Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
svetlyostz

Почистване на дроселова клапа какво може да се сбърка ?

Recommended Posts

Здравейте колеги,намислил съм тези дни да си почистя дроселовата клапа защото видях че е насъбрала доста чернилка.И въпроса ми е ако има някой опит с почистването нека сподели какво може да се обърка или за какво трябва да се внимава. Мисля че съветите ви ще помогнат на много хора.

Редактирано от svetlyostz

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега явно никои нети отговаря,ами аз си почистих моята с спреи за карбуратори струва 4лв...пръскаш на клапата и с парцалче забърсваш ..ами това е...успех :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали си целия throttle body и го изчисти хубаво с меглио или друг обезмаслител. Ако tps-а ти има регулиране ще го забележеш - въпроса е да не го разместиш нещо. Друго за бъркане не се сещам :biggrin:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Свали си целия throttle body и го изчисти хубаво с меглио или друг обезмаслител. Ако tps-а ти има регулиране ще го забележеш - въпроса е да не го разместиш нещо. Друго за бъркане не се сещам :biggrin:

как да размести ТПС ? тои несе ли слага и това е ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите,и да попитам после гарнитурите се сменят задължително нали.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гарнитурите може и със силикон вместо тях понеже не намерих по магазините като го правих. За обезмаслител става и коресилин от някой бояджийски магазин примерно марка декоратор. ТПС-а ако е като моя се маха лесно. Така и така ще чистиш може и стъпковото моторче да си почистиш. Провери на дросела всички дупки дали са отпушени(аз имах една затапена). Провери и на главата където влизат маркучите да не са затапени.

ПС http://users.volja.net/grebenm/plx/x20xev/x20xev.html ей го матриала който гледах аз.

Редактирано от simbon4o

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе на мен ми казаха,че моята е капсулована и по принцип не можели като моята да се чистят.Достоверно или не?Понеже като е топла,като я запаля играят 2 пъти обортите и си работи перфектно.И ми казаха,че е от това.Ама да я сменя с нова било 400++лв(от опел).Вие какво ще ми кажете?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почистване на дроселова клапа -отиваш в shell и взимаш добавка за горивото инжекцион става и за карбуратори (някъде беше около 5 лева)сипваш в резервара и карай няколко дни.При мен имаше голям ефект. Дроселова клапа светна.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абе на мен ми казаха,че моята е капсулована и по принцип не можели като моята да се чистят.

Зависи какво са имали предвид под "капсулована". При твоя двигател жилото на газта, потенциометъра на дроселовата клапа и стъпковия мотор за празен ход са заменени от електронен педал на газта и мотор за управление на дроселовата клапа. Мотора за управление отваря клапата според положението на педала на газта. Нямаш жило, което да действа механично. Мотора е монтиран на тялото на дроселовата клапа и не се предлага като отделна резервна част. Това обаче не пречи на почистването на самата дроселова клапа. Дали ще е механична или с електронно управление е все тая. Така че, пробвай да почистиш твоята и виж дали ще си решиш проблема.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване