компютъра си е една много полезна екстра!

П.П. За да има една ВектраБ борд компютър/в истинския смисъл на това/ означава, че трябва да е с МИД /Мулти информационен дисплей или големи дисплей/ и да разполага с на лостчето на чистачките с два бута за превлючване и зануляване на стойностите на същия!!! Всичко останало си е просто дисплей за станциите на радиото, датата, часът и външната температура или по просто - информационен дисплей.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
А под средна скорост това ще рече скоростта,с която колата се движи в момента или.. :dry:

Тц, показва V=S/T ;P

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d1lar4e7o

Определено си е голяма екстра Борда,ако си сложиш ще се обедиш колко е полезен :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Определено си е голяма екстра Борда,ако си сложиш ще се обедиш колко е полезен :th_up:

Има полза, но не чак толкова голяма, че да тръгна да го слагат допълнително. Разхода си го смятам доста по-точно, а дали имам гориво в резервоара и колко са ми напомпени гумите долу горе се оправям и с първобитните начини.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d1lar4e7o

Секи си има мнение,на някой и харесва на други не,но вместо да си смята разхода и да се заплиташ,може да е много по-лесно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корсата ми има нещо като бордови компютър, който е натикан зад кората под жабката, от дясно на краката на пътника отпред. Нама дисплей ... и не ми е ясно какво прави точно. Ако някой може да ми даде инфо .... ще съм благодарен

Corsa B, 1.4 бензин 60 к.с., моноинжекция 1994 г.

Редактирано от e_popov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно е ЕКУ-то на автомобила,тоест компютъра който се грижи за правилната работа на мотора и датчиците.Ако колата работи безпроблемно,не пипай там.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, работи си перфектно, исках да зная нещо повече за това чудо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Тези дни се сдобих със Зафира 1,6 CNG (метанова). Като поръчках по таблото обаче установих, че няма бордови компютър. Въпросът ми е мога ли да сложа и най-вече универсални ли са? Имайки предвид, че ползвам 2 вида гориво (метан и бензин).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях че се заговорихте за бордови,та да питам моя бордови не показва средния разход и километрите с които се движа,къде да търся проблемите ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги темата за борд компютър в която пишете в момента е в раздел Astra F/GSi за всякакви други модели има раздели където може да публикувате своите запитвания!

:spam:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване