Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
C_18_XEL

Смяна на километраж от обикновен с такъв с оборотомер

Recommended Posts

При дизелите оборотомера взима сигнал от алтернатора(динамото).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Имам въпрос. На арматурното табло на километража имам само един одометър (големия), а искам да си купя табло и с временен одометър (малък) с бутон за нулиране. Въпроса ми е има ли някаква философия при свързването или временния одометър си върви с големия ?

Сиреч, такова искам да вържа - 8e858509639cdfcb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко си пасва,само гледай индексът-W_ _ _ _ да е същият,за да няма грешки в километрите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор. А ще мога ли след като си купя новото табло да го настроя на километрите, които съм навъртял до момента със старото табло ? (тъп въпрос, ще ме извинявате)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Издърпваш с клещи оста на белите зъбни колелца,настройваш цифрите и я вкарваш обратно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sokol1, направих всичко както ми обясни. Всички лампи си светят, W-индекса си е същия като старото (1125), наредих горните километри като на старото табло както ми обясни за оста и всичките 5-6 зъбни колелца. Всичко беше наред докато не тръгнах. Има малко разлики в отчитането на километрите в час в сравнение със стария километраж. Долния (временния) одометър отчиташе метрите, а горния не работеше (изобщо горния трябва ли да отчита ?). После минах 600 метра спрях замалко да си купя цигари и след това двата одометъра изведнъж спряха да отчитат. На какво се дължи това ?

Редактирано от kadettairlines

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си подредил правилно колелцата-имат малки и големи зъби.Гледай да няма отпред 9 и двете зъбчета на алуминиевото колело да са далеко от зъбчатките.

DSC01463.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И горният брояч ще тръгне.Ако не тръгне,този от снимката е чисто нов W1125 и си чака собственика.Огледай добре четирите пластинки,които зануляват дневния брояч.Ако има счупени пластини,цифрите на дневния брояч не могат да се подредят правилно и двата брояча блокирват.

За табло без оборотомер е:

DSC00843.jpg

Редактирано от sokol1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване