Jump to content
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Strawberry Orange Banana Lime Leaf Slate Sky Blueberry Grape Watermelon Chocolate Marble
Foka

Запотяване на стъклата при Астра 1992г

Recommended Posts

Колеги, помогнете, незнаех дали тук е мястото за подобно запитване, но има общо с темата донякъде. Може ли някой да ми каже как се пуска подгряването на задния прозорец на астра Ф комби, понеже не намирам такъв бутон, а ми е много належащо да знам как се пуска, че иначе зимата съм за никъде. То и сега се потят страничните и задни стъкла, а представям си ако задното замръзне. :icon_sad:

издърпваш врътката за парното напред към теб и си готов

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

също така има още едно уплътнение, което е между двете пластмаси. Тази на стъклото и тази след нея. в моя случай се оправи само със смяна на уплътнението между двете кори :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
а ето и от първооткривателя (аз) :icon_tongue: на идеята освен това е хубаво да проверите кората над филтъра дали е влезнала в жлеба на тази под чистачките , задължителна смяна на филтъра и дали не е запушен отвора на заден десен калник под бронята за изходящия въздух което ще попречи на циркулацията на въздуха в купето

С риск да бъда Археолог на месеца, ще попитам. :biggrin::blush: Колега, как да проверя дали не е запушен този отвор на заден десен калник под бронята за изходящия въздух? Кое се сваля за да мога да проверя? И кое се гледа за да се провери? Аз си взех вчера уплътнение, и филтър ще взема тези дни и ще го сменя. Благодаря предварително на Всички. :dancing: :caravan::opel_forever:

Редактирано от boichev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и в другия форум ти отговориха, за да го видиш трябва да свалиш бронята. Не можеш да го объркаш, защото то не прилича на нищо друго- нещо като решетка е, черна на цвят.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да видях ги, един Колега ми прати снимка на тези клапи. :dancing:

Редактирано от boichev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Издърпваш копчето за оборотите на вентилатора назад :)

Малиии колко сме добри за елементарните неща, аз не видях че са му отговорили 10 човека и аз се включих :biggrin:

Редактирано от valepika

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди повече от година се захванах, да намеря от къде влиза водата която ми капе по десния крак (само при много обилен дъжд). Свалих кората под предното стъкло, свалих всичко до раадиаторчето, почистих идеално, подлагах силикон зад свилите се уплътнения, за да излезнат по-напред и да уплътняват по-добре, почистих всичи листа и кал в 'кухината' където е двигателчето за чистачките, смених филтъра за въздуха в купето и .... радостен до следващия обилен дъжд :unsure: и тогава поставих едно найлонче от таблото до педалите, та водата, която влиза, да капе пред краката ми а не по тях :)

А за изпотяването спрях да се притеснявам, защото тя си е стара колицата и се пълни с вода от тук, от там... няма оправяне.. например - така и ме можах, да разбера от къде ми се пълни багажника.. поливал съм вода с маркуча и съм влизал с батерия в багажника и пак не го отрких :biggrin: и за това намерих решение - махнах тапата от долу за да си изтича на воля :)

Успокоявам се, от това че като я покара моя майстор и ми казва, че много рядко кара такава стегната кола, а е на толкова години - няма дрънчене, няма скърцане и рядко давам 'еваала' по баирите на много следващи модели Опели, а и други автомобили, които уж са по-мощни от моя, а карам на пропан. Е ... може би затова сега имам счупен маслен сегмент :unsure:

C16NZ си е супер моторче за беден човек :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр.! Може клапата за рециркулация на въздуха да не работи. Това също трябва да се провери. При мен беше този проблем. Трябваше да запуша един от вакумите, които контролират клапата, за да може да пуска въздух от вън. Също така трябва да се провери кабинния филтър, в какво състояние е. Възможно е да се овлажнява поради нарушено уплътнение (уплътнението м/у стъклото и водобранната пластмаса.).

За съжаление не успях да поправя рециркулацията и сега клапата стои постоянно отворена, т.е. дърпа външен въздух. Ако някои има схема на тази вакумна система, как работи, ще бъда благодарен да я сподели.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега дърпаш копчето дето ти е за степените на парното към теб то там си има нарисуван реотан

а за темата смятам че това дето го пишете вав темата няма нищо общо със проблема със стъклата които има шибидак си издухва тръбите и сменя един филтър за купе и работата се оправя за 3-4 месеца

все пак тея дупки дето са на кората от тях пак влиза вода между щита и купето

решението е по честа смяна на филтъра на купето поне за мен

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно Аstrata е изгнила в задните подкалници и влиза влага от вън при мокро време. Не най вероятно сигурен съм след като е 92г.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. От няколко години бях си решил проблема с изпотяването на стъклата на 100% чрез смяна на гуменото уплътнение и редовна подмяна на кабинния филтър. Обаче от два дни ми се появи проблем. Като започне да загрява колата започва да се поти предното стъкло. Най-напред от долу, после цялото и накрая всички стъкла. Имам съмнение проблема да е не е радиаторчето за парното. До сега не е пипано, даже не знам и къде се намира. Какво да проверя и какви тестове да направя преди да пристъпя към разглобяване.

Не съм забелязал да намаля антифриза, или ако намаля е съвсем малко.

Редактирано от Pinto

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,парното най-отдолу завършва с капак.В най-ниската му част,правиш странично малка дупка и гледаш какво ще изтече(антифриз или вода).Само внимавай,да не пробиеш радиатора на парното!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
също така има още едно уплътнение, което е между двете пластмаси. Тази на стъклото и тази след нея. в моя случай се оправи само със смяна на уплътнението между двете кори :th_up:

Колегата сигурно е забравил кога е писал темата, но някой друг може да знае кое е това уплътнение между двете кори?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да ползваш двойно лепещо за целта.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нагревателя на астра Ф комби се намира на врътката в средата(степени на вентилатора) като се издърпа напред-включен нагревател,навътре е изключен.Харчи много ток :th_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване